Drtiči roli favorita zvládli na jedničku, z Chotěboře vezou všechny tři body

neděle 6.1.2013 | Redakce

Když byl ještě chvíli před polovinou utkání stav pouze 1:0 pro hosty, asi nikdo nečekal, že ve druhé polovině zápasu padne devět branek. Domácí totiž i díky Dusíkovi v bráně dlouho odolávali, ale nakonec se gólová mašina jménem SHK Hodonín rozjela naplno a po výhře 8:2 Drtiči prodloužili svou vítěznou šňůru na pět zápasů. Pavel Kříž pomohl k výhře SHK pěti kanadskými body.

25.kolo, neděle 6.1.2013
HC Lvi Chotěboř - SHK Hodonín  2:8  (0:1, 0:3, 2:4)
Branky a nahrávky: 48. Hospodka, 51. Kesner (Kozlík) - 9. Kříž (Sajdl), 29. Peš (Špok, Kříž), 32. Sajdl (Jurásek, Stejskal), 37. Špok (Směřička, Kříž), 41. Kříž (Špok, Sajdl), 46. Pokorný (Fiedler), 50. Sajdl (Kříž, Skočovský), 59. Jurásek (Peš, Šťastný). Rozhodčí: Stolín - Maštalíř, Prokop. Vyloučení: 5:9, navíc Milfait (CHO) 10 minut+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 150. Střely na branku: 30:44. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 2:7, 2:8.
HC Lvi Chotěboř: Dusík (5. - 5. Zvolánek) - Pecen, Koželuh, Heřmanský, Pešek, Šíma, Zítka - Milfait, Hemský, Blažek, Dolinský, Havelka, Kesner, Hospodka, Fila, Kozlík, Brychta
SHK Hodonín: Zavadil (Barus) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Směřička, Popela, Skočovský - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Fiedler - Kuba, Kučera, Stejskal

Jen s patnácti hráči do pole se dnes po obědě vydali hodonínští Drtiči směr Chotěboř. Trenér Barus se musel obejít bez většiny hráčů juniorky, kteří si museli plnit své povinnosti a spolu s koučem Jaroslavem Crlíkem si to namířili k utkání Ligy juniorů do Šumperku. Před Petrem Zavadilem, který se postavil do brankoviště Drtičů, se tak střídalo pouze šest beků a tři kompletní útočné trojice.

Oranžovo-modří vletěli na svého soupeře a od úvodního buly byli jasně lepším celkem a domácí brankář Dusík mohl už po necelé minutě inkasovat. V končící páté minutě přišla první nečekaná přestávka, když se po Filově ráně musela měnit tabule tvrzeného skla za hodonínskou bránou.

Nečekané zdržení prospělo spíše Drtičům, kteří i nadále pokračovali ve svém tlaku z něhož v polovině deváté minuty vzešla první branka utkání. Sajdl svou přihrávkou našel přesně hůl Pavla Kříže, který otevřel skóre. Tři minuty před přestávkou se domácímu publiku nelíbilo rozhodnutí hlavního Stolína, jenž domácímu týmu neuznal vyrovnávací gól.

Začátek druhé třetiny přinesl nejprve slibnou šanci domácího Milfaita, ale Zavadil byl proti. V čase 22:13 se pak podruhé v hlavní roli museli předvést zaměstnanci chotěbořského zimního stadionu, kteří museli vyměnit další rozbitou tabuli z tvrzeného skla. V tom samém čase bylo nařízeno i trestné střílení ve prospěch hostujícího týmu, ale Kuba na Dusíka střelou nevyzrál.

Vedení hostů mohl zvýšit po Peškově hrubici Peš, ale domácí brankář byl úspěšnější. Dvě minuty před polovinou utkání však hodonínské „čtyřicítce“ vyšel reparát. Ihned po návratu z trestné lavice se už Petr Peš po přihrávkách Směřičky a Kříže trefil přesně. Pak se konečně s brankami roztrhl pytel.

Ve dvaatřicáté minutě se s trochou štěstí prosadil Jakub Sajdl a čtyři minuty před druhou přestávkou obral z trestné lavice vracející se Směřička o puk Peška, našel rozjetého Martina Špoka a Drtiči šli do poslední periody s pohodovým čtyřbrankovým vedením.

Závěrečná části začala pěkně zhurta, když už po patnácti vteřinách rozvlnil popáté síť za Dusíkem Pavel Kříž. Pak se dvakrát radovali domácí Lvi, ale hlavní arbitr jim pokaždé radost zkazil, když rozpažil a góly Milfaita a Blažka neuznal. V šestačtyřicáté minutě nahodil ve vlastním oslabení lehký puk na Dusíka Petr Pokorný a k překvapení všech z toho byl šestý gólový zápis Hodonína.

Až pak se Chotěboř konečně dočkala alespoň čestného úspěchu. V osmačtyřicáté minutě sebral hodonínskému golmanovi střelou do horního růžku čisté konto Jan Hospodka. O minutu později se skóre měnilo opět. Na modré se do rány opřel Kříž, před brankou šikovně tečoval Jakub Sajdl a bylo to 1:7.

Divokou tříminutovku zakončila druhá trefa domácích, o kterou se postaral Karel Kesner. Poslední slovo si však v samotném závěru vzali hosté. Minutu před koncem ujeli Peš se Zdeňkem Juráskem a druhý jmenovaný dal osmou trefou hostů výsledku konečnou podobu.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Přijeli jsme bez hráčů juniorky. Ti byli, až na Martina Miklíka a Dominika Směřičku, podle domluvy k dispozici juniorce, která dnes hrála v Šumperku. Domácí nám v první části několikrát dokázali ujet do brejku, dostali se i do zakončení, ale Petr to v bráně dokázal vyřešit. Jinak jsme ale podle mého názoru byli celý zápas jasně lepší. Až do stavu 6:0 pro nás si nedokázali vytvořit žádnou opravdovou gólovou šanci. Závěr se už jen dohrával a my jsme tam udělali pár chyb, ale přesto si myslím, že výsledek dnes jasně odpovídá průběhu zápasu a kdybychom využili některé z dalších šancí, mohlo být naše vítězství klidně i dvouciferné. Sudí sice domácím neuznal tři branky, ale byla tam posunutá brána, pak rozhodčí neviděl kotouč, takže to byla možná trochu sporná, ale asi správná rozhodnutí.