Přestřelka u Berounky nakonec skončila vítězně pro domácí Medvědy

úterý 17.4.2012 | Redakce

Zápas, ve kterém už o nic nešlo, nakonec přinesl brankové hody. Drtiči vedli po první třetině 2:0, ale domácí ve druhé části zabrali a pěti góly utkání otočili. V závěrečném dějství dokázali Drtiči ještě snížit na z jejich pohledu 5:6, ale v samotném závěru pečetil výhru domácích střelou do opuštěné hodonínské klece veterán Nedvěd.

BAR8, pondělí 16.4.2012
HC Berounští Medvědi - SHK Hodonín  7:5  (0:2, 5:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Nedvěd (Kupec, Švagrovský), 23. Švagrovský (Kupec, Nedvěd), 26. Nedvěd (Sobotka, Kupec), 36. Švagrovský (Nedvěd, Kupec), 36. Vlček (Hašek, Stromko), 48. Švagrovský (Kupec, Nedvěd), 60. Nedvěd (Švagrovský, Kupec) - 1. Kocák (Hollý, Špok), 20. Rehuš (Peš), 31. Rehuš (Horinka, Peš), 37. Špok (Sajdl), 53. Jurásek. Rozhodčí: Svoboda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 37:56. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5.
HC Berounští Medvědi: Kareš (Slipčenko) - Nedvěd, Sobotka, Soldán, Jebavý, Malý, Barák - Kupec, Švagrovský, Veselý - Hašek, Stronko, Vlček - Poletín, Milfait, Forman
SHK Hodonín: Jež (Šenk) - Pokorný, Sajdl, Charvát, Horinka - Špok, Kocák, Hollý - Jurásek, Peš, Rehuš - Bauer, Vrba, Duchoslav

Drtiči přijeli i s třicítkou věrných fanoušků na berounský zimní stadion bez obránců Hlavačky a Miklíka a trenér Crlík tak hrál jen na dvě obranné dvojice, v nichž byli opět i dva čistokrevní útočníci Sajdl a Charvát. V útoku se pravidelně střídaly tři formace a do branky se poprvé v životě mezi muži postavil devatenáctiletý junior Martin Jež.

Na stadion se pořád ještě trousilo pár domácích opozdilců a už se měnilo skóre. Po půlminutě hry se trefil Peter Kocák, který po Hollého příhře otevřel střelecký účet zápasu. Dlouhé minuty pak vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by se měly u Berounky odehrávat nějaké střelecké hody. Druhé branky se tři stovky diváků dočkaly až osm vteřin před první přestávkou, kdy ve vlastním oslabení po Pešově přihrávce prostřelil Kareše Branislav Rehuš.

Do druhé třetiny vlétli domácí ve velkém stylu. Nejprve v pokračující přesilovce snížil Jaroslav Nedvěd. Dvě minuty nato srovnal David Švagrovský a o tři minuty později už Medvědi vedli. To, když se trefil opět veterán Jaroslav Nedvěd. V polovině utkání měl na hokejce vyrovnání Špok, ale jeho střela těsně minula prázdnou domácí klec. Chvíli na to se ale oranžovo-modří vyrovnání přeci jen dočkali.

Po Horinkově střele se k puku dostal Branislav Rehuš a uklidil černý kus pryže mezi tři tyče berounské klece. Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel. Medvědi v šestatřicáté minutě uhodili během patnácti vteřin hned dvakrát. Nejprve se podruhé v zápase trefil David Švagrovský, aby chvíli po něm rozvlnil síť za Ježem i Ladislav Vlček.

Gólové hody druhé třetiny však nebyly u konce. O minutu později se totiž prosadil Martin Špok, který před poslední dvacetiminutovkou snížil na rozdíl jediné branky. Závěrečná část už takovou gólovou žeň nepřinesla, ale tři branky přeci jen ještě padly.

Nejprve v osmačtyřicáté minutě završil svůj hat-trick David Švagrovský. Pět minut na to Drtiči ještě jednou snížili na jednogólový rozdíl zásluhou nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče baráže Zdeňka Juráska. V závěru se Drtiči snažili i o vyrovnání, ale ve hře bez brankáře jim ujel Jaroslav Nedvěd, který svým třetím gólem v utkání pečetil střelou do opuštěné klece výhru svého týmu.

Radoslav Svoboda (hlavní trenér HC Berounští Medvědi):
Dneska už vlastně o nic nešlo. Šlo jen o to, to dohrát. Byl to takový bezstarostný hokej. Padlo hodně branek. Věděli jsme, že Hodonín má dobré mužstvo. Byli jsme se podívat v Mostě, měli jsme i nějaké video, takž jsme o nich dobře věděli. Bohužel se nám to nepovedlo zúročit v prvním zápase na jihu Moravy. Hodonínští hráči mě ale mile překvapili. Moc jsem nechápal, že si tam vzali hráče, kteří měli vyhrát play-off a pak nemohli nastoupit do baráže, ale před těma, co tu baráž odehráli klobouk dolů. Po prohrách s Mostem a v Hodoníně jsme to neviděli moc růžově, ale nakonec se nám povedlo první ligu udržet, za což jsme moc rádi. Moc děkuju klukům, a i když nevím, jak to bude příští sezonu, tak i kdybych tady nebyl, tak ať se klukům daří.

Jaroslav Crlík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Byl to takový pohodový zápas. V brance dnes dostal příležitost Martin Jež a myslím si, že se s tím docela dobře popral, i když byl samozřejmě nervózní. Beroun začal vlažněji a nám se toho podařilo využít. Po první třetině bylo v berounské kabině zřejmě trochu dusno a domácí začali trochu víc bruslit, což bylo poznat. Využili hned na začátku druhé části přesilovku, pak to otočili na 3:2. My jsme to ale nezabalili a ani jsme to nechtěli zabalit, protože za námi opět přijeli naši fanoušci, což je neuvěřitelné a já už tomu pomalu přestávám rozumět (směje se), ale byli jako vždy fantastičtí. Pak nám domácí odskočili o dvě branky, ale v poslední třetině se nám povedlo snížit, ale bohužel se nám zase nedařilo využívat šance. Škoda. Pak jsme odvolali golmana a dostali jsme gól do prázdné. Myslím si ale, že jsme lidi nezklamali a že to byl hezký zápas.

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3