Obrat z říše snů! Drtiči vezou z Nymburku dva body!

neděle 18.11.2012 | Redakce

Velkou vnitřní sílu dnes ukázali hodonínští hokejisté. Nejprve je zradilo kolo jejich autobusu, kvůli kterému přijeli na zimák v Nymburku s hodinovým zpožděním. Pak prohrávali po čtyřiceti minutách už 4:1, nakonec ale odjíždí se dvěma body v kapse! V poslední třetině totiž dokázali vstřelil pět branek a skvělým finišem dotáhnout utkání až do prodloužení. Rozhodlo se však až v samostatných nájezdech, v nichž vystřelil dva body Jakub Sajdl. Gratulujeme, Drtiči!

15.kolo, neděle 18.11.2012
NED Hockey Nymburk - SHK Hodonín  6:7sn  (2:1, 2:0, 2:5 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Sedlák (Velechovský, Stehlík), 19. Velechovský (Sedlák), 21. Lenc (Tregl), 21. Stehlík (Sedlák), 44. Stehlík (Velechovský), 53. Lenc (Malínský) - 4. Kříž (Špok, Sajdl), 42. Špok (Jurásek, Skočovský), 46. Stejskal (Pokorný, Kříž), 52. Sajdl (Špok, Kříž), 58. Skočovský (Peš, Kříž), 60. Jurásek (Skočovský, Šťastný), rozhodující nájezd Sajdl. Rozhodčí: Schmejkal - Hrubec, Nepomucký. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 30:42. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:7.
NED Hockey Nymburk: Kareš (Matoušek) – Cicvárek, Malínský, K. Šimek, Sem, Vlach, Šefl - Tregl, Lenc, M. Šimek - Velechovský, Stehlík, Sedlák - Dvořák, Jonáš, Martinec - Bílek, Štěpán
SHK Hodonín: Barus (21. Zavadil) - Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Miklík, Svoboda - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Fiedler, Kučera, Medřický

Cestu na utkání patnáctého kola zpestřila Drtičům malá nepříjemnost s defektem pneumatiky. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo a po hodině nedobrovolné pauzy, během níž šoféři zvládli poškozené kolo vyměnit, se mohlo pokračovat v cestě. Do Nymburku tak Drtiči přijeli zhruba hodinu před začátkem zápasu.

Vstup do zápasu měli Hodoňané výborný, už po necelých čtyřech minutách otevřel střelecký účet utkání Pavel Kříž. Domácí srovnali krok ve třinácté minutě, když se trefila největší hvězda domácích Přemysl Sedlák. Závěr první dvacetiminutovky Drtičům nevyšel. Vedení na stranu Nymburku strhl Filip Velechovský, jenž se trefil po pětizápasovém střeleckém půstu.

První desítky vteřin druhé třetiny se hostům hrubě nepovedly. Nejprve na 3:1 zvyšovala posila z prvoligové Mladé Boleslavi Radan Lenc, aby jen o patnáct vteřin později inkasovali hosté počtvrté. Autorem branky byl Jan Stehlík. Střídačka hostů na tento vývoj reagovala výměnou brankáře a Baruse tak nahradil Zavadil.

Drtiči se nevzdávali a snažili se se zápasem ještě něco udělat. Domácí obrana v čele s golmanem Karešem měla chvílemi opravdu co dělat, aby nájezdy hodonínských střelců ubránila, ale na hokejky Drtičů byla přilepena smůla.

Tu se povedlo prolomit až v poslední dvacetiminutovce. Už po dvou minutách snížil na 4:2 Martin Špok, ale domácí našli brzkou odpověď. Svou druhou branku v zápase dal ve 44. minutě Jan Stehlík. Gólová přehlídka však nekončila. O další dvě minuty později se trefil nejproduktivnější hráč soutěže - hodonínský Vladimír Stejskal.

Domácí tým vedl ještě osm minut před vypršením normální hrací doby 5:3 a s akciemi hostů to nevypadalo moc nadějně. Pak ale zafungovala osvědčená zbraň Drtičů - přesilovky. Autorem branky v početní výhodě byl Jakub Sajdl. Hostující příznivce však prakticky v zápětí opět zarmoutil Radan Lenc a bylo to zase o dvě branky.

V osmapadesáté minutě měli hosté další výhodu přesilovky, kterou ještě zvýraznili odvoláním brankáře, a David Skočovský vykřesal jiskřičku naděje. Jelikož byl střelec po dosažení branky faulován, šli domácí opět do čtyř. Hodonín ještě jednou zkusil risk bez brankáře a v šesti hráčích v poli se zásluhou Zdeňka Juráska povedlo Drtičům 59 vteřin před třetí sirénou srovnat na 6:6!

V následném prodloužení se toho moc zajímavého neudálo a o majiteli druhého bonusového bodu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za domácí se exekuce ujali Lenc a Malínský, ale Zavadil oba dva nájezdy chytil a jelikož Jakub Sajdl a po něm i Jurásek nedali Karešovi šanci, odvážejí si Drtiči po infarktovém závěru zasloužené dva body.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Začátek zápasu nám vyšel, šli jsme do vedení. Pak jsme ale několikrát vzadu propadli, dostali jsme laciné… hodně laciné góly. Filipovi zápas moc nevyšel, navíc jsme udělali několik obrovských chyb v obraně. Nemůžeme se vymlouvat ani na to, že jsme měli neplánovanou přestávku na cestě sem. Měli jsme dostatek času. Možná, že jsme asi byli po většinu zápasu lepší, ale domácí trestali naše chyby. Naštěstí za to kluci v poslední třetině vzali a začalo nám to tam konečně i padat. Na klucích bylo vidět, že moc chtějí a šli si za tím. Nakonec si odvážíme dva cenné body a po tom průběhu jaký byl, to jsou body zlaté.