Drtiči i v okleštěné sestavě porazili Moravské Budějovice

středa 12.12.2012 | Redakce

Hodonín nastoupil do zápasu se Žihadly s úplně novými formacemi a na hře domácích to bylo znát. Drtiči si rozvzpomněli na svou úspěšnost v přesilových hrách a třemi góly v početní výhodě v podstatě rozhodli o svém vítězství. Obránce David Skočovský, který dokonce nastoupil v útoku, v samotném závěru pečetil výhru Drtičů 5:2.

21.kolo, středa 12.12.2012
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2019  5:2  (2:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Miklík (Pokorný, Stejskal), 15. Kříž (Stejskal), 27. Stejskal (Jurásek), 35. Pokorný (Skočovský), 60. Skočovský - 17. Latner (Dostál), 51. Telesz (Peroutka, Barták). Rozhodčí: Obadal - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 971. Střely na branku: 42:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
SHK Hodonín: Zavadil (Luner) - Oško, Skočovský, Pokorný, Šťastný, Směřička, Popela, Miklík - Charvát, Smetana, Kříž, Fiedler, Stejskal, Vrba, Tomi, Jurásek, Kuba, Kučera
HC Moravské Budějovice 2019: Boška (Vejvoda) - Sechovec, Prkna, Zábojník, Latner, Peroutka, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela, Dostal, Sobotka L., Sobotka M., Kadela, Telesz, Mikeš, Kastner

Díky nemocem a zraněním se hodonínským rozpadly v podstatě všechny útočné formace. Z první pětky Sajdl - Kříž - Špok, zůstal jen Pavel Kříž a ve druhé se Stejskal s Juráskem museli obejít bez služeb dvorního nahrávače týmu Peše. Jejich místo tak zaujali junioři. A mladíci si nevedli vůbec špatně.

Na první opravdu vyloženou šanci utkání se čekalo až do desáté minuty, kdy se po Stejskalově přiťuknutí ocitl zcela sám před hostujícím golmanem ocitl Jurásek, ale jeho střela mířila hodně mimo tři tyče Boškovy klece. Branky se tak diváci dočkali až v polovině dvanácté minuty, kdy domácí tým potrestal vyloučení Bartáka. Pokorného ránu od modré tečoval před brankou Martin Miklík a Drtiči vedli.

O necelé tři minuty později se síť za hostujícím brankářem rozvlnila podruhé. A opět to bylo v početní výhodě. Stejskal našel křížnou přihrávkou Pavla Kříže, který pohodlně skóroval do prázdné brány. O dvě minuty nato hosté snížili. Zavadil měl zakrytý výhled a střela Tomáše Latnera od modré čáry skončila v šibenici domácí brány.

Po čtyřech minutách druhé třetiny se do brejku dostala dvojice Jurásek - Charvát, ale žabička prvně jmenovaného přeskočila hůl hodonínského mladíka. Následovalo však další vyloučení hostů a Drtiči opět trestali. Kříž nejprve jen těsně minul Boškovu bránu, ale o chvíli později to už vyšlo. Jurásek našel přihrávkou přes brankoviště volného Vladimíra Stejskala a Drtiči znovu vedli o dvě branky.

O další minutu později Charvát hledal u vzdálenější tyče Juráska, ale jeho přihrávka nebyla dostatečně přesná. V pětatřicáté minutě nahodil kapitán domácích Petr Pokorný puk směrem na hostující klec a s přispěním teče jednoho z bránících hráčů, zaplul puk do pravé budějovické šibenice.

Hosté ještě deset minut vykřesali jiskřičku naděje, když se se štěstím a z velkého úhlu prosadil Michal Telesz, ale to bylo ze strany hostů vše. V samotném závěru se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, kterou, pro dnešní zápas levé křídlo první formace, ale jinak kovaný obránce David Skočovský, potrestal poslední trefou do opuštěné klece.

Díky zaváhání druhé brněnské Techniky a třetího Žďáru si Drtiči upevnili vedoucí postavení v centrální skupině druhé ligy.

Jaroslav Crlík (asistent trenéra SHK Hodonín):
Myslím si, že i s velkou marodkou jsme odehráli velmi slušné utkání. Před zápasem jsme kluky nabádali k tomu, aby to nepodcenili, protože výdledek, který jsme uhráli v minulém utkání na půdě soupeře, k tomu mohl svádět. Naštěstí jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Dostali jsme se do vedení o dvě branky, hosté pak snížili, ale dalšími dvéma góly jsme se uklidnili. V závěru zápasu jsme zbytečným faulem dali soupeři šanci, ale v power-play jsme naštěstí dali pátou branku. Ale bylo to určitě zajímavé utkání. S tím, že máme v kádru několik šikovných junior a za situace, kdy vedeme s celkem dobrým náskokem, jsme mohli kluky vyzkoušet a poslat je do hry. Kluci to zvládli velmi dobře a variant s juniorama je docela hodně. Výkon hlavního sudího byl špatný od samotného začátku, ale kazil to na obě dvě strany. Proto jsme také poslali za sudím našeho kapitána. Hlavní na to řekl, že všechno pískat nebude, což nás troche překvapilo, protože to je celkem zajímavý výrok.

Rudolf Cakl (hlavní trenér HC Moravské Budějovice 2005):
Dnes jsme s lídrem tabulky remizovali, budeme-li se bavit o hře pět na pět. Bohužel se nám nepodařilo pohlídat přesilovky, v nichž se domácí dostali do dvoubrankového vedení a Hodonín má dostatečně zkušený mančaft na to, aby si to pohlídal. Musím sportovně uznat, že domácí byli celý zápas lepší. Mají šikovné hráče, kteří jsou silní na puku, mají výborný pohyb. Což nám, hlavně ve druhé třetině dělalo problémy. V poslední části jsme nehráli špatně. Možná jsme měli i vice sil a povedlo se nám snížit na 4:2. Nechtěl bych snižovat kvality Hodonína, ale za tohoto stavu jsme šli čtyřikrát ven a sudí najednou začal pískat všechno a naši kluci nevědli, co mají vlastně hrát. Bohužel se nám nedaří střílet branky. Produktivita nás hodně brzdí, ale neodehráli jsme v posledních dnech špatná utkání. Jen ty góly chybí. Teď už se nemůžeme dívat před sebe, ale musíme si hlídat záda. Pokud ale budeme pokračovat v těchto výkonec a zlepšíme střelbu, tak bychom se mohli dostat do klidného středu tabulky.

Autor videa: Pavel Hodes

22.9. | Hodonín - M. Budějovice | 6:4
7.11. | M. Budějovice - Hodonín | 0:11
12.12. | Hodonín - M. Budějovice | 5:2
30.1. | M. Budějovice - Hodonín | 2:5
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3sn
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:3sn
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 12:0