Žďárské prokletí prolomeno! Drtiči pokračují ve vítězné sérii

neděle 21.10.2012 | Redakce

Po téměř čtyřech letech dokázali hodonínští Drtiči na žďárském zimním hodonínští Drtiči zvítězit. Po první bezbrankové třetině se s brankami na Bouchalkách roztrhl pomyslný pytel. Fanoušci nakonec viděli celkem jedenáct branek, z nichž sedm z nich měli na svědomí Drtiči. Hosté o svém vítězství rozhodli zejména v přesilovkách, v nichž se trefili hned pětkrát. Po vítězství 7:4 natáhli Rechovi svěřenci vítěznou šňůru už na pět utkání v řadě!

9.kolo, neděle 21.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - SHK Hodonín  4:7  (0:0, 3:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 23. Kaňka (Man, Ježek), 29. Hron (Dítě), 39. Kaňka (Plachý), 43. Plachý (Březina, Kaňka) - 21. Popela (Kříž, Pokorný), 28. Jurásek (Peš), 35. Špok (Kříž), 44. Stejskal (Peš, Jurásek), 45. Skočovský (Špok), 48. Stejskal (Kučera, Jurásek), 58. Kříž (Červenka, Špok). Rozhodčí: Talpa - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 10:8, navíc Smejkal (ZNS) 10 minut. Využití: 1:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 786. Střely na branku: 39:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:7.
SKLH Žďár nad Sázavou: Opršal (Sláma) - Smejkal, Kolda, Pleva, Beneš, Střecha, Staněk, Jícha - Ježek, Vítek, Man - Březina, Hron, Dítě - Kunstmüller, Kaňka, Plachý - Kočan
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Oško, Skočovský, Pokorný, Svoboda, Šťasný, Popela, Máša - Kříž, Fiedler, Špok, Stejskal, Červenka, Medřický, Peš, Jurásek, Kuba, Kučera

Začátek zápasu se nesl v opatrném duchu a na první větší šanci se čekalo až do šesté minuty. V přesilovce se d dobré střele dostal Stejskal, ale stejně jako chvíli po něm Kříže, Opršal vychytal. Domácí zahrozili v minutě desáté také dvěma slepenými šancemi, ale Březina ani Kunstmüller na Baruse nevyzráli.

Domácí byli v úvodní části aktivnější, ale góly se neurodily ani po střelách kapitána Plachého a opět Kunstmüllera v šestnácté minutě. V poslední akci první dvacetiminutovky mohl skóre otevřít v přesilovce Skočovský, ale i tentokrát byl žďárský brankář úspěšnější. V pokračující početní výhodě na začátku druhé třetiny už ale kapituloval.

Bomba Lukáše Popely prostřelila vše, co jí stálo v cestě a po osmadvaceti vteřinách prostřední části se diváci konečně dočkali první branky zápasu. Vedení však hostům dlouho nevydrželo. Pokorného vyloučení dokázal potrestat Michal Kaňka a vteřinu před vypršením třiadvacáté minuty bylo vyrovnáno. V osmadvacáté minutě se skóre opět měnilo. Peš nejprve svou střelou těsně minul zařízení, ale následně dokázal puk před branku vrátit a pro Zdeňka Juráska už nebyl problém uklidit jej do sítě.

I tentokrát dokázali domácí najít brzkou odpověď. Jen minutu a čtvrt od Juráskovy trefy doklepl do branky Josef Hron přihrávku Jiřího Dítěte. V pětatřicáté minutě poslal hosty již potřetí do vedení Martin Špok, jenž po Křížově příhře proměnil přesilovku po Plachého vyloučení. Šedesát sedm vteřin před druhou přestávkou však byl stav znovu nerozhodný. Svou druhou brankou v zápase vyrovnal Michal Kaňka.

Po přestávce šli domácí poprvé v zápase do vedení, když kombinaci celého útoku zakončoval kapitán Plamenů Jiří Plachý, který si najel do mezikruží a nedal Barusovi šanci. Ale ani Drtiči nenechali svého soupeře užívat si pocitu vedení nikterak dlouho. Další vyloučení domácích borců potrestal bleskově Vladimír Stejskal a už popáté v zápase byl nerozhodný stav - 4:4.

V dalším střídání byl vyloučen na každé straně jeden hráč a pokračovalo se ve čtyřech, když se do útoku vydal David Skočovský a obránce SHK vstřelil pátou branku svého týmu, která se nakonec ukázala jako vítězná. Domácí už nedokázali popáté vyrovnat, naopak Drtiči v osmačtyřicáté minutě dokázali, že přesilové hry jsou jejich velkou zbraní. Již čtvrtou branku v početní výhodě vstřelil Vladimír Stejskal a na konečných 7:4 pro Hodonín pečetil, jak jinak, než ve využité přesilovce Pavel Kříž.

Drtičům se tedy podařilo přerušit jednu nepříjemnou sérii a po téměř patnácti stech dnech dokázali ze Žďáru odvést tři body. Navíc se jim podařilo prodloužit vítěznou sérii už na pět zápasů a hlavně, opět odskočili svým nejbližším pronásledovatelům. Na druhou Techniku mají „Oranjes“ na čele stále tříbodový náskok. Čtvrtý Žďár už ztrácí bodů devět.

Martin Sobotka (hlavní trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
Myslím si, že diváci dnes viděli velice pohledné utkání a určitě se jim hokej líbil. Akorát nám tu radost z výborného výkonu kazí ta porážka. I tak si myslím, že se kluci nemají za co stydět a předvedli velmi solidní výkon. Soupeř předvedl, že má kvalitu a není na prvním místě náhodou. Věděl jsem před zápasem o jejich kvalitě přesilových her, ale to co dnes předvedli, bylo naprosto zlomové a tam rozhodli o své výhře.

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
O naší dnešní výhře rozhodlo to, že jsme dokázali potrestat soupeřova vyloučení. Když jsme do Žďáru přijížděli, tak bylo na klucích vidět, že si jsou vědomi té nepříznivé statistiky a toho, že Hodonín ve Žďáru dlouho nevyhrál. Chtěli jsme hrát z obrany a prvním cílem bylo to, abychom první třetinu odehráli v zadu s nulou, což se nám povedlo i když my i soupeř jsme měli několik dobrých šancí na gól. Druhá třetina už byla otevřenější, hrálo se nahoru-dolů, padly tam na obou stranách nějaké branky a v poslední třetině si myslím, že rozhodla branka Davida Skočovského na 4:5. To podle mě soupeře zlomilo a Žďár už pak odpadl. V první lajně nastoupil místo Jakuba Sajdla Martin Červenka, Zdeněk Kučera dnes vypomáhal v obraně.

21.10. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 4:7
1.12. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 3:1
16.1. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 3:4
27.2. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 11:5