Drtiči se proti Technice neprosadili a podlehli 0:3

čtvrtek 9.8.2012 | Redakce

Úvod utkání přinesl několik šancí domácích, které ale zlikvidoval Josef Novák. Jak se později ukázalo, právě výtečný výkon gólmana byl základním stavebním kamenem triumfu vysokoškoláků. Při úvodním tlaku Drtičů se prosadil matador Mráz. Hodonín se sice snažil, ale brankář hostů dnes takřka nebyl k překonání. Vedení Techniky později navýšil opět Mráz a výhru pečetil Rajnoha. I v samostatných nájezdech byl úspěšnější brněnský tým, když jedinou trefu obstaral Kamil Rajnoha.

Příp., čtvrtek 9.8.2012
SHK Hodonín - HC Technika Brno  0:3  (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Mráz (Zapletal, Valeš), 35. Mráz (Rajnoha), 48. Rajnoha (Strýček). Rozhodčí: Netopil - Čech, Kucián. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 523. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 0:3.
SHK Hodonín: Marek (31. Alexa) - Skočovský, Hlavačka, Miklík, Pokorný, Okuliar, Svoboda, Randa, Šudoma - Peš, Kříž, Kuba - Sajdl, Rapant M., Špok - Kučera, Fiedler, Červenka - Smetana, Průdek, Maša
HC Technika Brno: Novák (Vrba) - Mráz, Šedý, Látal, Žalud, Bělohlávek, Hájek, Blaha, Benýšek, Rajnoha, Odehnal, Sedláček, Zapletal, Habrovec, Strýček, Matouš, Valeš, Zemánek, Košecký, Brzobohatý, Vozdecký

Úvodní přípravné utkání se hodonínským hokejistům moc nepovedlo. Respektive… Herně to na první ostřejší test sezony nebylo vůbec zlé. Domácí svého soka v první a poslední třetině viditelně přehrávali. I gólových šancí si vypracovali oranžovo-modří více, ale prostřelit hostujícího brankáře Nováka se Drtičům ani jednou z jedenačtyřiceti pokusů nepodařilo.

Na brněnském brankáři si v první vážnější příležitosti zápasu vylámal zuby nejprve Kuba. V desáté minutě zachytil hostující rozehrávku Peš, přihrál do vyložené pozice novicovi v dresu SHK Křížovi, ale ten mířil vysoko nad. Prakticky v zápětí se opět potvrdilo ono tolikrát omílané pořekadlo nedáš-dostaneš. Zapletalovu střelu od modré tečoval mimo dosah brankáře Marka Zdeněk Mráz a Technika vedla.

Vyrovnat mohli domácí o pět minut později, ale Špokovu ránu zlikvidoval výborně chytající Novák. Stejně tak si golman VSK poradil o chvíli později i s Hlavačkovým pokusem a další příležitostí Kříže. V samotném závěru úvodní třetiny mohl navýšit vedení hostů Odehnal, ale Markova vyrážečka nepropustila kotouč až do branky.

V prostřední části byli hosté nebezpečnějším týmem a jedenadvacetiletý golman SHK Marek si připsal několik dobrých zákroků, jako například proti Habrovcově dorážce, nebo když o chvíli později zlikvidoval pokus Odehnala. V polovině utkání proběhla v domácím brankovišti rošáda a Davida Marka nahradil Tomáš Alexa.

Bývalý brankář Trutnova nebo Hradce Králové si pořádně ani nesáhl na puk a už malý černý kus pryže musel lovit ze své brány. Špokovo vyloučení potrestal opět Zdeněk Mráz. Puk, který se ke střelci Vysokoškoláků dostal s notnou dávkou štěstí, poslal mezi betony hodonínského brankáře až do brány. O dvě minuty později byl v dobré pozici špílmachr hostů Sedláček, ale jeho střela šla těsně mimo domácí svatyně.

Poslední dvacetiminutovka přinesla mírnou převahu domácích, ale střelecký prach Drtičů dnes byl zvlhlý až moc. Agilní Kříž se po pěti minutách závěrečné části ocitl osamocen mezi kruhy, ale ani ve třetí velké šanci na Nováka nevyzrál. Druhý útok v následném střídání motal hostující obranu jako na kolotoči, ale ani z tohoto tlaku se gólová střela neurodila.

Dvanáct minut před koncem nejprve Alexa lapil Sedláčkovi další střelecký pokus, ale o pár vteřin nato už byl proti šikovnému zakončení individuální akce Kamila Rajnohy krátký. Drtiči se snažili o vstřelení alespoň čestného úspěchu, avšak paní Štěstěna dnes hodonínským hokejistům prostě nebyla nakloněna ani trošičku.

Sedm minut před závěrečným hvizdem se krásně prokličkoval k zakončení Špok, ale ztroskotal na bezchybném Novákovi. Po něm zkoušeli své štěstí i Rapant nebo Průdek, ale skóre se už do konce šedesáté minuty nezměnilo. Dnešní zápas tak přineslo konec jedné dlouhé série, během které nedokázali Brňané na hodonínském zimním stadionu zvítězit. Naposledy se jim to povedlo v únoru roku 2008.

Po skončení zápasu si ještě oba celky vyzkoušely trestná střílení, v nichž se, díky precizně provedenému blafáku Kamila Rajnohy ze čtvrté série, radovali také hráči VSK Technika Brno.

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
Kluci jsou na ledě teprve týden a něco. Bylo vidět, že ruce je zatím neposlouchají úplně tak, jak by sami chtěli. Dnes rozhodla jediná věc: Hokej se nehraje na šance, ale na góly a ty jsme dnes nedali. To, že jsme měli převahu a že jsme soupeře přestříleli, nic neznamená. Soupeř dal v každé třetině jeden, zatímco my jsme, ani z těch nejvyloženějších šancí, gól nedali. Neděláme z toho ale žádnou vědu. Byl to první zápas sezony a kluci se do toho určitě dostanou.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Hodonín nás dnes přestřílel. Měl víc šancí a to i těch gólových, ale na to se nehraje. Nám se z těch málo šancí podařilo dát tři branky a to rozhodlo zápas.

9.8. | Hodonín - Technika Brno | 0:3
4.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:3
28.9. | Hodonín - Technika Brno | 6:4
6.11. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
14.12. | Hodonín - Technika Brno | 1:4
1.2. | Technika Brno - Hodonín | 3:7