Drtiči nastříleli šest gólů a v semifinálové sérii znovu vedou

sobota 3.3.2012 | Redakce

V první polovině utkání byl k vidění vyrovnaný hokej. Oba týmy vstřelily po dvou gólech. Druhá polovina zápasu ale vyšla daleko lépe Drtičům. Přesně na konci třicáté minuty se trefil Špok a o minutu později navyšoval Chillman. Od té doby už si Drtiči hlídali vedení. Ve třetí třetině ještě zvýraznili výsledek Matějka a Rehuš. Série pokračuje v pondělí na ledě Jihočechů.

SF3, sobota 3.3.2012
SHK Hodonín - KLH Vajgar Jindřichův Hradec  6:2  (1:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Špok (Matějka, Sajdl), 28. Svoboda (Hollý), 30. Špok (Sajdl, Matějka), 31. Chillman (Hollý), 42. Matějka (Špok, Pokorný), 59. Rehuš (Sajdl) - 3. Milotinský, 28. Dvořák (Kupec) . Rozhodčí: Held - Černý, Pospíšil. Vyloučení: 2:4, navíc Špok a Heffernan (oba HOD) 5+OK, Heršálek a Liška (oba JHR) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1450. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.
SHK Hodonín: Zavadil (Šenk) - Skočovský, Svoboda, Pokorný, Miklík, Hlavačka, Chillman - Buček, Rehuš, Štepán - Špok, Matějka, Sajdl - Heffernan, Hollý, Nesrsta - Podešva
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (Drachovský) - Mazanec, Heršálek, Procházka, Tupý, Klement, Ištvánik, Liška, Semrád, Voříšek, Milotinský, Skokan, Kocar, Kupec, Dvořák, Mazanec, Záhorec, Měrka, Kadela

Hosté nastoupili do utkání o poznání lépe, než před čtyřmi dny a úvodní tlak Drtičů se tenokrát nekonal. Dobrý vstup hostí potvrdil Michal Milotinský už po necelých třech minutách hry, kdy využil chyby domácích v útočném pásmu a v podstatě první střelou zápasu otevřel skóre. Drtiči ale našli brzkou odpověď. Na začátku sedmé minuty ujeli do brejku dva na jednoho, Matějka našel žabičkou Martina Špoka a bylo srovnáno. Nerozhodný stav vydržel do konce první třetiny i přes to, že si oba celky vypracovaly další gólové příležitosti.

Ve druhé části přišla na řadu první vyloučení zápasu. Domácí své oslabení přečkali bez úhony, hostům se to však nepodařilo. Mazancovo vyloučení potrestal Adam Svoboda, který přes klubko těl zamířil v krkolomné pozici přesně do horního růžku hradecké branky. Z vedení se ale domácí moc dlouho neradovali. Prakticky v zápětí dopravil s trochou štěstí puk za Zavadila kapitán Vajgaru Marek Dvořák a bylo vyrovnáno. Drtiče tato branka na kolena nepoložila a přesně v polovině zápasu domácí borci opět vedli.

Matějka našel od mantinelu na kruzích Martina Špoka a šestadvacetileté křídlo druhého hodonínského útoku střelou z první překonalo Kubeše. Přesně o minutu později šli Drtiči do asi rozhodujícího trháku, Hollý ujel kolem trestných lavic, zavezl puk do pásma a našel zcela volného Kaleba Chillmana, který střelou po zemi mezi betony prostřelil hostujícího brankáře počtvrté.

Na začátku posledního dějství ujela trojice hodonínských do brejku, Jan Matějka napoprvé ještě nedokázal procpat puk za brankovou čáru, ale na druhý pokus už byl úspěšný a Drtiči tak ve dvaačtyřicáté minutě vedli 5:2. Osm minut před koncem mohli hosté ještě zdramatizovat závěr utkání, ale Semráda Zavadil vychytal. Následně se to na ledě začalo trochu pošťuchovat a sudí Held poslal po dovu hráčích na každé straně předčasně do kabin.

Poslední slovo v zápase měl hodonínský Branislav Rehuš, který se minutu a půl před koncem dočkal zasloužené branky. Hodonínský útočník svou přesnou trefou ve vyřazovací části uravřel skóre na konečných 6:2 pro Hodonín. Drtiči se tak ujímají v sérii vedení 2:1 na zápasy. Další pokračování je na programu už v pondělí na jihu Čech.

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Prohrávali jsme brzo 1:0, pak se nám povedlo docela rychle reagovat, ale celou dobu jsme si říkali, že budeme hrát svou hru. Doma jsme silní a věřili jsme, že soupeři odskočíme a uhrajeme to. Ve druhé třetině, si myslím, že jsme hráli výborně. Jen je škoda toho, že jsme šli do vedení 2:1 a hodně brzo jsme inkasovali srovnávací branku. I v těchto momentech jsem klukům říkal, že mají hrát svoji hru. Důležitá byla trpělivost, což se nakonec vyplatilo. Od druhé třetiny jsme soupeře přebruslovali a šli jsme si za svým cílem, uzmout třetí zápas série pro sebe. Po dnešku můžeme být spokojení, ale série ještě nekončí. Teď je na tahu Hradec. Trošku nás opět trápí zranění, ale soupiska je právě proto dostatečně široká, abychom to zvládli.

Václav Kmoníček (hlavní trenér KLH Vajgar Jindřichův Hradec):
V dnešním utkání se nám povedl začátek nejlíp ze všech zápasů, které jsme v Hodoníně letos hráli. Dali jsme rychlý gól. Pak jsme sice inkasovali, ale i tak si myslím, že první třetina byla z našeho pohledu dobrá. Ve druhé třetině šli domácí do vedení, my jsme šťastným gólem rychle srovnali, ale po hrubých individuálních chybách jsme dostali další dvě, laciné branky. Zbytek zápasu už domácí dohrávali v klidu. Byli silní na puku, hráli agresivně a pak už to šlo jen hodně těžko. O utkání rozhodly právě tyto branky. Kdyby nepadly, tak se to možná rozhodovalo až v samotném závěru, ale takhle se to už jen dohrávalo. Hodonín vede 2:1, ale hraje se na tři vítězné, teď nás čeká zápas u nás a my se musíme dát do kupy, doma soupeř porazit a natáhnout to do pátého zápasu.

12.10. | Hodonín - J. Hradec | 5:4p
16.11. | J. Hradec - Hodonín | 0:1
4.1. | Hodonín - J. Hradec | 7:4
8.2. | J. Hradec - Hodonín | 6:7
28.2. | Hodonín - J. Hradec | 4:1
1.3. | J. Hradec - Hodonín | 5:3
3.3. | Hodonín - J. Hradec | 6:2
5.3. | J. Hradec - Hodonín | 2:7