Technika po třinácti zápasech porazila o jeden gól Drtiče

sobota 14.1.2012 | Redakce

Jedna z nejdelších druholigových sérií dnes skončila. Drtiči po třinácti zápasech, poprvé od prosince 2008, podlehli brněnské Technice. Výhru Brňanům vystřelil v první části dvěma góly Česnek, na snižující branku Braňislava Rehuše pět minut před koncem už hosté nedokázali navázat a proto odjíždí z Brna bez bodu.

35.kolo, sobota 14.1.2012
HC Technika Brno - SHK Hodonín  2:1  (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Česnek, 9. Česnek (Žalud) - 55. Rehuš (Špok, Okuliar). Rozhodčí: Dědek - Kika, Matěj. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 210. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC Technika Brno: Novák, (Vrba) - Klimeš, Vozdecký, Hájek, Žalud, Strýček, Zapletal - Mráz, Sedláček, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Odehnal, Matouš, Bělohlávek, Šedý, Jelínek
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) Pokorný, Miklík, Polesný, Svoboda, Okuliar, Skočovský - Peš, Jurásek, Nesrsta - Špok, Rehuš, Sajdl - Hollý, Podešva J., Tomi - Charvát, Horinka

Šlágr kola přilákal do Brna tradičně početnou skupinu hodonínských fanoušků. Ti byli v ochozech opět v jasné přesile, na ledě ale po většinu zápasu hráli prim domácí borci.

Vysokoškoláci se ujali vedení v polovině sedmé minuty, kdy se ve vlastním oslabení se štěstím prosadil Jan Česnek. O necelých devadesát vteřin později bylo v táboru hostí ještě hůře. Jan Česnek se tentokrát trefil v početní výhodě a Technika šla do dvoubrankového trháku. Na konci první části mohlo být pro hosty ještě hůř, ale Peksa několika výtečnými zákroky držel šance hodonínských.

I ve druhé dvacetiminutovce byli aktivnějším celkem domácí, ale gólově se jim převahu potvrdit nedařilo. V pětatřicáté minutě šel předčasně pod sprchy špílmachr Drtičů Jurásek, kterého sudí Děděk poslal svléci po dvou desetiminutových trestech. Až v závěru druhé části se ke slovu více dostali i Drtiči, ale všechny šance Hodonína zlikvidoval brankář Novák.

V padesáté minutě zazvonila po Sajdlově střele horní tyč branky Vysokoškoláků, gólové střely se ale Drtiči nakonec přeci jen dočkali. Pět a půl minuty před závěrečnou sirénou se po Špokově střele dostal k dorážce Branislav Rehuš a překonal bezmocného Nováka.

V samotném závěru se při hře bez brankáře ocitl ve velké příležitosti na srovnání Peš, ale jelikož šance zůstala nevyužita, odjíždějí hodonínští hokejisté z Brna po více než třech letech bez bodu.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Měli jsme výborný vstup do utkání, kluci ukázali velké odhodlání. Podařilo se nám vstřelit dvě branky a ty, jak se později ukázalo, byly klíčové pro výsledek. Soupeř se postupně zlepšoval a musím říct, že ke konci zápasu jsme měli i trochu štěstí. (zdroj: hokej.vsktechnika.cz)

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Do první třetiny jsme vstoupili špatně, nabídli jsme soupeři dva laciné góly. Myslím, že od druhé části už se hra vyrovnala a v té třetí jsme možná byli i lepší. Ze závěrečného tlaku se nám ale nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku. Soupeři gratulujeme, Technika se ukázala jako velmi silný tým. (zdroj: hokej.vsktechnika.cz)

10.9. | Hodonín - Technika Brno | 6:4
22.10. | Technika Brno - Hodonín | 1:3
26.11. | Hodonín - Technika Brno | 6:2
14.1. | Technika Brno - Hodonín | 2:1
9.3. | Hodonín - Technika Brno | 5:4p
11.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:2
13.3. | Hodonín - Technika Brno | 4:3sn
15.3. | Technika Brno - Hodonín | 4:5