Drtiči prohráli ve Valašském Meziříčí, ve čtvrtfinále je čeká Orlová!

středa 9.2.2011 | Václav Urubek

V prvních pěti minutách se jednou trefily oba týmy, po jedné brance na obou stranách přinesla také 16. minuta. Jinak se hrál vyrovnaný hokej bez gólů. O zisku tří bodů pro domácí rozhodl gólem v 52. minutě Lukáš Bacul. Domácím to ale radost nepřinese, Opava si totiž vítězstvím v Břeclavi zajistila 8.místo, poslední postupové do vyřazovacích bojů. Loňskému vítězi druholigové skupiny Východ tak tentokrát zůstaly brány play-off uzavřeny. Hodonínští hokejisté se ve čtvrtfinále střetnou s celkem Orlové.

39.kolo, středa 9.2.2011
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  3:2  (2:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Varga Mir. (Varga Mar.), 16. Bacul L., 52. Bacul L. (Bacul R.) - 5. Korotvička (Vaškovič, Hollý), 16. Peš (Beňa, Barták). Rozhodčí: Krenželok - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Vlachýnský) - Bacul L., Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Matějný, Martiník, Mikel, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Vaškovič, Korotvička, Hollý - Barták, Kuba, Špok - Vrba L., Tomášek, Sajdl.

Drtiči začali utkání hrou na čtyři kompletní pětky a opět s Markem Peksou v bráně. Ten musel už po necelých dvou minutách lovit puk ze své branky, když neměl šanci reagovat na teč Miroslava Vargy. Hodonín se ale nepoložil a po inkasované brance zatalčil domácí, z čehož hosté vytěžili brzké srovnání. V páté minutě se až za Krumpocha dostala dobře mířená střela Jana Korotvičky.

V následujících minutách bylo dvakrát horko před Peksou, ale hodonínský golman i s pomocí svých obránců obě situace zvládl. Ve dvanácté minutě byl v útočném pásmu sestřelen Michal Kuba, pro kterého po tomto jasném faulu zápas skončil. Sudí Krenželok tento střet nepotrestal a ještě pobízel otřeseného útočníka Drtičů, aby odjel z ledu. Z toho mu ovšem museli pomoci spoluhráči. Dále snad ani nemá cenu výkon hlavního arbitra komentovat.

Po tomto incidentu se opět chopili aktivity hosující hráči a odměnou jim byla v šestnácté minutě vedoucí branka, jejíž autorem byl Petr Peš. Prakticky v zápětí ale bylo vyrovnáno. Miklíkovu přihrávku vypíchl Lukáš Bacul a svůj samostatný nájezd proměnil střelou mezi Peksovy betony. První na góly bohatá třetina tedy skončila 2:2.

Ve druhé části dostali domácí hráči dvakrát možnost hrát dvojnásobnout přesilovku, ale Marek Peksa se svými spoluhráči statečně odolávali a nakonec i odolali všem střeleckým pokusům Bobrů. Díky těmto početním výhodám měli v prostřední části více ze hry Valaši, kteří tuto část vyhráli na střely 12:5.

Závěrečná dvacetiminutovka měla vyrovnaný průběh. Na obou stranách se urodilo pár zajímavých momentů. O vítězi nakonec rozhodl ten z dvaapadesáté minuty. Domácí hráli další přesilovou hru a tentokrát se již prosadili. Střela domácího obránce se po několika odrazech dostala až před zcela volného a před brankou číhajícího Lukáše Bacula, který svým druhým zásahem rozhodl o vítězi. Drtiči se ve zbývajícím čase snažili o srovnání, ale ani závěrečná power-play úspěch nepřinesla.

Hodonínští hokejisté tedy po osmi zápasech naši přemožitele, na jejich pozici to ale nic nezměnilo. Naopak, po dnešku už znají svého čtvrtfinálového soupeře. Po výhře 7:5 nad Havířovem to bude HC Plus Oil Orlová. Bobři i přes dnešní výhru přišli i o teoretickou šanci na osmé místo, které si po výhře v Břeclavi pojistila Opava.

Roman Sedlák (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Jsem rád, že jsme tento poslední zápas zvládli. Tyhle ty zápasy bývají většinou vyrovnané a s Hodonínem je to navíc i prestižní, jelikož jsme je minulý rok porazili ve finále, takže oni to berou taky trošičku jinak. Věřím, že se to lidem líbilo. Bojovali jsme, dřeli jsme. Měli jsme samozřejmě trošku štěstíčka, ale to k hokeji patří. Podle výsledku Opavy jsme play-off neuhráli, ale rozloučili jsme se s fanoušky vítězstvím a čeká nás ještě poslední zápas. Věřím, že k tomu přistoupíme úplně stejně. Jsem u týmu tři roky a ještě nikdy jsme ve Frýdku nevyhráli, takže jsem teďka prosil kluky, ať to prolomíme a konečně vyhrajeme.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín): Byli jsme téměř kompletní. Chyběl nám jen Míša Hoza, takže jsme to spustili hned od začátku na kompletní čtyři pětky. Chtěli jsme tím i ušetřit nějaké síly. Hlavně jsme upozorňovali hráče, aby se nenechávali zbytečně vylučovat. Kluci musí ve vyřazovací fázi hlavně udržet nervy. Taky jsme si chtěli nacvičit to, co budeme hrát v play off. Ještě máme týden na to, abychom to zlepšili, a to hlavně před brankou. Zítra mají kluci volno, takže od pátku se začne pracovat na play-off. Bylo nám úplně jedno, jestli dostaneme Orlovou nebo Havířov. Jen je škoda, že vzhledem atmosféře a zájmu lidí se nehraje na tři vítězné utkání.

1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3