Jiří Goiš hattrickem nasměroval Drtiče k zisku prvního semifinále

úterý 28.2.2012 | Redakce

Nástup do utkání měli Drtiči raketový, hned ve druhé minutě otevřel skóre Jiří Goiš. A byl to jen úvod jeho střeleckého představení. Další dva zásahy přidal důrazný útočník zkraje druhého dějství a uzavřel tak čistý hattrick. Na následné snížení hostů zareagoval rychlou brankou Štěpán a o vítězi takřka nebylo pochyb. K vítězství výrazně přispěl výborným výkonem brankář Zavadil. Série pokračuje ve čtvrtek na jihočeském ledě.

SF1, úterý 28.2.2012
SHK Hodonín - KLH Vajgar Jindřichův Hradec  4:1  (1:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Goiš (Nesrsta, Hollý), 22. Goiš (Hollý, Pokorný), 27. Goiš (Vodák, Hollý), 37. Štěpán (Buček, Skočovský) - 35. Kupec (Kocar). Rozhodčí: Jeřábek - Barteček, Moravec. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1437. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
SHK Hodonín: Zavadil (Šenk) - Pokorný, Miklík, Hlavačka, Vodák, Skočovský, Svoboda - Buček, Heffernan, Štěpán - Špok, Rehuš, Sajdl - Goiš, Hollý, Nesrsta - Podešva, Matějka, Pusa
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (37. Bláha) - Mazanec, Heršálek, Procházka, Chmel, Tupý, Klement, Ištvánik, Liška, Semrád, Voříšek, Milotinský, Skokan, Kocar, Kupec, Dvořák, Mazanec, Záhora, Měrka, Kadela

První semifinálové utkání začalo obrovským tlakem domácího mužstva. První pětka Hradce se z ledu dostala až po dobré minutě hry, protože se třikrát bránili jen za cenu zakázaného uvolnění. Ve druhé minutě už ale Kubeš kapituloval. Jiří Goiš se šikovně otočil kolem branky a zasunul puk k bližší tyči jindřichohradecké branky a v čase 01:38 poslal Drtiče do vedení.

I nadále byli domácí jasně lepší, O dvě minuty později mohl zvýšit náskok SHK Rehuš, ale z velkého úhlu nedokázal nasměrovat puk mezi Kubešovy tyče. Hosté se k první kloudnější akci dostali až na začátku osmé minuty, ale Dvořákova rána skončila na boční síti. V závěru první dvacetiminutovky dostal do jízdy krásnou přihrávku Špok, vypálil křižnou ránu, ale tu zastavila pravá tyč hostující svatyně.

Drtičům vyšel i vstup do druhé části. Po minutě hry nahodil vzduchem puk do útočného pásma Hollý, obránce Vajgaru Tupý při zpracování upadl, čehož využil opět Jiří Goiš, který poskakující kotouč zametl pod horní tyč. V sedmadvacáté minutě už Drtiči vedli o tři branky. Na modré napřáhl Vodák a nikdo jiný, než Jiří Goiš, šikovně tečoval před brankou mimo dosah Kubeše.

Hosté se do první opravdové gólovky dostali až pět minut po polovině utkání. Kocar vyslal do samostatného úniku Davida Kupce, který akci zakončil ukázkovým blafákem, proti kterému Zavadil neměl šanci. Na konci šestatřicáté minuty šli za katr domácí Hollý a hostující Heršálek a oba celky hrály ve čtyřech. Tato herní situace sedla lépe domácím, když po pravém křídle ujel Martin Štěpán a střelou na lapačku prostřelil Kubeše počtvrté.

Po této brance sáhl hostující trenér ke změně a místo Kubeše se do hostujícího brankoviště postavil náhradník Bláha. Mladý jindřichohradecký brankář už do konce utkání neinkasoval, ale v poslední třetině se musel několikrát ukázat. Výborné zákroky vytáhl proti Hollému, kterého vychytal hned dvakrát a v závěru zápasu zhatil příležitost i Rehušovi. Hostům dnes byla souzena jen jedna branka a Drtiči se tak díky výhře 4:1 ujali vedení v sérii 1:0. Odveta v Jindřichově Hradci je na programu ve čtvrtek.

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Dnešní utkání jsme zvládli na výbornou. Začátek byl z naší strany hodně vydařený, dali jsme rychlý gól a myslím si, že kdyby byl po první třetině stav 3:0, tak by se nikdo nedivil. Kluci hráli celý zápas pořád stejně, dodrželi taktiku, kterou jsme si stanovili. Myslím si, že jsme dnes vyhráli zaslouženě. Rozebíráme soupeře u videa, potom následuje krátké rozbruslení a společný oběd. Děláme pro úspěch maximum. Udělali jsme první krůček v sérii a já bych určitě rád pozval naše fanoušky jak ve čtvrtek do Hradce, tak hlavně na sobotní domácí utkání.

Václav Kmoníček (hlavní trenér KLH Vajgar Jindřichův Hradec):
Domácí na nás od začátku vlétli, byli jsme v první třetině hodně pod tlakem. Nakonec to bylo jen 1:0, i když soupeř mohl vést o víc branek. Měli jsme trochu štěstí. V úvodu druhé třetiny jsme hru vyrovnali, ale po hloupých individuálních chybách jsme dostali takové lacinější branky. Chvíli po snížení na 3:1 jsme měli tutovku, nedali jsme a z protiútoku jsme dostali čtvrtou branku. Pak už to bylo těžké. Poslední třetina byla podle mě vyrovnaná, hrálo se nahoru-dolů, ale ani jeden mančaft neměl nějaký tlak. V Hodoníně jsme prohráli, ale série se hraje na tři vítězné, ve čtvrtek se hraje u nás. Rozhodně neházíme flintu do žita, pokusíme se vyhrát a sérii zdramatizovat. Musíme ale přidat na pohybu a v agresivitě v osobních soubojích, v tom nás Hodonín dnes jednoznačně předčil.

12.10. | Hodonín - J. Hradec | 5:4p
16.11. | J. Hradec - Hodonín | 0:1
4.1. | Hodonín - J. Hradec | 7:4
8.2. | J. Hradec - Hodonín | 6:7
28.2. | Hodonín - J. Hradec | 4:1
1.3. | J. Hradec - Hodonín | 5:3
3.3. | Hodonín - J. Hradec | 6:2
5.3. | J. Hradec - Hodonín | 2:7