Uničovský beton povolil až na konci druhé třetiny

Uničovský beton povolil až  na konci druhé třetiny
sobota 11.12.2010 | Redakce

Dlouho předlouho se hodonínští hokejisté s posledním Uničovem trápili. Chvílemi se z ochozů dokonce linul pískot, ale na konci druhé třetiny udeřili domácí hráči třikrát v rozmezí 154 vteřin a definitivně zlomili odpor houževnatého soupeře. Zdeněk Jurásek vstřelil hat-trick a hlavně díky němu mohli Drtiči slavit zisk dalších tří bodů.

25.kolo, sobota 11.12.2010
SHK Hodonín - HC Uničov  6:2  (2:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rehuš (Vaškovič, Podešva), 19. Jurásek (Peš, Komárek), 37. Jurásek (Peš, Flamík), 39. Jurásek (Hoza, Komárek), 39. Tomášek (Vaškovič, Rehuš), 60. Komárek (Jurásek) - 11. Diviš (Jurča), 16. Rak (Handl). Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Kříž. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1126. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Komárek, Pokorný, Podešva, Miklík, Salajka - Hoza, Jurásek, Peš - Vaškovič, Tomášek, Rehuš - Penák, Korotvička, Špok - Zelinka, Vrba L., Pekár.
HC Uničov: Koloušek (Vybíral) - Hodulák, Pavlas, Jurča, Diviš, Zúbek, Trojan, Drábek, Přikryl, Handl, Rak, Řezáč, Anděl, Provaz.

Ospalost. Tak by se asi dala jedním slovem popsat dnešní atmosféra na zimním stadionu v Hodoníně. A tato atmosféra se z publika přenesla i na samotný led. Duel s Uničovem pokládali všichni fanoušci za předem vyhraný, ale nic jednoznačného jejich zraky neviděly. Hostů přijelo pouze 15, z toho dva brankáři a trenérské duo Sršeň-Kolařík tak nemělo k dispozici ani tři kompletní pětky. Ani Drtiči nehráli ani zdaleka v kompletní sestavě. Vrátil se sice už uzdravený Peš, ale na marodce stále zůstal Beňa, který by se měl k týmu připojit už na začátku příštího týdne, a také dlouhodobí marodi Kuba a Průdek.

Jasným favoritem dnešního utkání bylo domácí SHK, ale na hokejky Drtičů se od samého začátku vkradla nervozita a nepřesnost. Soupeř přijel do Hodonína s jednoznačnou taktikou, kterou proslul před více než třiceti lety slovenský fotbalový Prešov - beton, beton a zase beton. Žlutočerní byli neustále sešikováni na své obranné modré, ale sem tam se utrhli do nebezpečného brejku. Dobívání hostující klece bylo ze strany domácího celku hodně upracované, ale v deváté minutě vymyslel Vaškovič krásnou přihrávku na Branislava Rehuše, který doklepával puk pohodlně do prázdné branky. Drtiči se ale z vedení dlouho neradovali. Po dvou minutách totiž vyrovnal po skrumáži před Peksou, který se opět postavil mezi tři hodonínské tyče, Martin Diviš. A v šestnácté minutě hosté doslova opařili tisícovku domácích fanoušků podruhé.

Michal Rak se dostal do samostatného úniku a střelou mezi Peksovy betony poslal nečekaně hosty do vedení. Drtiči se ihned pustili do útoku, ale pětičlený obranný val jim činil velké potíže. Pomohla až přesilovka, kterou při signalizovaném dalším vyloučení Drtiči přetavili ve vyrovnávající trefu. Komárek ze svého místa na modré vypálil svou obávanou střelu, kterou tečoval před Kolouškem Zdeněk Jurásek mimo dosah hostujícího golmana. Vyloučený Drábek uvolnil své místo na trestné lavici svému spoluhráči Hodulákovi a Drtiči hráli dál v početní výhodě. Tu ale do první sirény nezužitkovali a po úvodní třetině tak na světelné tabuli svítilo skóre 2:2.

Matný výkon domácích bohužel pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Převaha Drtičů byla znatelná, ale scházela lehkost a ani puk oranžovo-modré neposlouchal tak, jak by měl. Hosté stále bránili pro ně zatím příznivý výsledek a sem tam se urvali do nebezpečného brejku. Jeden takový musel Peksa likvidovat v šestadvacáté minutě. Třicátáčtvrtá minuta přinesla neuvěřitelný moment. Korotvička našel výbroně Špoka, na kterého zívala naprosto odkrytá hostující klec, ale hodonínský rychlík trefil z metru pouze tyč. O tři minuty později se ale domácí hráči konečně dočkali.

Peš zavezl puk do útočného pásma a pasem od levého mantinelu našel přesně najíždějícího Zdeňka Juráska, který svým druhým gólem vrátil vedení na stranu Hodonína. O dvě minuty později zkušený lišák Zdeněk Jurásek zkompletoval svůj hat-trick. Nečekaným pokusem téměř z nulového úhlu prostřelil nepozorného Kolouška počtvrté a uklidnil tak jak své spoluhráče, tak i přítomné fanoušky. Ti byli po další půlminutě ještě klidnější, když se po kombinaci celého druhého útoku trefil Peter Tomášek.

Tříbranková smršť v závěru druhé třetiny dodala domácím dávku klidu a v závěrečněm dějství se Drtiči už nikam nehnali. Chtěli hlavně nepříliš vydařený zápas dotáhnout do vítězného konce a co nejdříve na něj zapomenout. Hru rozkouskovalo i několik vyloučení, i když nutno přiznat, že se dnes hrálo na druholigové poměry až nečekaně slušně. Na obou stranách bylo vyloučeno po pěti hráčích. Přesilovky ale ani jednomu z celků nevycházely. Hosté se nedokázali ke kloudnější střele propracovat ani ve dvojnásobné přesilovce.

Tečku za utkáním, které moc hokejové krásy nepobralo, udělal v poslední minutě Lukáš Komárek, kterému puk předložil jako na zlatém podnosu nejlepší hráč utkání Zdeněk Jurásek. Drtiči přetlačili Uničov silou vůle i díky střelecké potenci nestárnoucího Juráska udolali poslední Uničov 6:2.

Svatopluk Číhal (trenér SHK Hodonín): Dnes to bylo další rozpačité vítězství. Historie se na to ale ptát nebude. Dnes jsme asi předvedli prozatím nejslabší výkon, čímž ale nechci snižovat kvality soupeře, který hrál zarputile. My jsme nastoupili velice laxně a celý zápas jsme se trápii. Kdyby nás nepodržel Marek Peksa, byl by asi velký problém to uhrát.

Lubomír Kolařík (asistent HC Uničov): Do Hodonína jsme jeli s velmi oslabenou sestavou v počtu třinácti hráčů a dvou brankářů. A ještě se k nám přidala smůla, to když Martinovi Divišovi praskl na rozbruslení nůž na brusli. Tímto musím poděkovat trenéru Hodonína panu Číhalovi a vedoucímu mužstva, kteří nám ochotně pomohli a nůž sehnali. Nejeli jsme sem hrát pěkný hokej, ale hrát velmi dobře v obraně a z toho mít rychlé protiútoky. To se nám dařilo až do nešťastné tříminutovky, kdy jsme dostali tři branky, které rozhodli o osudu utkání. V závěrečné třetině už našim hráčům nezbývaly síly na zvrat v utkání. I přes nepříznivý výsledek se domnívám, že v této sestavě kluci odvedli maximum.

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3