Největší kanonáda sezony přinesla body z Vysočiny

středa 7.11.2012 | Redakce

O vítězství Drtičů bylo téměř jasno už po první třetině, kterou hosté ovládli poměrem 0:4. Veškeré naděje domácích na přijatelný výsledek vzaly za své v druhé části, kdy Hodonín nastřílel dalších pět branek. Ve třetí dvacetiminutovce už šlo pouze o to, zda padne "desítka". A stalo se, střelcem byl Peš. Jurásek pak ještě upravil na konečných 0:11.

12.kolo, středa 7.11.2012
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  0:11  (0:4, 0:5, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Fiedler (Kuba, Kříž), 5. Stejskal (Pokorný, Peš), 12. Charvát (Tomi, Pokorný), 20. Jurásek (Peš), 22. Peš (Fiedler, Jurásek), 23. Špok (Pokorný, Kříž), 26. Skočovský (Šťastný, Špok), 39. Fiedler (Kučera), 40. Skočovský (Smetana), 52. Peš (Jurásek, Stejskal), 56. Jurásek (Peš, Stejskal) . Rozhodčí: Held - Linhart Lošťák. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 0:11.
HC Moravské Budějovice 2019: Boška (21. - 40. Kousal) - Sechovec, Kún, Prkna, Peroutka, Tichý, Latner - Bula, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela, Sobotka, Kadlec, Pěška, Müller, Zábojník, Oliva
SHK Hodonín: Barus (Luner) - Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Miklík, Máša - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Kučera, Kuba, Fiedler - Charvát, Tomi, Smetana - Medřický

„Squadra“ v oranžovo-modrém cestovala na led druholigového nováčka jako vedoucí tým tabulky, ale přesto v nikterak závidění hodné situaci. Pouhý den před zápasem přišla změna na postu hlavního trenéra, když dosavadního kouče Jiřího Recha vystřídal Miroslav Barus. Družina kolem kapitána Petra Pokorného však ukázala, že táhne za jeden provaz a svému novému „šéfovi“ připravila opravdu povedenou premiéru.

Snový začátek obstaral už po necelých třech minutách Ondřej Fiedler, jenž z levého kruhu prostřelil Bošku. O minutu později fauloval domácí Barták a hosté měli poprvé v zápase výhodu přesilové hry. Tu také hodonínští po kombinacích v rohu nakonec využili. Peš přiťukl puk Pokornému, ten jej předal Vladimíru Stejskalovi a nejproduktivnější hráč soutěže přízemní střelou pokořil domácího brankáře podruhé.

Hosté pak přečkali úvodní početní výhodu domácích a nedlouho na to udeřili potřetí. Dnešní oslavenec Matěj Charvát střelou přes obránce trefil přesně pod horní tyč budějovické brány. Žihadla byla už v tento moment zralá na ručník, ale ani třígólové vedení nemělo být ze strany Drtičů v první části vše. Dvě šance Špoka dokázal domácí brankář ještě zlikvidovat, ale proti samostatnému úniku Zdeňka Juráska ve vlastním oslabení, dvě vteřiny před první přestávkou, už byl krátký. Drtiči tak po úvodní dvacetiminutovce vedli jasně 4:0.

Tak jako hodonínští začali první část, tak jim vyšel i vstup do druhé periody. Nejprve v pohodě ubránili zbytek domácí přesilovky, aby chvíli po návratu vyloučeného hráče rozvlnili síť za Kousalem, jenž po první třetině vystřídal Bošku v brance Žihadel, popáté. Po chybě domácí obrany zužitkoval Fiedlerovu nahrávku Petr Peš. A když o necelou minutu později tečoval přesilovkovou ránu Pokorného před bránou Martin Špok, bylo o vítězi asi definitivně rozhodnuto.

Jestliže Drtičům v posledních dvou zápasech početní výhody nešly, dnes to byl pravý opak. V šestadvacáté minutě potrestal Křenkovo vyloučení tečí Šťastného střelu od modré David Skočovský a bylo to už 0:7 pro hosty. Pak se brankový příděl na nějaký čas zasekl, ale v závěru druhé třetiny Drtiči udeřili opět. A hned dvakrát v rychlém sledu. Nejprve si Ondřej Fiedler vyměnil puk s Kučerou a druhý jmenovaný, s trochou štěstí a za pomoci své brusle, nasměroval puk za Kousala. O padesát vteřin později si domácí dali dokonce vlastní branku, když si jeden z domácích beků srazil střelu Davida Skočovského do své brány.

