Martin Špok pomohl čtyřmi góly zkrotit přerovské Zubry

čtvrtek 23.8.2012 | Redakce

Ani golman Martin Vojtek nepomohl přerovským Zubrům k vítězsví nad hodonínskými Drtiči. O to se zasloužil především útočník SHK Martin Špok. Ten během prvních patnácti minut zápasu stihl vsítit hattrick, ale tím jeho představení zdaleka nekončilo. Nakonec si hodonínská "patnáctka" v utkání připsala čtyři branky a dvě asistence. Drtiči si vezou z Hané povzbuzující výhru 6:5.

Příp., čtvrtek 23.8.2012
HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín  5:6  (3:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Hanák (Faltýnek), 15. Sedlák (Pala, Goiš), 16. Sakrajda (Ditrich, Vlček), 26. Sakrajda (Brančík), 56. Pala (Málek) - 1. Špok (Sajdl), 9. Špok, 15. Špok (Charvát, Rapant M.), 38. Sajdl (Špok, Skočovský), 55. Špok (Kříž), 57. Kříž (Špok). Rozhodčí: Klimecký - Dohnal, Dučák. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 593. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.
HC ZUBR Přerov: Vojtek (30. Okáč) – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Mašíček, Vávra, Sklenář V. – Málek, Goiš, Sedlák, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Sprušil, Kolář, Hanák, Vaněk, Loupal, Matušenko
SHK Hodonín: Alexa (30. Zavadil) – Randa, Pokorný, Skočovský, Svoboda, Kulyk, Polesný - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Fiedler, Červenka - Medřický, Kučera, Maša - Tomi, Charvát - Rapant M.

Někteří diváci se ještě nestačili usadit na tribunách a Zubři už prohrávali. Z kruhu totiž střílel Martin Špok a puk se nešťastně odrazil od bránícího hráče. Domácí chtěli na gól brzy odpovědět, ale větší šanci se vypracovali až v 7. minutě během přesilovky, kdy Vlček střílel od modré a Ditrich lehce puk tečoval těsně vedle. Poté následovala početní výhoda na druhé straně a Drtiči v ní byli úspěšní. Ovšem opět s přispěním Zubrů, kteří si znovu smolně puk srazili. I tentokrát byl ohlášen jako autor gólu Martin Špok.

Hodonín po dvou gólech dostal chuť do dalšího útočení, ale málem se mu to vymstilo. Za jeho obranou si počíhal Sedlák a k potrestání zadních řad mu chybělo jen svůj sólový nájezd proměnit. Z další akce už se ale Zubři radovali a díky Pavlu Hanákovi bylo sníženo. O malý moment později mohl vyrovnat Ditrich, jenže akce se mu nepodařila, a proto znovu udeřilo na druhé straně. Martin Špok tentokrát překonal Vojtka ráznou střelou a zkompletoval tím hattrick. Přerov ztrácel dva góly, ale manko bleskově smazal. Nejdříve při dorážce uspěl Zdeněk Sedlák a rychlé vyrovnání pak zařídil krásným projektilem Petr Sakrajda.

Stejný hráč načal gólový účet druhé třetiny, který už ale nebyl tak bohatý. Na začátku 26. minuty měl Petr Sakrajda znovu výbornou střeleckou pozici a z ní se opět nemýlil. Velmi rychle ale mohlo být zase vyrovnáno, protože Hodonín předvedl bleskový útočný výpad v podání Červenky s Fiedlerem, kterému chybělo jen přesnější zakončení druhého jmenovaného. V polovině utkání oba týmy vystřídaly brankáře, a tak se do akce dostal přerovský Okáč i hodonínský Zavadil.

Oba gólmani se prezentovali pěknými zákroky, hlavně Okáč bravurně lapil šanci Skočovskému, kterého přerovská obrana nechala hodně najíždět. Strážce Zubří klece ovšem ještě do konce druhé třetiny o čisté konto přišel, když mu propadl puk po střele Jakuba Sajdla. V závěru druhé „dvacky“ Přerov ještě zahrozil Hanákem, ale vyrovnané skóre 4:4 už se nezměnilo.

Třetí část duelu přinesla v úvodu hodně vyloučení a tak oba týmy chvíli nemohly nasadit plný počet hráčů. Hodonín ve 46. minutě při přesilovce nastřelil Randou břevno, ale puk se naštěstí od ní odrazil zpět do hracího pole. Poté se Okáč znovu blýskl výborný zákrokem, když se jej snažil překonat hattrickový střelec Špok.

Závěr utkání nabídl ještě tři góly a úspěšnější v něm byl Hodonín. Goiš zkoušel Zavadila překonat po přihrávce Málka, jenže se mu touš nepodařilo za něj protlačit, a tak Zubry opět potrestal skvěle hrající Martin Špok. Drtiči si pak připravili navíc rychlou odpověď na gól Radomíra Paly, který zužitkoval odraz puku do volného prostoru před brankou. Po malé chvilce krásně vymetl horní růžek přerovské svatyně Pavel Kříž a na tuto trefu už Přerov odpověď i přes hru v šesti bez brankáře nenašel. Zubři nakonec uspěli alespoň v dohodnutých nájezdech, které rozhodl Goiš.

Autor videa: Karel Petr.

Lubomír Václavíček (asistent trenra HC ZUBR Přerov):
V obranném pásmu máme zatím nejvíce nedostatků. Hráli jsme vzadu dost laxně a na tom budeme muset ještě hodně pracovat. Bylo to ale tím, že jsme zkoušeli hrát na čtyři lajny a nasadili jsme i mladé hráče z juniorky. Pro diváky to určitě bylo pěkné utkání, jen byla škoda, že jsme to v závěru nedotáhli alespoň na remízu.

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
V první třetině jsme vedli už 3:1, ale pak jsem na hráčích viděl uspokojení, díky kterému jsme velmi rychle inkasovali dva góly. Od druhé třetiny už se hrálo spíše ze zabezpečené obrany a větších šancí ubylo. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. V předchozích jsme soupeře přehrávali, ale v zakončení se nám nevedlo. Dnes jsme naopak tolik šancí neměli a góly se nám dařilo střílet.

23.8. | Přerov - Hodonín | 5:6
30.8. | Hodonín - Přerov | 5:3
9.10. | Hodonín - Přerov | 2:7
16.11. | Přerov - Hodonín | 1:2sn
4.1. | Hodonín - Přerov | 2:3p
13.2. | Přerov - Hodonín | 3:2