Nepovedená třetí třetina stála Drtiče odvetu v Hradci

čtvrtek 1.3.2012 | Redakce

Hosty poslal do vedení Sajdl a když v pětadvacáté minutě zvyšoval Rehuš, vypadalo to s Drtiči dobře. Pak se ale hosté střelecky odmlčeli a naopak se začali prosazovat domácí. Zejména tři branky v rychlém sledu zkraje třetího dějství rozhodly o osudu utkání. Třetí zápas semifinálové série je programu v sobotu na hodonínském ledě.

SF2, čtvrtek 1.3.2012
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - SHK Hodonín  5:3  (0:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. Procházka (Kupec, Mazanec D.), 38. Skokan (Milotinský, Heršálek), 41. Milotinský (Skokan, Mazanec D.), 43. Voříšek (Heršálek), 49. Milotinský (Skokan, Voříšek) - 11. Sajdl (Rehuš, Špok), 25. Rehuš (Pokorný, Štepán), 58. Skočovský (Hlavačka, Nesrsta). Rozhodčí: Pražák D. - Kotlík, Měrtl J.. Vyloučení: 8:11, navíc Kocar (JHR) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1160. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (Bláha) - Mazanec D., Heršálek, Procházka, Liška, Klement, Semrád, Ištvánik, Tupý, Voříšek, Milotinský, Skokan, Kocar, Kupec, Dvořák, Mazanec J., Záhora, Měrka, Markulinec, Kadela
SHK Hodonín: Zavadil (Šenk) - Pokorný,Chillman, Hlavačka, Vodák, Skočovský, Svoboda - Buček, Pusa, Štepán - Špok, Rehuš, Sajdl - Goiš, Hollý, Nesrsta - Podešva, Matějka

Jak to tak v play-off většinou bývá, začala obě mužstva hodně opatrně. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a na první vážnější situaci si jedenáct stovek fanoušků muselo počkat do sedmé minuty, kdy hodonínský Špok krásnou křížnou ranou rozvlnil síť za Kubešem, ale čárový sudí odpískal ofsajd a gól tak neplatil. Chvíli nato si Drtiči zahráli po Semrádově faul přesilovku. Tu sice hosté nevyužili, ale pár vteřin po návratu vyloučeného domácího hráče to už vyšlo bez připomínek sudích.

Špok ujel kolem pravého mantinelu, kde z rohu našel u vzdálenější tyče číhajícího Rehuše. Ten ale místo střely našel chytrou zadovkou Jakuba Sajdla a krásná akce Drtičů skončila první brankou zápasu. Hosté byli v těchto chvílích jasně lepším mužstvem, z čehož vyplynul další faul domácích. V přesilovce nejdřív Sajdl tečoval Pokorného ránu těsně nad a v závěru početní výhody si Goiš vybruslil z rohu až před Kubeše, kterého zachránilo břevno jeho svatyně. Až potom se ke slovu dostali i domácí.

Skokan byl zcela sám před Zavadilem, ale hodonínský brankář se překonat nenechal. Domácí forvard byl však následně faulován a přesilovku si zahrál i Vajgar. V ní si Jihočeši vytvořili tři velmi dobré šance, ale skóre se neměnilo. V samotném závěru prvního dějství byl na trestnou lavici vykázán domácí Mazanec a Drtiči šli do prostřední dvacetiminutovky v přesile jednoho muže.

Po 94 vteřinách hry ve druhé třetině měl hlouček třiceti hodonínských fanoušků ruce nad hlavami radostí z druhé trefy, ale Rehušův gól sudí Pražák opět neuznal, tentokrát proto, že byla podle něj dosažena vysokou holí. Následně šli hodonínští do čtyř, ale Chillmanovo vyloučení hosté ubránili a po návratu vyloučeného hráče se Branislav Rehuš dočkal. Pokorného přihrávku napálil do pravého horního růžku Kubešovy brány a hosté vedli 2:0.

Vajgar mohl po chvilce snížit, ale Milotinský v koncovce zklamal. Od poloviny zápasu ale vzali otěže zápasu do rukou domácí. Sudí Pražák poslal Drtiče hodně přísně do tří, dvojnásobné oslabení ještě hodonínští s vypětím všech si přestáli, ale v pokračující přesilovce pěti proti čtyřem napřáhl Robert Procházka a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Na konci šestatřicáté minuty byl vyloučen hradecký Mazanec, ale hosté v závěru své přesilovky sami inkasovali. Aleš Skokan zariskoval, vyjel na středový kruh, kde jej přesným pasem našel Milotinský a útočník Vajgaru zakončil svůj samostatný nájezd ukázkovým blafákem.

Na začátku devětatřicáté minuty šel za katr Hollý, Vajgar svou přesilovku do druhé přestávky nevyužil, ale co se Jihočechům nepovedlo před odchodem do kabin, to jim vyšlo hned po začátku posledního dějství. Ihned po buly nahodil puk na Zavadila Skokan, hostujícímu golmanovi puk vypadl a Michal Milotinský, s velkou dávkou štěstí, poslal domácí do vedení.

