Frýdek s Láníčkem v brance vyloupil Hodonín

sobota 18.12.2010 | Redakce

Lekci z produktivity uštědřili v dnešním zápase Drtičům hokejisté Frýdku-Místku. O vítězi, jako již poněkolikáté, rozhodla druhá třetina, která Drtičům hrubě nevyšla a prohráli ji 0:4. Hosté hráli to co potřebovali, pozorně bránili a prosazovali se z brejkových situací. Láníčkovi několikrát pomohla i pověstná paní Šťestněna, ale Slezané na jihu Moravy vyhráli zaslouženě 5:3.

26.kolo, sobota 18.12.2010
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  3:5  (1:1, 0:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Hoza (Penák, Flamík), 52. Korotvička (Komárek, Vaškovič), 58. Rehuš (Jurásek) - 15. Kolařík, 25. Sluštík O. (Sluštík J., Krutil), 28. Kraft (Kolařík, Rozum), 30. Gajda (Rozum, Kraft), 38. Kolařík (Láníček) . Rozhodčí: Volf - Novák, Poláček. Vyloučení: 5:8, navíc Krutil (FRM) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 974. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Miklík, Podešva - Peš, Jurásek, Rehuš - Vaškovič, Korotvička, Špok - Hoza Tomášek, Penák - Vrba L., Smetana, Zelinka - Pekar.
HC Frýdek-Místek: Láníček (Golasowski) - Rozum, Mintěl, Langer, Kocurek, Dubčák, Bartek, Matzke, Kotásek, Krutil, Gajda, Sluštík O., Sluštík J., Kolařík, Kopáč, Kraft.

Hosté přijeli do Hodonína ve velmi dobrém rozpoložení. V posledních kolech se jim totiž až nečekaně daří. Naposledy si na vlastním ledě vyšlápli na přerovské Zubry, které porazili vysoko 7:2 a z tábora poražených zněly hlasy o jasném podcenění. Tomu se chtěli Drtiči dnes vyhnout, ale příliš se jim to nepovedlo.

V brance hostí nastoupil podle předpokladů golman Láníček, který byl z Hodonína po dvou nevydařených zápasech, ve kterých inkasoval osm branek, odejit a byla na něm od samého začátku vidět zvýšená motivace. Pohoda jej mohla přejít už po minutě hry, ale Rehuš svou střelou trefil jen lapačku frýdeckého brankáře. Drtiči byli aktivnější a za svou aktivitu byli i po zásluze odměněni. V páté minutě prošla až do sítě střela Penáka, kterou před bránou tečoval Michal Hoza a Drtiči brzy vedli.

Pár vteřin po vedoucí brance hrál Hodonín první přesilovku, ve které se domácí hráči už už radovali podruhé, ale sudí Volf puk za brankovou čárou neviděl a rozpažil. Ve čtrnácté minutě přišlo druhé vyloučení a opět na straně hostí. Přesilovka se ale Drtičům vůbec nevyvedla a místo zvýšení náskoku přišlo srovnání z hole Jana Kolaříka, který v oslabení ujel a prokázal své střelecké kvality. Od tohoto momentu se hra Drtičů naprosto rozpadla a na jejich hole se pomalu ale jistě vkradla nervozita. Nevycházely přihrávky, přechod do útoku a když už přišla střela, byla v naprosté většině do Láníčkových prsou.

Z tohoto stavu nevyvedla hráče SHK ani první přestávka, ba naopak. Už poněkolikáté a hlavně podruhé v řadě přišli o naději na bodový zisk totálním propadem v prostřední části. Stejně jako ve středu v Havířově i dnes na vlastním lědě druhé dějství nezvládli a prohráli jej 4:0. O branky hostů, kteří hráli chytře a jednoduše, se postarali ve 25. minutě Ondřej Sluštík, ve 28. minutě Daniel Kraft, o další dvě minuty později zvyšoval na rozdíl tří branek Milan Gajda a v osmatřicáté minutě se prosadil opět nejlepší střelec soutěže Jan Kolařík. A to ještě v poslední vteřině druhé dvacetiminutovky zvonila tyč Peskovy brány.

Drtiči se ani za nepříznivého stavu v poslední části nevzdali a na všech hráčích byla vidět velká chuť se ještě pokusit o obrat. A dostavily se i šance. Všechny ale skončili na výstroji hostujícího golmana, kterému stačilo v bráně stát a černý kus pryže jej vždy neomylně našel. Střelecká mířidla Drtičů byla dnes seřízena hodně špatně. Až ve dvaapadesáté minutě se povedlo Drtičům snížit.

Komárkovu bombu vyrazil Láníček před sebe, kde se puku zmocnil Jan Korotvička a zametl puk do brány. Tato branka Drtiče nakopla a ti se vrátili ke hře, kterou předváděli ze začátku zápasu. Hosté se jen bránili, ale za tohoto stavu a v tomto čase jim to bohatě stačilo. Pět minut před koncem byl na 2+2 minuty vyloučen hostující Ondřej Sluštík, kterého navíc po minutě a půl následoval jeho bratr Jan a Drtiči se ve dvojnásobné výhodě dočkali třetí branky. Důraz před brankovištěm prokázal Branislav Rehuš, který sice na dvakrát, ale přeci jen překonal Láníčka.

Do konce zápasu už ale zbývalo jen něco málo přes dvě minuty a hosté už své dvoubrankové vedení uhlídali. Poměr střel vyzněl jasně pro Drtiče, kteří svého soupeře přestříleli 38 ku 26, ale jak již bylo řečeno, puky z hokejek domácích hráčů lítaly v drtivé většině do prostřed brány, kde byl připravený frýdecký brankář. Drtiči ztratili důležité tři body a nejspíš tak přišli o možnost dostat se do první šestky. Na šestou příčku, na kterou po dnešním kole poskočil Nový Jičín, ztrácí SHK tři kola před koncem pět bodů.

Autor: Pavel Hodes

Svatopluk Číhal (trenér SHK Hodonín): Říká se mně to hodně špatně, ale tento tým na vedoucí týmy momentálně nemá. Tuhle sezonu prostě musíme důstojně dohrát. Protože vyhazovat peníze, když má Orlová nebo Šumperk kvalitní kádry, je zbytečné. Měli jsme platonickou převahu s několika šancemi. V patnácté minutě ale soupeř vycítil šanci a začal hrát. Druhá třetina byla už poněkolikáté katastrofální. Z naší strany to bylo bez nasazení, bez srdíčka. Vůbec se nedivím divákům, kteří nadávali a pískali. Mají na podobné věci právo. Byl to nejhorší zápas. Tým neměl charakter, aby dnešní zápas uhrál.

Michal Piskoř (trenér HC Frýdek-Místek): K utkání jsme nastoupili bez mladíků z Vítkovic, ale s pěti vlastními juniory, kteří odvedli společně s celým mužstvem parádní kolektivní výkon. Tým se opíral o vynikajícího Michala Láníčka v brance, který opět potvrdil své kvality. Kluci odehráli výborně především druhou třetinu, ve které rozhodli o svém dnešním vítězství. I přes ovlivněný závěr utkání ze strany rozhodčích, kteří nás poslali do tří, to bylo dnes zcela zasloužené vybojované vítězství, které si kluci zasloužili.

16.10. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p
18.12. | Hodonín - Frýdek-Místek | 3:5
19.1. | Hodonín - Frýdek-Místek | 7:0
5.2. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p