Vítězná série Drtičů skončila, hodonínští v Trutnově prohráli po boji 5:4

středa 26.10.2011 | Redakce

Domácí Draci vedli v polovině utkání už 3:0, ale Drtiči se nevzdali a pět minut před koncem zápasu už vedli 3:4, když se poprvé v dresu SHK trefil Martin Hlavačka. Trutnov ale nesložil zbraně a nejenom, že dokázal rychle vyrovnat, ale dvě minuty před koncem bohužel rozhodl o vítězství domácích Chytráček.

14.kolo, středa 26.10.2011
HC BAK Trutnov - SHK Hodonín  5:4  (1:0, 2:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 15. Luštinec (Březina, Chytráček), 27. Šimoníček (Hamerský), 34. Hamerský (Fořt), 57. Chytráček (Antonín), 58. Chytráček (Luštinec) - 39. Jurásek (Peš, Rehuš), 45. Fiedler (Hoza), 51. Hollý (Sajdl, Fiedler), 55. Hlavačka (Peš). Rozhodčí: Jebavý - Bosák, Ledinský. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 411. Střely na branku: 30:42. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 5:4.
HC BAK Trutnov: Jeschke (Truhlář) - Hamerský,Klement, Rejzek, Kuna, Antonín, Poul, Malinský - Šimoníček, Fořt, Bláha, Chytráček, Luštinec, Březina, Veselý, Dlab, Perutek, Mašek, Chochola.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Komárek, Okuliar, Barták, Gróf, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Sajdl, Hollý, Špok - Hoza, Korotvička, Fiedler - Tomi.

Trutnov vyrukoval na Drtiče s mladičkým brankářem Jeschkem, který dlouho držel hodonínské střelce na uzdě. Drtiči se první polovinu zápasu hledali. Na vině mohl být i pozdní příjezd Drtičů k zápasu, ale na to se asi Drtiči vymlouvat nemohli.

První část byla hodně podobná té z Brna, Drtiči putovali hned pětkrát na trestnou lavici a domácí měli v polovině první části dokonce dvouminutovou přesilovku o dva hráče. Tu hosté ubránili, stejně tak přestáli i pokračující početní výhodu o jednoho muže, ale pět vteřin po návratu vyloučeného Komárka otevřel skóre zápasu Jakub Luštinec.

Po pěti minutách druhé třetiny přišlo další vyloučení hostí, za katr putoval Hoza. V momentě, kdy se vyloučený útočník Hodonína vracel na led vypálil na branku Drtičů Jiří Šimoníček a jeden z obránců SHK nešťastně tečoval puk, který skončil až za Peksovými zády. O dalších sedm minut později už domácí vedli o tři branky. Fořtovu přihrávku trefil přesně pod vyrážečku brankáře Peksy Ondřej Hamerský. V závěru prostřední části vykřesal pověstnou jiskřičku naděje Zdeněk Jurásek, který vstřelil už svou patnáctou branku v sezoně.

V pětačtyřicáté minutě už byl rozdíl pouze jednogólový. Ondřej Fiedler prostřelil Jeschkeho střelou pod beton. Drtiči byli v této fázi utkání jasně lepším mužstvem a v jednapadesáté minutě se desítka fanoušků v oranžovo-modrém dočkala vyrovnání, o které se postaral Martin Hollý. O další čtyři minuty dokonal obrat sovu první trefou v dresu SHK Martin Hlavačka a s domácími to nevypadalo vůbec dobře.

Draci se ale rychle oklepali a o pět vteřin před koncem sedmapadesáté minuty bylo opět srovnáno. Petr Chytráček proměnil svůj nájezd a dramatický závěr gradoval. V podstatě v zápětí sudí Jebavý neuznal Juráskův gól, který byl podle mínění hlavního sudího dosažen vysokou holí a milionkrát omílané přísloví nedáš - dostaneš opět zafungovalo. Z následného protiútoku se dokázal prosadit opět Petr Chytráček, a jelikož Drtiči už na další zvrat neměli dostatek času ani sil, slavili po zápase šťastnou výhru domácí Draci.

Jaroslav Řehák (trenér HC BAK Trutnov):
Jsem velmi spokojení, že jsme utkání nakonec dotáhli do vítězného konce. Za stavu 3:4 to s námi nevypadalo dobře, ale hráče jsme nabádali, aby hráli až do poslední minuty a viděli jste, že se to vyplatilo. Kluci neodvedli stoprocentní výkon, ale něco nad a za to jim patří velký dík. Bojovali, makali a hlavně plnili to, co jsme chtěli. S kolegou Malinským se to nastolilo a dnes opravdu super výkon. Ve všech třech řadách.

Ondřej Fiedler (útočník SHK Hodonín):
Cesta do Trutnova byla dlouhá, jeli jsme asi čtyři a půl hodiny, což poznamenalo náš výkon v první třetině. Od nás tam bylo hodně vyloučených. Asi pětkrát jsme hráli ve čtyřech a dokonce i ve třech. Ve druhé třetině jsme se z toho dostali, ale inkasovali jsme docela laciné góly. Pak jsme se zvedli, ale závěr utkání byl o individuálních chybách a bohužel to Trutnov ztrestal.

Zdroj: trutnovinky.cz

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11