Drtiči porazili Hradiště, do šestky se však už nedostanou

středa 5.1.2011 | Redakce

Hodonínští Drtiči si vezou z derby v Hradišti zaslouženě 3 body. Spolu se svými fanoušky, kterých mohlo přijet na 6 stovek, se po závěrečné siréně radovali z výhry 6:3. Drtiči bojovali nejen se soupeřem, ale i s pány arbitry, kteří byli (i na druhou ligu) až moc nepřesní a zápas nezvládli. O branky SHK se postarali Rehuš, Vaškovič, Salajka, Peš, Hoza a Komárek. Díky výhře Jičína ve Frýdku ale Baník přišel před posledním kolem základní části i o teoretickou šanci na první šestku.

29.kolo, středa 5.1.2011
HC Uherské Hradiště - SHK Hodonín  3:6  (2:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Knebl, 14. Andrýsek (Antonovič, Vodák), 59. Rapant M. (Sladký, Mikeš) - 5. Rehuš (Jurásek, Salajka), 17. Vaškovič (Barták), 25. Salajka (Zelinka, Jurásek), 30. Peš (Vaškovič, Jurásek), 40. Hoza (Tomášek, Penák), 52. Komárek (Jurásek, Flamík). Rozhodčí: Klimecký - Černý, Held. Vyloučení: 10:10, navíc Knebl (UHH) 10 minut, Špok (HOD) 5+OK. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 950. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6.
HC Uherské Hradiště: Oharek (Jedlička) - Sladký, Matula, Pšeja, Krystýnek, Stašek, Rapant J., Šudoma, Vodák, Sakrajda, Antonovič, Mikeš, Červenka, Knebl, Pochylý, Rapant M., Kotačka, Andrýsek, Karpíšek, Kundela, Schuster.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Barták, Vaškovič, Špok - Hoza, Tomášek, Penák - Bauer, Zelinka.

Drtiči odjížděli do Uherského Hradiště bez dlouhodobých marodů Michala Kuby (který už by se ale měl v brzké době zapojit do tréninku) a Romana Průdka, ke kterým se přidal virózou zasažený Honza Korotvička, Lukáš Vrba má poraněnou ruku a na včerejším večerním tréninku se navíc nepříjemně zranil brankář Michal, který má čtyřmi stehy sešité víčko na oku a zlomenou lícní kost.

I tak ale hodonínští hráči odjížděli k derby utkání v maximálním počtu. K týmu se totiž již připojily včera avizované posily - Jiří Šindelář, Roman Barták a David Bauer.

První šanci skórovat měli hosté, kteří si na konci třetí minuty mohli zahrát první přesilovku. Místo vedoucí branky však přišel šok. Asi šest stovek hostujících příznivců zmrazil při vlastní přesilovce vlastní gól Beni, který byl nakonec připsán ex-Drtičovi Marku Kneblovi. Hosté naštěstí brzo srovnali, když se v závěru přesilovky dostal po přihrávce Juráska až před brankáře domácích Branislav Rehuš, který bezchybným blafákem srovnal stav na 1:1.

Ve třinácté minutě přišli hosté o útočníka Špoka, který vyfasoval trest na 5 minut plus do konce utkání. Domácím se tak naskytla možnost hrát pět minut v početní převaze, kterou po dvou minutách také zužitkovali. Na konci krásné kombinace na jeden dotek po ose Vodák - Antonovič - Michal Andrýsek, střílel posledně jmenovaný do naprosto opuštěné klece a domácí ve čtrnácté minutě opět vedli.

V šestnácté minutě domácí přišli o početní výhodu, když si na trestnou šel odpočinout Pšeja a hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách. Tento poměr sil svědčil více hostům, kteří svého soupeře zatlačili před svou bránu. A z tohoto tlaku vzešla vyrovnávající trefa Drtičů. Navrátilech do hodonínského dresu Roman Barták našel zpoza brány přesně hůl Ľubomíra Vaškoviče, jenž trefil přesně. Nerozhodným stavem 2:2 také první dějství skončilo.

