Drtiči si s Chotěboří poradili bez problémů

středa 19.10.2011 | Redakce

Drtiči měli výborný vstup do utkání a již po první třetině, kdy vedli 5:0, nebylo o jejich vítězství téměř pochyb. K možnosti nastřílet potupnou "desítku" hodonínské přiblížila druhá část hry, kdy Drtiči vstřelili další tři branky. Ve třetí třetině se však trefil pouze Jakub Sajdl a počet gólů domácích se tak zastavil na devíti. I tak ale fanoušci mohou být spokojeni. Marek Peksa si na své konto připsal druhou letošní vychytanou nulu.

12.kolo, středa 19.10.2011
SHK Hodonín - HC Lvi Chotěboř  9:0  (5:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Komárek (Pokorný, Špok), 8. Fiedler (Hoza, Korotvička), 9. Rehuš (Jurásek, Peš), 13. Fiedler (Okuliar), 15. Jurásek (Rehuš, Hlavačka), 26. Hollý (Sajdl, Komárek), 28. Peš (Hlavačka, Rehuš), 37. Barták (Špok), 54. Sajdl (Špok). Rozhodčí: Obadal - Velinský, Švarc. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1149. Střely na branku: 49:15. Průběh utkání: 9:0.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Komárek, Okuliar, Barták, Gróf, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Sajdl, Hollý, Špok - Hoza, Korotvička, Fiedler - Nesrsta, Tomi, Charvát.
HC Lvi Chotěboř: Kousal (9. Opršal) - Vylíčil, Halamka, Hanus, Zítka, Blažek, Venc, Janský, Hnilička, Starkov, Zemánek, Fibikar, Pelán, Hospodka, Prachař, Fila, Baburins, Škarýd, Shumilov.

Drtiči se dnes museli obejít bez Petera Kocáka, kterého stále trápí blíže nespecifikované zranění. Na jeho místě na pravém křídle první formace se tak objevil Branislav Rehuš. Místo po Jozefu Salajkovi zaujal uzdravený Filip Okuliar. Toho tak čekal vůbec první ostrý zápas za Drtiče. Před prvním buly ještě pogratulovala předsedkyně klubu Jana Gajošová Petru Pešovi, který se po jeho jmenovci Pokorném stal druhým členem „třístovkařů“ v dresu s logem SHK na prsou.

Drtiči se do svého soupeře od samého začátku pořádně zakousli a už první střídání napověděla, kdo dnes bude pánem na hřišti. Hostující golman Kousal byl v plné permanenci a statečně odolával nájezdům hodonínských hráčů až do sedmé minuty. Lukáš Komárek chytrou střelou po zemi trefil přesně k pravé tyči Lvů a poslal využitou přesilovkou Drtiče do vedení. Půl minuty po první brance SHK přišel druhý zásah, Korotvičkovu střelu dorazil za Kousalova záda Ondřej Fiedler.

Uběhlo přesně dvaapadesát vteřin a fanoušci Drtičů opět křičeli gól, to když se po Juráskově přiťuknutí krásně a nechytatelně trefil do šibenice chotěbořské klece Branislav Rehuš. V deváté minutě vedli Drtiči už tři nula a brankář Kousal přenechal své místo v brance svému kolegovi Opršalovi.

Ten vydržel bez inkasované branky jen čtyři minuty. Okuliarovu střelu šikovně tečoval Ondřej Fiedler a kanonáda Drtičů v první třetině pokračovala. Hosté byli zralí na ručník a začali hrát hodně tvrdě, aby domácím zápas alespoň co nejvíce znepříjemnili. Důkazem zvýšené agresivity Lvů byl nesmyslně dohraný souboj po odpískání, kdy Michal Blažek přirazil na mantinel špílmachra Drtičů Juráska. To ale nenechal jen tak bez povšimnutí Peš, který hostujícímu obránci dal jasně najevo, že takhle teda ne a sudí Obadal poslal oba hráče na trestnou lavici za hrubost.

