Druhá třetina přinesla Drtičům vítězný obrat v derby

úterý 14.8.2012 | Redakce

Do branky SHK se poprvé postavil Roman Boška. Start do utkání nebyl pro hodonínské mužstvo ideální, ve čtrnácté minutě vedli hosté dvougólovým rozdílem. Ve druhé třetině se výkon Drtičů zlepšil a přišly i branky. Nejprve v rychlém sledu překonali Hübnera Sajdl s Pešem a tři minuty před druhou sirénou poslal Hodonín do vedení Pavel Kříž. V dramatickém závěru už branka nepadla a Drtiči tak slaví první letošní vítězství. I v samostatných nájezdech se radovali domácí. Za Hodonínské se trefili Sajdl a Kuba.

Příp., úterý 14.8.2012
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  3:2  (0:2, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Sajdl (Kříž, Pokorný), 27. Peš (Špok, Rapant M.), 38. Kříž - 8. Bolfík (Ditrich), 14. Beneš (Popolanský). Rozhodčí: Netopil - Čech, Olšar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 453. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
SHK Hodonín: Boška (32. Šenk) - Skočovský, Randa, Miklík, Pokorný, Svoboda, Okuliar, Polesný, Horinka - Sajdl, Kříž, Špok - Kučera, Fiedler, Červenka - Peš, Rapant M., Kuba - Medřický, Charvát, Maša
HC LVI Břeclav: Hübner (Michálek) - Dora, Ditrich, Směřička, Nekoranec, Lysoň, Koukal, Truhlář, Kurial, Beneš, Gabriška, Popolanský, Beránek, Bartoš, Konečný, Dimitrov, Lechner, Zháňal, Novák

Nástup do druhého přípravného utkání měli Drtiči velmi slibný. Domácí byli aktivnější a byli na ledě víc vidět, ale střelecké trápení ze zápasu s Technikou pokračovalo dál. To břeclavští dokázali vytěžit z minima maximum, když v osmé minutě Ditrich nahodil puk na novice v hodonínské kleci Bošku a Lukáš Bolfík šikovnou tečí otevřel skóre zápasu.

V desáté minutě hráli domácí první přesilovku, ale Lvi ji celkem v poklidu ubránili. Naopak na druhé straně musel Kuba hasit šanci Kuriála skvělým obranným zákrokem. Ve čtrnácté minutě ale přišla druhá rána pro domácí borce. Popolanského ještě obrana SHK dokázala ustrážit, ale puk se dostal k Peteru Benešovi a třiadvacetiletý břeclavský útočník mířil přesně pod vyrážečku brankáře Bošky.

Do druhé části vlétli Drtiči jako uragán. Ve dvaadvacáté minutě dvakrát dorážel z bezprostřední blízkosti Sajdl, ale Hübner ještě odolal. Na začátku pětadvacáté minuty šel za katr břeclavský Novák a Drtiči se konečně dočkali první letošní branky. Křížovu ráno tečoval mimo dosah břeclavského brankáře Jakub Sajdl a Hodonín snížil na rozdíl jediné branky.

O necelé dvě minuty později už bylo vyrovnáno. Petr Peš se dostal k puku u levé tyče, kde jej přihrál Špokovi, ten mu puk z první nezištně vrátil a první jmenovaný zakončil pod horní tyčku poloprázdné klece. V polovině zápasu prostřídal trenér Rech brankáře a Bošku vystřídal Šenk. Hra se pak začala kouskovat častými vyloučeními a tempo hry trochu opadalo.

V sedmatřicáté minutě šel na trestnou lavici Charvát a hosté měli v závěru druhé třetiny šanci na vstřelení branky. Místo toho ale v oslabení udeřili Drtiči. V obranném pásmu se kotouče zmocnil Pavel Kříž, projel s ním celé hřiště a střelou přes bránící hráče Břeclavi prostřelil Hübnera potřetí.

V úvodu poslední části se v dobré příležitosti ocitl domácí Kuba, ale jeho střela těsně minula břeclavskou levou tyč. Pak se dlouhé minuty nic moc nedělo, až v devětačtyřicáté minutě se do úniku dostával břeclavský Beránek, ale jeho šanci zmařil výborným způsobem mladíček Polesný. V samotném závěru se hosté ještě pokusili o hru bez brankáře, ale stav se již nezměnil. Drtiči tak ve svém druhém přípravném utkání zaznamenali svou první výhru v sezoně.

Jaroslav Crlík (asistent trenéra SHK Hodonín):
První třetina se hodně podobala zápasu s Technikou. Bylo to trápení. O přestávce jsem musel letos poprvé trochu zvýšit hlas, protože nedát osmdesát minut branku je docela dlouhá doba. Od druhé třetiny se nám to střelecké trápení konečně povedlo prolomit, z kluků to konečně spadlo a zlepšila se tím i hra. Hlavně v předbrankovém prostoru, kam jsme jen tak chodili i nechodili. Musíme hodně zapracovat na hře ve středním pásmu, kde to je zatím hodně neurovnané. Nevypadá to úplně špatně, ale útočníci chtějí pořád jen dopředu a dozadu aby se vraceli jenom beci a to takhle prostě nejde. Těch přečíslení dnes bylo až přespříliš, takže se na to budeme muset zaměřit. Tohle musíme klukům dostat do hlav, že všichni nemůžou dávat branky, ale musí se i vracet.

Michal konečný (hlavní trenér HC Lvi Břeclav):
Dnes se bohužel, zejména ve druhé třetině projevilo to, že jsme už tři dny nebyli na ledě. Kluci toho měli po zápase plné zuby. Celkově můžeme ale být v podstatě spokojení. Šli jsme do vedení o dvě branky. Ve druhé nás ale Hodonín jasně přehrál a po zásluze dal tři branky. V poslední třetině nám chybělo trochu toho štěstíčka a mohlo to klidně skončit nerozhodně. Zápasu se hrál ve velmi dobrém tempu, které nešlo celých šedesát minut vydržet a v závěrečné části trochu upadlo, ale zápas to byl, si myslím, povedený. Mám z toho dobrý pocit. Dáváme šanci novým, mladým klukům, kteří jsou absolutně bez zkušeností, takže pro ně je to jenom přínos.

14.8. | Hodonín - Břeclav | 3:2
6.9. | Břeclav - Hodonín | 1:3
21.9. | Hodonín - Břeclav | 1:4
30.10. | Břeclav - Hodonín | 2:3sn
7.12. | Hodonín - Břeclav | 5:4
25.1. | Břeclav - Hodonín | 3:4p