Budějovická Žihadla na Drtiče opět nestačila

středa 30.1.2013 | Redakce

I počtvrté v sezoně dokázali hodonínští hokejisté porazit budějovická Žihadla. Domácí nastoupili jen se třinácti hráči do pole, i přes to ale dlouho favorita z jihu Moravy trápili. Nakonec však lepšímu soupeři podlehli. O branky Drtičů se postarali Zdeněk Jurásek, Petr Pokorný, Jakub Sajdl, Vladimír Stejskal a Matěj Charvát.

30.kolo, středa 30.1.2013
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  2:5  (1:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 16. Bula (Zahradník), 42. Bula (Barták) - 12. Jurásek (Miklík, Sajdl), 35. Pokorný (Fiedler, Špok), 39. Sajdl (Jurásek, Peš), 53. Stejskal (Peš), 58. Charvát (Sajdl, Fiedler). Rozhodčí: Held - Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 25:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
HC Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Boška) - Sechovec, Kún, Prkna, Latner, Peroutka, Zábojník, Bula, Zahradník, Barták, Kovalský, Přidal, Sobotka L., Sobotka M.
SHK Hodonín: Zavadil (Luner) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Polesný, Svoboda, Skočovský, Popela, Směřička - Stejskal, Špok, Peš, Jurásek, Sajdl, Charvát, Kučera, Fiedler, Vrba, Fojtík, Tomi

V první šanci zápasu se ve čtvrté minutě ocitl domácí Zahradník, Zavadilova vyrážečka však zasáhla přesně. Drtiči na svou první možnost čekali až do sedmé minuty, kdy šel na trestnou domácí Barták, ale také brankář Žihadel byl na místě. Pak se museli Drtiči bránit ve dvojnásobném oslabení, které zvládli na výbornou.

Chvíli po návratu vyloučeného Špoka na ledovou plochu se poprvé měnilo skóre zápasu. Chybu v domácí rozehrávce potrestal Zdeněk Jurásek a Drtiči v polovině dvanácté minuty vedli. Domácí však nesložili zbraně a čtyři minuty před první přestávkou zásluhou Jana Buly vyrovnali.

Po dvou minutách druhé třetiny jeli domácí borci ve třech proti jednou, ale Zavadil se překonat nenechal. Na druhé straně pak Šťastný zlikvidoval několik dobrých příležitostí hostí. V čase 32:40 byl vyloučen Stejskal, v oslabení ujela dvojice Fiedler - Petr Pokorný a kapitán Drtičů poslal svůj tým podruhé v zápase do vedení.

Tři minuty před druhou sirénou hrála Žihadla v šesti a hosté svou početní výhodu využili. Jurásek nabil Jakubu Sajdlovi a jeho střelu zastavila až síť za Šťastného zády. Po sedmašedesáti vteřinách hry v poslední části vykřesal domácím jiskřičku naděje svou druhou trefou v zápase Jan Bula, ale to bylo ze strany Budějovic vše.

V poslední desetiminutovce přidali hodonínští ještě dva góly, o které se postarali Vladimír Stejskal a Matěj Charvát. Drtiči tak i počtvrté v letošní sezoně dokázali Moravské Budějovice porazit. K řece Moravě se Oranjes vracejí se třemi doby za vítězství 5:2.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Myslím si, že to bylo z naší strany jedno z nejhorších utkání. Dnes jsme hráli hodně špatně. Řekl bych, že došlo k podcenění soupeře, který, i když nastoupil jen ve třinácti hráčích v poli, bojoval a nenechal nám nic zadarmo. Budějovice hrály velmi dobře až do samotného závěru. Nejhorší z jejich strany byla druhá třetina, ale my jsme nedokázali využít naše šance a potrestat chyby domácích. V poslední části to bylo hodně vyhrocené a to z obou dvou stran, ale i takové zápasy jsou. Takhle to přesně bude probíhat v play-off. Pokud si necháme hokej znechutit a necháme se vyprovokovat, tak budou zápasy vypadat přesně jako dnes.

22.9. | Hodonín - M. Budějovice | 6:4
7.11. | M. Budějovice - Hodonín | 0:11
12.12. | Hodonín - M. Budějovice | 5:2
30.1. | M. Budějovice - Hodonín | 2:5
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3sn
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:3sn
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 12:0