Střelecká exploze Martina Špoka přinesla výhru v derby!

pondělí 19.12.2011 | Redakce

Po necelých sedmi odehraných minutách vedl Hodonín 0:2 brankami Kocáka a Špoka. Skóre na hodonínské straně postupně narůstalo, o což se postaral hlavně Martin Špok, který rozvlnil břeclavskou síť čtyřikrát! Útočník Hodonína tak potvrdil, že prožívá střelecky vydařené období. V posledních šesti zápasech vstřelil celkem deset gólů. Drtiči tak jsou letos v zápasech s Břeclaví i nadále stoprocentní.

31.kolo, pondělí 19.12.2011
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  1:6  (0:2, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 48. Popolanský - 7. Kocák (Jurásek, Peš), 7. Špok (Pokorný), 37. Špok (Rehuš, Sajdl), 45. Špok (Sajdl, Miklík), 54. Špok (Rehuš), 56. Jurásek (Nesrsta). Rozhodčí: Vaněk - Dučák, Poláček. Vyloučení: 8:11, navíc Peš (HOD) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1077. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
HC LVI Břeclav: Chvátal (od 7. Barus F.) - Dlapa, Dora, Latner, Novák, Směřička, Nekoranec, Lysoň - Beneš, Kurial, Bartoš O. - Papp, Barus M., Popolanský - Truhlář, Bolfík, Zháňal - C. Bartoš, Lechner, Vlašic
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Komárek, Svoboda, Pokorný, Milkík, Okuliar, Skočovský, Polesný - Peš, Jurásek, Kocák - Špok, Kuba, Sajdl - Rehuš, Nesrsta, Hoza - Fiedler, Tomi, Barták

Třetí bitvu o Jižanského krále jasně ovládli hodonínští Drtiči. Od úvodu zápasu byli jasně lepším mužstvem a převahu přetavili v sedmé minutě ve dva slepené góly. Nejprve prostřelil brankáře Břeclavi Peter Kocák, kterému se po delší absenci, zaviněné zdravotními komplikacemi, podařilo vstřelit branku. O tři čtvrtě minuty později už hosté vedli o dvě branky. Martin Špok ujel domácí obraně a šikovně zasunul puk za Chvátalova záda.

Domácí opora po tomto gólu odjela vztekle z brány a svou frustraci si na střídačce vybil nejprve na své hokejce a posléze i na masce, kterou vzteky třískl o zem. Jeho místo zaujal mladý Filip Barus Břeclavi se po tomto nečekaném direktu naskytla možnost dvojnásobné přesilovky a to hned dvakrát po sobě. Střelci Lvů ale měli hodně zvlhlý prach a v početních výhodách se v podstatě k ničemu nedostali.

Druhá třetina přinesla o něco vyrovnanější hokej a jedenáct stovek fanoušků si muselo na další střelecký zásah počkat až do závěru prostřední části. Truhlářův faul hosté potrestali výborně sehranou kombinací, na jejímž konci byl Martin Špok, který z první prostřelil Baruse. Chvíli před tím ještě navíc nevyužil trestné střílení Kocák.

Křídlo druhého útoku Drtičů Martin Špok pak na začátku poslední dvacetiminutovky dokonalo svůj hattrick, když v pětačtyřicáté minutě vlétl do obranné třetiny Břeclavi a propálil bezmocného brankáře Lvů. Až za stavu 0:4 se dokázali střelecky prosadit i domácí. Vyloučení Miklíka potrestal čestným úspěchem Lvů ex-Drtič Tomáš Popolanský.

To bylo ze strany domácích vše, ne tak od hostů. Neudržitelný Martin Špok se nespokojil s hat-trickem a na konci čtyřiapadesáté minuty přidal ve vlastním oslabení čtvrtý přesný zásah! Dvě minuty nato pečetil výhru Hodonína nejproduktivnější hráč ligy Zdeněk Jurásek.

Michal Konečný (hlavní trenér HC Lvi Břeclav):
Utkání jsme vůbec nezvládli. Kluci neplnili to, co jsme si řekli. Nedokázali navázat na předchozí derby, kdy jsme drželi Hodonín zkrátka. Do všech soubojů jsme od začátku chodili s obrovským respektem, tudíž jsme je nemohly vyhrávat. Všude jsme byli pozdě. Máme v utkání tři dvojnásobné přesilovky a my v nich skoro nevystřelíme. Tak vyhrát nemůžeme. Hráli jsme strašně naivně. Otevřeli jsme to. S Hodonínem se nedá hrát otevřený hokej nahoru dolů, když mají o mnoho kvalitnější hráče než my a dávají tolik branek. Kluci toho mají plné kecky, v posledních šesti dnech odehráli tři utkání. Pauza nám přijde rozhodně vhod. Musíme na to hodně rychle zapomenout. (zdroj: hcbreclav.cz)

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Sledovali jsme výsledky Břeclavi. Šla hodně nahoru. Porazila doma Techniku, uhrála bod s Nymburkem, ale my jsme se na zápas velmi dobře připravili. Nám se moc nepovedlo utkání ve Žďáru, tak jsme si s klukama něco řekli v kabině. Zápas jsme dobře rozehráli, šli jsme do dvougólového vedení. Soupeř pak měl hodně navrch díky dvojnásobným přesilovkám, ale nám se je podařilo ubránit a to si myslím, že utkání zlomilo. Byli jsme hodně vylučovaní, ale nevím, jestli jsme opravdu tolik faulovali. V průběhu zápasu jsme trochu pozměnili složení druhého a třetího útoku. Fantastický zápas odehrál Martin Špok. Vzadu to držel Marek Peksa. Tento výsledek je pro nás hodně pozitivní.

15.10. | Břeclav - Hodonín | 1:2
23.11. | Hodonín - Břeclav | 2:0
19.12. | Břeclav - Hodonín | 1:6
15.2. | Hodonín - Břeclav | 8:1
18.2. | Hodonín - Břeclav | 6:2
20.2. | Břeclav - Hodonín | 1:3
22.2. | Hodonín - Břeclav | 3:5
24.2. | Břeclav - Hodonín | 1:2