Drtiči díky Juráskově hattricku zkrotili berounské Medvědy!

středa 4.4.2012 | Redakce

Parádní výkony matadora Zdeňka Juráska v baráži pokračují. Tentokrát zaznamenal hattrick, když třikrát prostřelil brankáře Slipčenka. V dosavadních čtyřech barážových zápasech si tak připsal 12 kanadských bodů! Další góly SHK dali Peš a Sajdl. Když přidáme spolehlivě pracující obranu a skvěle chytajícího Šenka, výsledkem je jasná výhra nad prvoligovým soupeřem. Drtiči tak poskočili na druhou příčku tabulky baráže.

BAR4, středa 4.4.2012
SHK Hodonín - HC Berounští Medvědi  5:2  (1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Jurásek (Hlavačka, Peš), 39. Sajdl (Kocák, Hollý), 39. Jurásek (Peš, Rehuš), 44. Peš (Horinka), 58. Jurásek (Miklík, Kocák) - 3. Doležal (Švagrovský, Nedvěd), 43. Sobotka (Hašek, Švagrovský). Rozhodčí: Horák - Flegl, Šeprl. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1665. Střely na branku: 42:52. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
SHK Hodonín: Šenk (Jež) - pokorný, Miklík, Hlavačka, Horinka, Bauer, Okuliar, Kulyk D. - Kocák, Hollý, Sajdl - Peš, Jurásek, Rehuš - Charvát, Tomi, Vrba L. - Duchoslav
HC Berounští Medvědi: Slipčenko (Kareš) - SObotka, Špelda, Besser, Pavel, Švagrovský, Jebavý, Kupec, Hašek, Doležal, Poletín, veselý, Nedvěd, Milfait, Malý, Soldán, Klhůfek

Středeční podvečer přilákal do ochozů hodonínského zimního přes šestnáct stovek fanoušků, mezi nimiž byla i asi dvacetičlenná skupinka příznivců od řeky Berounky. Ti ale z jihu Moravy odjížděli, stejně jako hokejisté Berouna, zklamáni.

A to i přes to, že z první nenápadné akce ve třetí minutě šli Medvědi do vedení. Na začátku třetí minuty vystřelil Švagrovský, Šenkovi puk vypadl a pro Tomáše Doležala byla dorážka hodně jednoduchou záležitostí. Drtiči mohli odpovědět v polovině prví části, ale Juráskově střele stála v cestě tyč berounské brány.

Naprosto zaslouženého vyrovnání se hodonínští dočkali dvě minuty před první přestávkou. Drtiči nejprve ubránili oslabení a pak sami v početní výhodě uhodili. Hlavačka nabil Zdeňku Juráskovi, který z první z kruhu propálil Slipčenka.

Domácí tým byl lepším mužstvem, což Drtiči potvrzovali i ve druhé dvacetiminutovce. Po čtyřech minutách orazítkoval Jurásek opět tyčku Slipčenkovy svatyně. O chvíli později vytáhl jeden z mnoha výborných zákroků Šenk, který zastavil nájezd Haška.

Vedení na stranu SHK mohl strhnout před polovinou základní hrací doby Kocák, ale jeho střela těsně minula berounskou klec. Spravedlnost ale nezůstala slepá a Drtiči se v závěru druhé části přeci jen dočkali. Na začátku devětatřicáté minuty vyslal Kocák krásnou přihrávkou do úniku Jakuba Sajdla, který si vychutnal Slipčenka střelou pod horní tyč.

O pětatřicet vteřin později vybuchly tribuny hodonínského zimního stadionu znovu. Ostřelování berounské branky nakonec skončilo gólem Zdeňka Juráska, jehož do brusle trefila střela Peše a Drtiči šli do poslední třetiny s dvougólovým náskokem.

Ten hosté po třech minutách stáhli na rozdíl jediné branky. Oslabení Drtiči ještě zvládli bez úhony, ale těsně po návratu vyloučeného Hollého, propálil od modré Šenka s přispěním teče Daniel Sobotka a bylo zaděláno na dramatický závěr. Hodonínští ale našli bleskovou odpověď. Horinka vypálil, puk se odrazil k Petru Pešovi, který z velkého úhlu zamířil přesně a Drtiči měli zpět své dvougólové vedení.

Osm minut před koncem mohl snížit Besser, ale v brance byl opět výborný Šenk. Stejně tak si hodonínský brankář poradil i s bombou Nedvěda o čtyři minuty později.

Poslední slovo v zápase si vzal, kdo jiný, než nestárnoucí a famózní Zdeněk Jurásek, který v čase 57:06 uzavřel své střelecké představení třetím gólem a po hattricku v Klášterci si hodonínský matador zapsal do svých statistik opět třígólový večer! Poslední desítky vteřin se už jen dohrávaly za oslavných mexických vln a chorálů domácího publika.

Drtiči zcela po zásluze porazili Beroun a připsali si do barážové tabulky další tři body.

Jaroslav Crlík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Pocity po takto vyhraném utkání jsou skvělé. Myslím si, že dnes o výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme ze začátku nevyžili přesilovku a naopak jsme se po oslabení dostali pod jakýsi tlak. Měli jsme štěstí, že jsme z jednoho protiútoku zajeli, díky Kubovi Sajdlovi za obranu, a to podle mě rozhodlo. Dvoubrankové vedení pak kluky uklidnilo a před třetí třetinou jsme si jasně řekli, že nemůžeme jenom bránit a musíme dál hrát aktivně. V baráži se proti jakémukoli mužstvu nemůže hrát jen „zanďour“. Pokud chceme uspět, musíme hrát aktivně po celých šedesát minut. Tohle podle mě rozhodlo. Chci pochválit celé mužstvo, od brankáře, přes obránce až po útočníky. Všichni podali maximální a výborný výkon. Ke Zdeňkovi Juráskovi bych řekl jen to, že to je neuvěřitelné. Je tak strašně nabuzený, tak moc chce a hlavně - hrozně moc ho to baví, což je to nejdůležitější. Naštěstí mu to tam padá, ale ne jen jemu. Měli jsme dnes, tak jako v minulých zápasech, dostatek šancí, které jsme dnes dokázali využít. Může nás jen mrzet, že v předešlých duelech jsme tolik štěstí neměli. Chtěl bych znova poděkovat všem divákům, kteří dnes na hokej přišli a vytvořili výbornou atmosféru. Už teď se všichni těšíme na sobotu. Bude to víkend před Velikonocemi a věřím, že si na zimák nejde cestu ještě o kapánek víc lidí, kteří nás opět budou hnát kupředu.

Richard Žemlička (asistent trenéra HC Berounští Medvědi):
Absolutně nám dnes chyběl pohyb. Měli jsme k dispozici video ze zápasu Hodonína v Mostě, ale od první minuty jsme odehráli utkání špatně. Chyběl nám pohyb a důraz před brankou. Střely jsme sice měli, ale nic nebezpečného to nebylo. Hodonín nás porazil po právu. Vyhrál zaslouženě a my jsme si nezasloužili uhrát ani jeden bod. Nemůžeme se vymlouvat na to, že nám v kabině řádí viróza. Sestavu sice látáme, jak můžeme, ale přístup od hráčů byl prostě špatný. V Hodoníně je super atmosféra a to mělo taky svou roli.

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3