A o dvě minuty později už vedl Vajgar o dvě branky. Luboš Voříšek vystřelil z pravého kruhu a puk se skrz betony Zavadila došoural až za brankovou čáru. Ten samý hráč jen o pár desítek později orazítkoval tyč hodonínské brány. Pak začaly na ledě trochu plát emoce. V osmačtyřicáté minutě tak šlo v jeden moment na trestnou lavici hned pět hráčů - dva na straně domácích, tři na straně hostí a domácí v přesilovce opět trestali.

V závaru před hodonínským brankovištěm si našel kotouč Michal Milotínský a zamířil přesně do horního rohu branky. Drtiči se snažili s výsledkem ještě něco udělat a v čase 57:31 se v přesilovce dočkali třetí trefy. Hlavačka našel zpoza brány dobře postaveného Davida Skočovského, který z první překonal golmana Vajgaru. Drama ale v závěrečných dvou minutách nepřišlo. Prakticky hned po vhazování ve středovém kruhu vyloučil hlavní arbitr Pražák Štepána a šance Drtičů na závěrečný tlak byly v koncích.

Vajgar tedy také zužitkoval výhodu domácího prostředí a po výhře 5:3 srovnal stav série na 1:1. Třetí pokračování semifinálové bitvy je na programu již v sobotu od 17 hodin na hodonínském zimním stadionu.

Václav Kmoníček (hlavní trenér KLH Vajgar Jindřichův Hradec):
My jsme si úterní utkání rozebrali, ukazovali jsme si to na tréninku, abychom se vyvarovali chyb, řekli jsme si, že musíme přidat na agresivitě, na bruslení, v pohybu, abychom se nabízeli a dostávali se víc do pohybu, abychom hosty otravovali a byli silnější na kotouči. To se v úvodu zápasu potvrdilo, hosté se v úvodu drželi zpátky, ale dostali jsme dva góly, ale oba byly zbytečné, laciné, které nepadli po hostujícím tlaku. Hráli jsme svoji hru, i když jsme dostali na 0:2, tak jsme zápas otočili až na 5:2. Bylo vidět, že tým má svou sílu, otočili jsme to jediným možným způsobem, dohrávali jsme souboje a vyhrávali je. Hosté se dostávali pod tlak a dělali chyby. Třetí gól byl z našeho pohledu šťastný, to je ale věc hostujícího gólmana. My jsme dali góly tím, že jsme za tím šli agresivněji, dokázali jsem hostům, že se jim můžeme vyrovnat. Kluci zaslouží stoprocentní pochvalu, že jsme dokázali se s nimi poprat a že nejsme otloukánci. Z tohoto pohledu to byl nejlepší letošní výkon. Zlomovým okamžikem utkání byl asi gól Aleše Skokana při našem oslabení, ale hned poté jsme mohli dát další gól, což mě mrzelo. Aleš prokázal svojí zkušenost, udělal to překrásně a velice zkušeně. Náhodný gól nám také hodně pomohl, ale nepadá to jen na hodonínského gólmana, ale byla to chyba celé pětky už od uvodního buly. Mužstvo zaslouží velkou pochvalu za nezměrnou bojovnost, což bylo rozhodující. V sobotu to bude zase jiný zápas, minimálně jsme to zdramatizovali, teď je na tahu Hodonín. Tomáš Kubeš dnes potvrdil, že je náš gólman číslo jedna a naše mužsvto dnes hodně podržel, což je moc dobře. (zdroj: klhvajgar.cz)

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Vstup do utkání nám vyšel. Hráli jsme dobře a šli jsme do vedení. Ve druhé třetině nás trochu poškodil sudí, když nám neuznal regulérní gól, ale i tak se nám povedlo odskočit na rozdíl dvou branek. Domácí se dostali do hry využitou přesilovkou po hodně přísném vyloučení. Potom jsme si bohužel nechali dát při vlastní přesilovce zbytečný gól, což podle mě rozhodlo. Potom si náš golman vybral slabou chvilku, kdy po sedmi vteřinách třetí třetiny dostal hodně lacinou branku a pak, deset minut před koncem za stavu 4:2, už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Myslím si, že nás Hradec vyloženě nepřehrál, ale dostal se do hry využitými přesilovkami.

12.10. | Hodonín - J. Hradec | 5:4p
16.11. | J. Hradec - Hodonín | 0:1
4.1. | Hodonín - J. Hradec | 7:4
8.2. | J. Hradec - Hodonín | 6:7
28.2. | Hodonín - J. Hradec | 4:1
1.3. | J. Hradec - Hodonín | 5:3
3.3. | Hodonín - J. Hradec | 6:2
5.3. | J. Hradec - Hodonín | 2:7