Kapitán Pokorný vystřelil Drtičům postup do semifinále

pátek 24.2.2012 | Redakce

Padesát minut se v Břeclavi čekalo na úvodní branku. Tu nakonec vstřelili domácí, kteří v tu chvíli byli jen deset minut od vyrovnání série. Hodonínští ale v závěru zápasu dokázali zásluhou Petra Pokorného využít během 39 vteřin dvojnásobnou a následně i klasickou početní výhodu a Drtiči díky vydřenému vítězství postupují do semifinále, v němž na ně čeká Jindřichův Hradec.

ČF4, pátek 24.2.2012
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  1:2  (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 50. Popolanský (M. Barus) - 57. Pokorný (Hlavačka), 57. Pokorný. Rozhodčí: Vaněk - Dučák, Poláček. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 826. Střely na branku: 16:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC LVI Břeclav: F. Barus (Hübner) - Bilčík, Dlapa, Dora (A), Latner, Novák(A), Směřička, Nekoranec, Lysoň - Beneš, Barus (C), Popolanský - Truhlář, Zháňal, Zemánek - O. Bartoš, Lechner, Papp - Vlašic, Rákoczy, Kurial
SHK Hodonín: Zavadil (Šenk) - Pokorný, Miklík, Hlavačka, Vodák, Skočovský, Polesný - Buček, Heffernan, Štěpán - Špok, Rehuš, Sajdl - Goiš, Hollý, Nesrsta - Podešva, Matějka, Pusa

Hodonínští hokejisté si ještě před odjezdem k samotnému utkání sedli k videu, kde si důkladně prohlédli hru svého čtvrtfinálového soupeře. Následoval společný oběd a pak už si to Drtiči namířili na břeclavský zimní stadion.

Hostující brankoviště obsadil Zavadil, do toho domácího se postavil opět Filip Barus. Lvi však doma nenavázali na povedený začátek z minulého utkání na hodonínském ledě, ani Drtiči nebyli v úvodu nějak moc nebezpeční a již první minuty naznačovaly, že se dnes bude jednat o nefalšovaný boj o každý centimetr ledu.

Ani jednomu z týmů se nedařilo využít ani žádnou z početních výhod, i přes to, že Lvi i Drtiči měli v první, respektive na začátku druhé třetiny i výhodu dvou hráčů v poli navíc. Střelci na obou stranách se trápili, zato brankáři hráli jasný prim.

Na první gólový moment něco málo přes osm stovek diváků čekalo až do padesáté minuty. Tomáš Popolanský chvíli po vhazování překvapil i za pomoci teče bránícího hráče Hodonína brankáře Drtičů a Lvi šli do vedení.

Rozhodnutí nakonec přinesla sedmapadesátá minuta. V ní Drtiči nejprve ve dvojnásobné přesilovce zásluhou kapitána Petra Pokorného srovnali, aby o devětatřicet vteřin později tentýž hráč využil i klasickou početní výhodu a Drtiči rázem vedli. Břeclav už v posledních necelých dvou stech vteřinách nedokázali najít odpověď a po zápase zavládl na domácí střídačce smutek.

Pro Lvy sezona skončila, naopak Drtiči mohli začít slavit postup do semifinále. Tam bude na oranžovo-modré čekat jindřichohradecký Vajgar. První utkání semifinálové série je na programu už v úterý 28. února na hodonínském ledě.

Michal Konečný (hlavní trenér HC Lvi Břeclav):
Co můžu říct? K naší hře nic. Bojovali jsme do posledních minut, co to šlo. Byl to vyrovnaný zápas. Věděli jsme, že zápas bude pískat ten mladý Vaněk z Brumova-Bylnice, ale on ještě předčil všechna naše očekávání. Od druhé třetiny to pískal jen na jednu stranu, fauly na nás prakticky ignoroval a to, co předvedl v závěru, to jsem ještě nikdy neviděl. To nemělo obdoby. Tak okatě je tlačit… Těší mě snad jen to, že ze sebe udělal takového blbce před všemi těmi lidmi. Pokud by takoví sudí měli pískat druhou ligu, tak to raději zrušme. (zdroj: hcbreclav.cz)

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Předně musím říct, že Břeclav hrála ve třetím a čtvrtém zápasu skvěle. I dnes nás potrápili. My jsme úspěchu podřídili vše, dopoledne jsme měli rozbor videa se třetím utkáním, pak společný oběd. Bylo to utkání brankářů. My jsme měli štěstí, že jsme na konci utkání díky přesilovkách zvrátili. Už jsme se nechtěli vracet do Hodonína, bylo by to hodně ošidné. (zdroj: hcbreclav.cz)

15.10. | Břeclav - Hodonín | 1:2
23.11. | Hodonín - Břeclav | 2:0
19.12. | Břeclav - Hodonín | 1:6
15.2. | Hodonín - Břeclav | 8:1
18.2. | Hodonín - Břeclav | 6:2
20.2. | Břeclav - Hodonín | 1:3
22.2. | Hodonín - Břeclav | 3:5
24.2. | Břeclav - Hodonín | 1:2