O výhře nad Kolínem rozhodla druhá třetina

sobota 19.11.2011 | Redakce

V úvodní třetině byli herně mírně aktivnější kolínští, ale Hodonín šel do vedení po trefě Juráska. Ve druhé třetině se Drtiči výrazně zlepšili a odměnou jim byly 3 branky v síti Brázdila. Na hrozivých 5:0 zvyšoval ve třetím dějství svým druhým gólem v utkání Jakub Sajdl. Domácí pak mírně polevili a toho využili Kozlové pro vstřelení alespoň čestné branky. Drtiči tak navýšili náskok v čele tabulky na 6 bodů, ale Technika se již zítra může opět přiblížit.

21.kolo, sobota 19.11.2011
SHK Hodonín - TJ SC Kolín  5:1  (1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Jurásek (Rehuš, Peš), 30. Rehuš (Peš, Jurásek), 38. Sajdl (Špok), 39. Hoza (Hollý, Fiedler), 44. Sajdl - 51. Javůrek (Čtvrtečka). Rozhodčí: Volf - Novotný, Goňa. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1453. Střely na branku: 26:22. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Komárek, Skočovský - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Barták, Sajdl - Hoza, Nesrsta, Hollý - Kuba, Fiedler.
TJ SC Kolín: Brázdil (Hermann) - Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Rychter, Minarčík, Kubát, Cérk, Skokan, Herwig, Hanzl, Meizr, Ježek, Hloušek, Čtvrtečka, Javůrek, Vágner.

Hodonínští fanoušci se konečně dočkali. Drtiči se po dvoutýdenní pauze opět ukázali svým fanouškům na domácím hřišti. Soupeřem jim v zápase jednadvacátého kola byli kolínští Kozlové. Z prvního měření sil vyšli jako vítězové Drtiči, kteří v Kolíně zvítězili 4:0 a Kozlové si tak brousili růžky na odplatu.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu a žádné velké příležitosti si ani Drtiči, ani Kozlové nepřipravili. Na první gól se čekalo až do dvanácté minuty. Hodonínský špílmachr Zdeněk Jurásek si vybruslil mezi kruhy a přesně vymetl pravou šibenici Brázdilovy klece. Závěr první třetiny poznamenala vyloučení na obou stranách, ale další branky se téměř patnáct stovek diváků nedočkalo.

Do druhé třetiny nastoupili Drtiči s jednobrankovým vedením, ale až do poloviny zápasu se jim hra moc nedařila. Přesilovku po vyloučení skokana domácí promarnili a hosté se mohli nadechovat k tlaku. Místo toho ale nečekaně uhodili Drtiči. Nejdřív sice promarnili další početní výhodu, ale půl minuty po návratu kolínského Čtvrtečky nahrál Jurásek Pešovi a jeho střelu v pohodě dorazil Branislav Rehuš.

V končící šestatřicáté minutě byl vyloučen domácí Nesrsta, ale místo toho, aby Kozlové snížili, udeřili ve vlastním oslabení Drtiči. Špok vybojoval mezi střídačkami puk, přiťukl do jízdy Jakubu Sajdlovi a ten si sám před Brázdilem poradil na výbornou. Na precizně provedený blafák byl hostující golman krátký. O půl minuty nato vedli domácí borci už o tři branky. Michal Hoza zachoval ledový klid a s přehledem zametl puk za bezmocného Brázdila.

V závěrečné dvacetiminutovce tempo hry trochu opadlo. Domácí se, s vědomím pohodového tříbrankového vedení, neměli kam hnát. Po třech minutách poslední části byl vyloučen Jurásek a Jakub Sajdl předvedl opravdovou parádu. Obral o mezi kruhy puk hostujícího beka, obkroužil bránu a bekhendem zametl puk pod Brázdilovy betony. Po této brance už pak nebylo pochyb o tom, kdo si z dnešního zápasu odnese všechny body a výborná návštěva na hodonínském stadionu začala oslavovat.

Atmosféra na stadionu byla parádní a domácí fanoušci si zápas opravdu užívali. Tribunami obíhala i mexická vlna, do které se zapojili hostující fanoušci. Deset minut před koncem zápasu se Kozlové dočkali čestné branky. Nahození Kolína nešťastně srazili obránci SHK a Čtvrtečka se z ničeho nic zjevil osamocen před Peksou. Jeho střelu ještě hodonínský golman dokázal zneškodnit, ale proti dozážce Petra Javůrka už byl bezmocný. Zbytek zápasu si ale už Drtiči pohlídali a po výhře 5:1 mohli slavit zisk dalších tří bodů, díky kterým si upevnili vedoucí postavení v tabulce.

Petr Pokorný (kapitán SHK Hodonín) nám poskytl pozápasový komentář místo trenéra Libora Žilky, jenž byl zdravotně indisponován:
Těšili jsme se domů. Těch dalekých „výletů“ bylo v posledním měsíci až až. Dodrželi jsme všechny taktické pokyny, které nám trenér před zápasem naordinoval. Čekali jsme na soupeře ve středním pásmu, dobře jsme bránili a zachytili jsme všechny jejich pokusy o útočné akce. Kdybych měl srovnávat s prvním zápasem v Kolíně, tak dnes nebyl soupeř tolik aktivní. Na zápase byla skvělá návštěva, parádní atmosféra a doufám, že jsme se fanouškům odvděčili dobrým výkonem.

Stanislav Bednář (hlavní trenér TJ SC Kolín):
Herně jsme zápas nezvládli až tak špatně. Máme mladé mužstvo, které udělalo tři individuální chyby, které domácí potrestali. Většinu zápasu jsme s domácími drželi krok. Hodonín má zkušenější mužstvo a devatenáctí kluci, které máme my v týmu se mohou jen těžko v zakončení těmto hráčům rovnat. Měli jsme také nějaké šance, to ne že ne, ale Hodonín měl sedm šancí a dal nám pět gólů. To je asi tak všechno, co bych k dnešnímu zápasu řekl.