Poslední část tak měla jen dvě nevyluštěné tajenky. První byla, zda se Drtičům podaří vstřelit jubilejní desátou branku a druhá, jestli golman SHK Filip Barus udrží čisté konto. První rébus byl vyřešen v čase 51:32, kdy druhý útok hostů dokonale vyšachoval domácí obranu a po přihrávkách Stejskala a Juráska, zakončoval Petr Peš do prázdné brány. O čtyři minuty později si tatáž trojice sborku-rozborku obrany Žihadel zopakovala. Jen s tím rozdílem, že na konci akce byl tentokrát Zdeněk Jurásek.

V samotném závěru měli domácí výbornou šanci na vstřelení alespoň čestného gólu, ale Sobotka sám před zcela opuštěnou brankou Hodonína nedokázal zkrotit neposedný kotouč a zakončení se mu tak nepodařilo podle jeho představ. Drtiči tak vyhráli na ledě Moravských Budějovic a zaznamenali vůbec nejpřesvědčivější, i když vůči Žihadlům možná kruté vítězství na soupeřově kluzišti od roku 2004, kdy jsou součástí druholigové rodiny.

Rudolf Cakl (hlavní trenér HC Moravské Budějovice 2005):
Na utkání jsme se hodně těšili. Chtěli jsme Hodonín potrápit a oplatit mu tu, možná trochu nešťastnou prohru, kdy jsme zápas ztratili v posledních dvou minutách. Bohužel… První třetina se pro nás nevyvíjela vůbec dobře, i když jsme snad nebyli horším mužstvem a soupeře jsme možná i přestříleli, ale prohráli jsme ji 0:4. Hodonín nás dvakrát přečíslil, dal gól v přesilovce a dorazil nás v závěru gólem ve vlastním oslabení. O přestávce jsme si v kabině řekli, že to zkusíme otočit, ale dva rychlé góly nás definitivně srazily. Na mančaft padla deka a pak už jsme jen čekali na to, až skončí šedesátá minuta a brankostroj Hodonína se konečně zastaví. Atmosféra byla vynikající. Z Hodonína přijelo hodně lidí, naši fanoušci byli skvělí, jen pro ně nebyl ten výsledek až tak moc příjemný.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Takový zápas se nedá hodnotit jinak, než výborně. Kluci hráli parádně a těžko se k takovému zápasu říká něco jiného. Šli do toho od začátku a je pravda, že nám tam dnes padlo skoro vše, na co jsme sáhli, a není to jen o štěstí, ale je to i o tom, že kluci prostě víc chtěli. Samozřejmě, není to lehká a úplně běžná situace, přijít k týmu jako nový trenér, když je mužstvo na první příčce. Je to nezvyklé, ale jak hráči, tak já, se s tím musíme porvat. Dnešní výhra není otázka jen toho samotného utkání. Tým je výborně připravený a dobře poskládaný. Od léta na sobě pracuje, takže to není o jednom zápasu. Určitě je pro mě výhodou, že jsem viděl vlastně všechna domácí utkání, plus zápas na Technice, takže nějaký přehled o týmu a o tom, jak hrají, jsem měl. To, že nás přijeli povzbudit naši fanoušci a v takovém počtu, mě nepřekvapilo. Pamatuju si je samozřejmě jako hráč a vím, že Hodonín má hokejovou tradici. Je to hokejové město a fanouškům patří velký dík. Skvělí ale byli i domácí fanoušci, kteří povzbuzovali své až do samotného konce a tohle já uznávám. Ode mě mají velké absolutorium.

22.9. | Hodonín - M. Budějovice | 6:4
7.11. | M. Budějovice - Hodonín | 0:11
12.12. | Hodonín - M. Budějovice | 5:2
30.1. | M. Budějovice - Hodonín | 2:5
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3sn
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:3sn
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 12:0