Domácí i ve čtyřech na kluzišti vládli, důkazem budiž pátá branka v síti Chotěboře. Rehuš si na polovině hřiště vychutnal Halamku a upaloval si to, společně se Zdeňkem Juráskem, na jediného bránícího hráče Lvů. Situaci dva na jednoho zahráli hodonínští excelentně a druhý jmenovaný v patnácté minutě zvyšoval už na 5:0 pro Drtiče a tímto výsledkem také první část skončila.

Ve druhé dvacetiminutovce se na branku čekalo do šestadvacáté minuty. V přesilovce domácích, kdy za katrem seděl hostující Zítka, přišel další faul Halamky a v ponechané výhodě dorazil Sajdlovu střelu pohotově Martin Hollý. Následné oslabení Lvi s vypětním všech sil zvládli, ale chvíli po návratu vyloučeného Lva se rozsvítilo světlo za Opršalovými zády pošesté.

Hlavačka vyslal na branku hostí tvrdou střelu. Ta sice ještě v síti neskončila, ale k dorážce se dostal oslavenec Petr Peš, který tak svůj třístý start za Drtiče oslavil gólem. Za rozhodnutého stavu se trenér Číhal rozhodl šetřit některé hráče a naopak dal prostor juniorům. Tomi, Charvát a s nimi i Nesrsta naskočili do rozjetého zápasu a jejich výkon rozhodně nebyl zklamáním, ba naopak.

Tři minuty před druhou přestávkou přišel asi nejkrásnější moment zápasu. Roman Barták dostal puk na dlouhou hokejku a už už to vypadalo, že šance zůstane nevyužita. Šestadvacetiletý rodák ze Znojma ale obkroužil branku, najel si do střelecké pozice a trefil tak, že už to snad ani lépe nešlo. Hosté pak dostali ideální šanci na vstřelení alespoň čestného úspěchu v podobě sto vteřin trvající dvojnásobné přesilovky, ale Drtiči oslabení zvládli na výbornou a naopak mohli i ve třech skórovat. Bartáka ale Opršal vychytal.

V závěrečném dějství šlo už prakticky jen o to, jestli si Lvi odvezou desítku, nebo nikoliv. Šest minut před koncem zápasu vstřelil devátou branku Jakub Sajdl, který svým důrazem dostal puk až za brankovou čáru. Fanoušci hnali své hráče vstříc kýžené desáté trefě, ale ta se Drtičům už vstřelit nepovedla. Chotěboř si tak z jihu Moravy nejen že neodváží žádné body, ale návdavkem si na cestu přibalili i devět branek.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Znali jsme soupeřovy slabiny, ale na druhou stranu měli dlouhou sérii porážek, která vždy jednou skončí. My jsme ale šli do zápasu hodně zodpovědně, povedlo se nám vstřelit branky a tím jsme se uklidnili. Celý zápas jsme měli hru pod kontrolou a myslím si, že výkon byl velmi dobrý. V útoku nám to šlo a lidi si přišli na své. Dobře bylo, že se moc nevylučovalo a hra měla spád. Jsem rád, že se do zápasu dostali mladíci, kteří dostali svou šanci a nezahráli vůbec špatně. Teď nás čeká určitě opět vyhrocené derby na Technice. Víme, že Technika doma ještě neprohrála, ale my se tam jedeme porvat o tři body.

Vladimír Halamka starší (hlavní trenér HC Lvi Chotěboř):
Soupeř nás přehrál úplně jednoznačně. Byl lepší a důrazem nás nepustil, abychom se prosadili. Vybouchli jsme v první třetině, do deváté minuty to bylo 0:3. To si myslím, že zápas rozhodlo. Nebyli jsme schopní, abychom aspoň v přesilovce dali čestný gól. To, co jsme dneska předvedli, byla tragédie. Dnes nám chyběli dva, tři hráči. Ale dnes by nám stejně nepomohli. Teď máme doma Ždár, takže se na něj musíme připravit. Je to derby. Uvidíme a jedeme dál.

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3