Drtiči si pojistili první místo, z Nymburka vezou výhru 7:2

neděle 30.10.2011 | Redakce

Důležité vítězství dnes vybojovali hodonínští Drtiči na nymburském ledě. Hosté šli v deváté minutě do vedení, ale ostrostřelec Vaľko dvěma góly zápas otočil. Druhá část byla pro vývoj zápasu zlomová. Drtiči mezi 28. a 40. minutou překonali domácího brankáře hned pětkrát a do poslední části tak šli s klidem na hokejkách. V poslední části završil své představení Zdeněk Jurásek, který vsítil hat-trick, dvakrát se trefil Špok, po jedné brance přidali Peš a Rehuš.

15.kolo, neděle 30.10.2011
NED Hockey Nymburk - SHK Hodonín  2:7  (1:1, 1:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Vaľko (Sedlák), 25. Vaľko (Sedlák) - 9. Rehuš (Hlavačka, Jurásek), 28. Jurásek (Peš, Rehuš), 30. Peš (Jurásek, Hlavačka), 39. Špok (Hollý, Fiedler), 40. Jurásek (Hlavačka, Rehuš), 40. Špok (Hollý, Miklík), 54. Jurásek (Rehuš, Hlavačka). Rozhodčí: Veinfurter - Potůček, Tasch. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.
NED Hockey Nymburk: Kocián (Rückl) - Drak, Šefl, Knesl, Sem, Cicvárek, Tondr - Dvořák, Weiss, Martinec - Vaľko, Sedlák, Šimek - Velechovský, Tregl, Rys - Němeček.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Barták, Okuliar, Gróf, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Hoza, Korotvička, Špok - Tomi, Hollý, Fiedler.

Závěrečný díl první třízápasové série na venkovních hřištích dnes zakončili hodonínští Drtiči. Díky zvláštnímu rozlosování si Drtiči této „radosti“ užijí ještě dvakrát. Po nešťastné prohře v závěru zápasu v Trutnově na ně dnes čekali hokejisté Nymburku. Ti měli Drtičům co oplácet. V polovině září totiž prohráli na hodonínském zimním stadionu zásluhou výborně zvládnutých přesilovek SHK vysoko 7:2.

A i dnešní odveta vyšla lépe Jihomoravanům. Svěřenci trenéra Žilky vedli po devíti minutách a využité přesilovce zásluhou šikovné teče Branislava Rehuše, ale domácí nesložili zbraně. Pět minut před první přestávkou srovnal po Sedlákově přihrávce, a také v početní výhodě, devátou brankou v sezoně Lukáš Vaľko a obě mužstva šla poprvé do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Když si pak v pětadvacáté minutě oba hráči svou spolupráci zopakovali a Lukáš Vaľko jubilejním desátým gólem poslal Nymburk do vedení, mohli domácí pomýšlet na odplatu hodonínské porážky. Vedení ale Nymburku vydrželo jen tři minuty. Zdeněk Jurásek potrestal další vyloučení domácího mužstva a srovnal na 2:2. V polovině zápasu prostřelil Kociána Petr Peš a Drtiči opět vedli.

Rozhodující úder oranžovo-modrých přišel v závěru druhé dvacetiminutovky. V devětatřicáté minutě nejprve hosté využili třetí přesilovou hru v zápase, trefil se Martin Špok. Hosté vedli o dvě branky, ale na samotný závěr prostřední části měli schované ještě dva hřebíčky do domácí rakve. Jedenačtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny se podruhé prosadil Zdeněk Jurásek, o pětadvacet vteřin poté jej napodobil i Martin Špok.

Poslední třetina se za stavu 6:2 pro hosty dohrávala v podstatě jen z povinnosti. Domácí měli možnost korigovat nepříznivý stav v početních výhodách, ale ani jednu ze čtyř možností nevyužili. Konečnou podobu výsledku dal šest minut před koncem nejlepší střelec celé skupiny Střed Zdeněk Jurásek, čímž završil parádní večer Drtičů a především pak první pětky SHK.

Formace Peš (1+1) - Jurásek (3+2) - Rehuš (1+3) se podepsala hned pod pět gólů v nymburské kleci. Čtyři gólové asistence si do statistik připočítá obránce Hlavačka. Dva góly vstřelil i Špok, kterému u obou přesných zásahů asistoval Hollý. Drtiči porazili NED Hockey Nymburk přesvědčivě 7:2 a upevnili si vedoucí pozici před druhým Kolínem.

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3