Drtiči v Brně neuspěli, stav finále je tedy srovnán na 1:1

neděle 11.3.2012 | Redakce

Hodonínští hokejisté vedli v Brně v patnácté minutě po brankách Goiše a Heffernana o dvě branky. Domácí ale ještě do první přestávky vsítili kontaktní gól. Ve druhé části se Vysokoškolákům povedlo srovnat a v úvodu poslední dvacetiminutovky šli dokonce do vedení, které se jim podařilo udržet až do konce. Po dvou finálových duelech je tedy stav nerozhodný - 1:1.

FIN2, neděle 11.3.2012
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:2  (1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Odehnal (Česnek, Benýšek), 34. Česnek (Odehnal), 43. Brzobohatý (Jelínek) - 5. Goiš (Hollý), 15. Heffernan (Špok, Sajdl). Rozhodčí: Doležal - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 9:8, navíc Skočovský a Heffernan (oba HOD) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: cca 600. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC Technika Brno: Jirkův (15. Novák) - Habrovec, Vozdecký, Strýček, Žalud, Klimeš, Zapletal, Hájek - Mráz, Sedláček, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Odehnal, Brzobohatý, Bělohlávek, Jurča, Matouš, Gabriška, Šedý, Jelínek
SHK Hodonín: Zavadil, (Šenk) - Chillman, Štěpán, Nesrsta, Rehuš, Goiš, Špok, Heffernan, Skočovský, Pokorný, Svoboda, Hlavačka, Buček, Sajdl, Podešva, Hollý, Miklík

Druhé finálové střetnutí přilákalo do brněnských hokejových hal letošní rekordní návštěvu. O tu se postarali především příznivci oděni do oranžovo-modrých barev. Ti přijeli podpořit svůj tým v počtu několika stovek a neodradilo je ani přehnaně vysoké vstupné na tento duel.

Drtiči vstoupili do utkání lépe a už po šesti minutách šli do vedení. Hollý našel před brankou Jiřího Goiše a dvaadvacetiletý útočník svým šestým gólem ve vyřazovacích bojích poslal Hodonín do vedení. Ve třinácté minutě putoval na trestnou lavici domácí Česnek a hosté svou početní výhodu dokázali využít. V čase 14:03 nasměroval Špokovu přihrávku za Jikrůvova záda Kyle Heffernan. Domácí po této brance sáhli k výměně brankářů a Jirkůva nahradil Novák.

Tato změna Technice povedla a černo-bílí se dvě a půl minuty před první přestávkou také dočkali první branky. Strýčkovu střelu si našel před hodonínským brankovištěm Vlastimil Odehnal a do kabin tak k první přestávce šly oba celky za stavu 1:2.

Ve druhé části se začaly častěji plnit trestné lavice a Technice se čtyři minuty po polovině utkání ve hře čtyř proti čtyřem podařilo zásluhou Jana Česneka srovnat skóre. Sudí Doležal pak poslal na deset minut za katr hodonínskou dvojici Skočovský - Heffernan, čímž hostům rozbil jak útočné, tak obranné formace.

Po třech minutách hry v poslední třetině hosté zapomněli bránit a domácí Technika se dostala do přečíslení tří na jednoho, které Michal Brzobohatý přetavil ve vedoucí branku VSK. Tento gól se nakonec ukázal jako vítězný. Drtiči se snažili o vyrovnání, ale ani v závěrečné hře bez brankáře se bohužel nezadařilo.

Po dvou zápasech je tak stav finálové série nerozhodný 1:1. Třetí pokračování velké a vyrovnané bitvy je na programu v úterý na hodonínském ledě.

Vlastimil Odehnal (manažer VSK Technika Brno):
V mnoha ohledech se dnešní zápas podobal tomu z pátku. V první třetině jsme moc nebruslili a po dvou inkasovaných gólech došlo na výměnu gólmana. Ta znovu dala týmu důležitý impuls. Podařilo se nám rychle dát kontaktní gól, a pak si myslím, že jsme byli o trochu lepší než soupeř. Každopádně to byl hodně vyrovnaný zápas, který tentokrát vyšel lépe nám. (zdroj: hokej.vsktechnika.cz)

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Utkání jsme rozehráli dobře. Hra byla oboustranně vyrovnaná. O osudu utkání rozhodla třetí třetina, kdy přišla třetí branka, na kterou už jsme nezareagovali. Je to těžké, když máte několik hráčů potrestaných osobním trestem, střídačka je poloprázdná. V takové situaci se těžko hraje. (zdroj: hokej.vsktechnika.cz)

10.9. | Hodonín - Technika Brno | 6:4
22.10. | Technika Brno - Hodonín | 1:3
26.11. | Hodonín - Technika Brno | 6:2
14.1. | Technika Brno - Hodonín | 2:1
9.3. | Hodonín - Technika Brno | 5:4p
11.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:2
13.3. | Hodonín - Technika Brno | 4:3sn
15.3. | Technika Brno - Hodonín | 4:5