Druhé třetiny byly v poslední době velkou noční můrou Drtičů, dnes se ale druhá dvacetiminutovka oranžovo-modrým povedla na výbornou. V pětadvacáté minutě, při signalizovaném trestu pro jednoho z domácích hráčů, přihrál junior Tomáš Zelinka na Jozefa Salajku, který střelou pod víko poslal Drtiče poprvé v zápase do vedení.

Na konci devětadvacáté minuty se odehrála jedna hodně netradiční situace. Domácí celek hrál dobrých 15 vteřin v šesti a při tomto nepovoleném počtu hráčů se Hradišti podařilo dostat puk do sítě. Hlavní sudí Klimecký, který mimochodem pískal po celý zápas oběma stranám neskutečné „fauly“, tuto branku logicky nemohl uznat a podle pravidel ledního hokeje naopak potrestal domácí lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě.

Drtiči tedy hráli přesilovku, kterou deseti vteřinách přetavili ve čtvrtou branku. Petr Peš zužitkoval přihrávky Vaškoviče a Juráska. I když mu střela nesedla tak, jak měla, našla si tu správnou cestu do domácí sítě a Drtiči přesně v polovině utkání odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek.

Následující pasáž hry se odehrávala po většinu času ve středním pásmu. Na obou stranách byla vyloučení, ale ani jeden z týmů své přesilové hry nedokázal využít. Když už to vypadalo, že druhé dějství skončí dvoubrankovým vedením hostů, udeřili Drtiči ještě jednou. Čtyři vteřiny před druhou přestávkou vybojoval Penák puk pro Tomáška, jehož střelu ještě domácí strážce svatyně vyrazil, ale jen na hůl Michala Hozy, který překonal hradišťského brankáře popáté.

Poslední třetina se povětšinou už jen dohrávala. O vzruch se ale stále staral pan rozhodčí Klimecký, který vylučoval na obou stranách, až na světlé vyjímky, naprosto nepochopitelně. Chvílemi se nad jeho verdikty z ochozů ozýval i smích přihlížejících diváků, hosty poslal dokonce dvakrát do tří, ale Drtiči se v obou případech ubránili. Sami naopak v početní výhodě definitivně uklidnili své fanoušky, kteří jim na utkání venku opět vytvořili domácí prostředí.

Na konci jedenapadesáté minuty měli hosté výhodu dvou mužů, kterou vteřinu před návratem prvního vyloučeného potrestal přesnou střelou zápěstím Lukáš Komárek po přihrávce Juráska, který dnes byl u čtyř branek svého mužstva. Závěr utkání ještě přinesl úpravu skóre, když se dvě minuty před koncem za domácí trefil hodonínský odchovanec Michal Rapant. Drtiči tak i napodruhé porazili Uherské Hradiště, tentokrát na jeho ledě 6:3.

Petr Sakrajda (trenér HC Uherské Hradiště): Do dnešního zápasu jsme šli s tím, že doma chceme uhrát nějaké body. Pořád byla ve hře druhá skupina o to 6. až 12. místo. Hodonín byl ale kvalitní soupeř, navíc byl motivovaný tím, že pořád hrál o první šestku. Musím uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. Jednoznačně hrál líp v přesilovkách, ve kterých jsme dostali tři branky a to o utkání rozhodlo. My jsme své šance neproměnili a po vlastních zbytečných chybách jsme pak dostávali góly. Bylo tam několik zbytečných faulů, které takové mužstvo, jakým Hodonín je, umí trestat.

Svatopluk Číhal (trenér SHK Hodonín): Jeli jsme do Hradiště trochu s obavami, protože po té Vánoční přestávce nikdy nevíte, jak to bude vypadat. Navíc domácí hokejisté na svém ledě nesehráli vůbec špatné zápasy. Jsme spokojení, že jsme konečně druhou třetinu neprohráli, ale vyhráli. Ve druhé části se podle mě zápas rozhodl a poslední třetinu jsme si hráli už jen to, co jsme potřebovali, abychom v poklidu dohráli.

1. SUM Šumperk 22 110:48 57
2. HBR Havl. Brod 21 90:66 44
3. VAL Val. Meziříčí 21 75:61 33
4. OPA Opava 21 79:72 33
5. HOD Hodonín 21 89:86 33
6. KOP Kopřivnice 22 75:80 29
7. NJI Nový Jičín 22 68:95 27
8. ZNS Žďár n/S 21 73:85 26