Drtiči otočili zápas v Kolíně, vítězství vystřelil Jakub Sajdl!

neděle 28.10.2012 | Redakce

Na první branku se dnes v Kolíně čekalo až do poloviny zápasu, kdy domácí využili přesilovku pět na tři a díky Šafránkově trefě šli do vedení. Drtiči nebyli ani zdaleka horším mužstvem, ale střelecky se jim nedařilo až do osmačtyřicáté minuty, kdy se trefil Martin Špok. Rozhodující branku nakonec vstřelil z trestného střílení Jakub Sajdl a Drtiči prodloužili svou vítěznou sérii už na šest zápasů.

10.kolo, neděle 28.10.2012
TJ SC Kolín - SHK Hodonín  1:2  (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. Šafránek (Pýcha, Morkes) - 48. Špok (Peš), 55. Sajdl z trestného střílení. Rozhodčí: Kareš - Špringl, Tash. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 35:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
TJ SC Kolín: Brázdil (Moravec) - Nedbal, Hanzl, Pýcha, Pácal, Richter, Špring, Výborný - Malý (C) , Kadlec, Cerk - Morkes, Šafránek, Pospíšil - Ježek, Zumr, Skokan - Kubát, Vágner
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Oško, Miklík - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Medřický, Kuba, Fiedler - Smetana, Kučera, Červenka

Proti Kolínu už mohl hodonínský trenér Rech počítat se službami navrátilce Jakuba Sajdla, jenž naskočil opět do prvního útoku spolu s Pavlem Křížem a Martinem Špokem. Do branky se postavil opět Filip Barus.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla svižný hokej, který nebyl přerušován a kouskován zbytečnými vyloučeními. Sudí Kareš udělil v první části jen jeden dvouminutový trest, když hned na konci první minuty byl vyloučen domácí veterán Nedbal, ale Drtiči svou početní výhodu nezužitkovali. Do první větší šanci se až v deváté minutě dostal Kříž, ale Brázdil sklapl své betony včas.

O tři minuty později se Drtiči dostali do brejku dva na jednoho, ale domácí golman byl opět ve střehu. Hodonínští byli lepším týmem, měli i více ze hry, ale první třetina skončila bez branek. Jestliže v první části byla píšťalka hlavního arbitra téměř bez práce, ve druhé periodě se trestná lavice zahřívala o poznání častěji.

Nejprve byl na dvě minuty vykázán Fiedler a v přesilovce domácí zahrozili z holí Nedbala a dorážejícího Kadlece. Početní výhodu domácích ale ukončil faul Pospíšil. Chvíli před polovinou utkání byli Kozlové v další příležitosti, ale Malý na Baruse nevyzrál. Z následného protiútoku zahrozili i Drtiči, ale také Brázdil byl na místě.

První branky se fanoušci na kolínském zimním stadionu dočkali až ve třiatřicáté minutě. Domácí tým měl 51 vteřin trvající přesilovku o dva muže, kterou šestnáct sekund před jejím vypršením dokázal zužitkovat David Šafránek a Kozlové k radosti domácích fanoušků vedli. Hodonín mohl srovnat také v přesilovce, přesněji ve výhodě čtyř proti čtyřem, ale Kolín se ubránil.

Tři minuty před druhou přestávkou se skupinka hostujících fanoušků přeci jen začala radovat, ale nadšení jejich i samotných hodonínských hokejistů záhy utnul hlavní rozhodčí Kareš, jenž Červenkův gól neuznal s tím, že puk ještě tečoval některý z Drtičů bruslí a Kolín tak po dvou třetinách vedl o jeden gól.

Poslední třetinu načala další šance domácího kapitána Malého, Barus ale udržel puk pod svými betony. V dalších desítkách vteřin převzali iniciativu Drtiči, kteří se ze všech sil snažili o vyrovnání, a jejich snaha byla v osmačtyřicáté minutě odměněna. Martin Špok svou osmou brankou v sezoně konečně prolomil dnešní střelecké trápení Drtičů.

O čtyři minuty později se domácím příznivcům nelíbilo, že rozhodčí pustil dva sporné zákroky, po kterých se fanoušci Kozlů dožadovali trestného střílení. To paradoxně pískl pardubický arbitr Kareš na opačné straně. Navrátilec do sestavy Jakub Sajdl svou šanci využil na sto procent a díky jeho proměněnému trestnému střílení šli hosté poprvé v zápase do vedení, které se jim podařilo udržet až do závěrečného hvizdu.

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
Když jsem se díval na výsledky a četl vyjádření na stránkách Kolína, tak bylo jasné, že dnes už budou chtít tu svou nepříznivou bilanci ukončit a musím přiznat, že soupeř hrál velmi dobře a my jsme dnes tři body doslova opravdu vydřeli. Hráli jsme dobře z defenzivy a je pravda, že jsme asi měli víc šancí, než Kolín, ale nedokázali jsme je využít. Asi třikrát nám skákal puk po brankové čáře. To se nám nakonec ve druhé třetině vymstilo, když jsme ve trochu zbytečném dvojnásobném oslabení inkasovali. V závěrečné části jsme to stáhli, přeházeli jsme i útočné formace, a jelikož domácí hráli celý zápas na tři pětky, měli jsme na konci i víc sil, což byl asi jeden z důležitých faktorů. Nakonec se nám povedlo vstřelit dvě branky a v samotném závěru jsme si už vítězství pohlídali. Utkání bylo vyrovnané, Kolín podle mě nepatří tam, kde momentálně je. Vyhráli jsme s odřenýma ušima, ale klukům takové zápasy mohou jenom pomoci do důležitých částí sezony.

16.9. | Hodonín - Kolín | 5:4p
28.10. | Kolín - Hodonín | 1:2
5.12. | Hodonín - Kolín | 5:2
20.1. | Kolín - Hodonín | 7:3
12.3. | Hodonín - Kolín | 5:4
14.3. | Kolín - Hodonín | 1:3
16.3. | Hodonín - Kolín | 3:4
18.3. | Kolín - Hodonín | 3:4