Vyrovnaný souboj u řeky Dyje vyhráli hodonínští Drtiči

sobota 15.10.2011 | Redakce

Drtiči potvrdili na ledě Břeclavi roli papírového favorita, ale boj o krále "Jihu" byl hodně vyrovnaný. Drtiče poslal brzo do vedení Jurásek, na konci druhé části zvyšoval brankou do sítě svého bývalého zaměstnavatele Fiedler, ale domácí v úvodu poslední třetiny snížili na rozdíl jedné branky. Drtiči ale nakonec své vedení uhájili a vezou si domů tři body za výhru 2:1.

11.kolo, sobota 15.10.2011
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  1:2  (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Barus (Zháňal, Nekoranec) - 7. Jurásek (Kocák, Peš), 37. Fiedler (Jurásek, Korotvička). Rozhodčí: Pokorný - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 6:5, navíc Dora (BRE) 10 minut, Peš (HOD) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 983. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC LVI Břeclav: Chvátal (Hübner) - Dora, Směřička, Latner, Nekoranec, Novák, Lysoň, Hájek, Rákoczy – Truhlář, Barus, Průdek, Beneš, Bolfík, Zháňal, C. Bartoš, Papp, Kurial, Vlašic.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Komárek, Salajka, Miklík, Gróf, Barták - Peš, Jurásek, Kocák - Sajdl, Hollý, Rehuš - Hoza, Korotvička, Špok - Fiedler, Popolanský, Nesrsta.

Samotnému utkání předcházel malý slavnostní akt, ve kterém zástupci Lvů poděkovali za služby bývalému členovi kádru Lvů Václavu Balátovi, který v posledních letech hájil žlutomodré barvy a jenž se před nedávnem rozhodl kvůli pracovním povinnostem a rodinným důvodům své angažmá u řeky Dyje ukončil.

Začátek zápasu byl opatrný a oba soupeři se v prvních minutách jen oťukávali. V sedmé minutě poslal do vedení hosty kdo jiný, než Zdeněk Jurásek. Nejlepší střelec soutěže střelou nad Chvátalovo rameno zaznamenal už třináctou branku v desátém utkání. Drtiči pak měli výhodu hned několika početních výhod, ale brankově se už Drtiči ani Lvi do konce první části neprosadili.

Ve druhé třetině pokračovalo dobývání obou branek, ale dlouho předlouho měli navrch brankáři. Lvi, stejně jako v první dvacetiminutovce Drtiči, nevyužili tři po sobě jdoucí vyloučení hostí a v závěru prostřední třetiny přišel trest. Ve čtyřiatřicáté minutě měl Chvátal ještě štěstí, že jeden z hodonínských hráčů promáchl před odkrytou klecí, o tři minuty později už puku ve své síti nezabránil.

Vyloučení Nekorance, který ještě vloni nastupoval za juniorku Drtičů, potrestal Ondřej Fiedler, který se v dresu SHK trefil podruhé. Tato trefa mu ale určitě udělala o to větší radost, protože se dokázal prosadit proti týmu, ve kterém strávil celou minulou sezonu.

Na úvod poslední třetiny nejdříve domácí ubránili další oslabení a chvíli po návratu vyloučeného Nováka se konečně dočkali i domácí borci. Autorem snižující trefy byl nestárnoucí Miroslav Barus. Do konce řádné hrací doby zbývalo ještě čtrnáct minut, ale víc branek už fanoušci na břeclavském zimním stadionu neviděli. Drtiči tak uhájili těsné vítězství a vylepšili si vzájemnou bilanci z Jižanských derby.

Michal Konečný (hlavní trenér HC Lvi Břeclav):
Musím klukům poděkovat, nemám jim co vytknout. Takový výsledek bych před zápasem bral. Nakonec nás to ale opět mrzí, protože jsme s trochou štěstí mohli dosáhnout alespoň na bod. Potěšilo mě, že kluci si hrábli ve třetí třetině až na dno a nakonec donutili Hodonín k vyhazování puků. Divákům se to ale muselo líbit, kluky ta atmosfére brala, nedovolili si nic vypustit. Bylo by fajn, kdyby tolik lidí chodilo pokaždé. Trošku mě mrzí druhá branka, byla taková nemastná neslaná. Ale to je přesně rozdíl mezi Hodonínem a námi. Jsou tam, kde jsou, díky tomu, že využívají každou naši chybu, zatímco my soupeře netrestáme.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín):
Je to derby, byl to výborný zápas s těžkým soupeřem. První dvě třetiny jsme měli pod kontrolou. Břeclav potom hrála důrazně do těla, to těm jejím mladíkům vyhovuje. Každý jejich hráč hrál na 120% a samozřejmě je podržel skvělý Chvátal. Za stavu 2:0 jsme mohli několikrát odskočit a dohrát zápas v klidu. Ale na kdyby se v hokeji nehraje. Nakonec jsme ale museli vydržet až do závěrečné sirény, kdy jsme navíc hráli v oslabení a Břeclav jsme tím dostali na koně. Vydřeli jsme tu tři body. Kulisa byla jako vždy skvělá. Myslím si, že Břeclav by si zasloužila větší diváckou podporu na každém domácím zápase, dělá se tu poslední dobou pro hokej hodně, shánějí se hráči a peníze.