Hodonín odjíždí z Hané po prohře 1:4 s prázdnou

sobota 4.12.2010 | Redakce

Hodonínským Drtičům nevyšla první třetina dnešního utkání, kterou prohráli 3:0 a i když se po první přestávce obraz hry změnil, na body to bohužel nestačilo. V zápase plném vyloučení se hostům nedařilo střelecky a když jedinou branku vsítil až v samotném závěru Michal Hoza, odjíždí domů Drtiči s prázdnou.

23.kolo, sobota 4.12.2010
LHK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín  4:1  (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Doseděl (Žajgla), 18. D. Šebek (Coufal), 19. Meidl, 55. Žajgla (Duba) - 60. Hoza (Korotvička). Rozhodčí: Šutara - Adamec, Štěpán . Vyloučení: 6:9, navíc Čuřík (PRO) 10 minut, Šimo (PRO) 5+OK, Hoza (HOD) 10minut, Průdek (HOD) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1251. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák (Švach) - Paška, Halouska, Staněk, Doseděl, Peštuka, Finkes, Jedlička - Šimo, Duba, D. Šebek, Žajgla, Čuřík, Meidl - Kryl, P. Šebek, Coufal - Bartošek, Matoušek, Stráněl.
SHK Hodonín: Rajčák (19. Šurý) - Flamík, Komárek, Pokorný, Podešva, Miklík, Salajka - Vaškovič, Jurásek, Hoza - Tomášek, Rehuš, Kuba - Průdek, Korotvička, Špok - Penák.

Drtiči nastoupili do utkání s Tomášem Rajčákem v brance, ale bez marodů Peše a Beni ale naopak se do sestavy vrátil uzdravený Vaškovič. Mladý hodonínský golman, jenž dnes dostal přednost pře Šurým, však musel už po 43 vteřinách lovit puk ze své klece. Domácí využili bleskově svou přesilovku po vyloučení Juráska a Petr Doseděl od modré otevřel brankový účet zápasu. Branka hosty hodně srazila do kolen a Jestřábi byli jasnými pány na hřišti. V šestnácté minutě byl vyloučen hostující Hoza, a Prostějov opět udeřil. Po minutě a půl hry v početní výhodě vypálil Coufal, Rajčák puk pouze vyrazil a David Šebek jej pohotově zasunul do sítě. A po další minutě a třiceti vteřinách bylo pro hosty ještě hůř. Radek Meidl vyzrál na bránící hráče Hodonína a i když jeho první pokus Rajčák zneškodnil, dostal se domácí útočník i k dorážce, ze které se už nemýlil. Po této brance došlo ke střídání v hodonínském brankovišti a Rajčáka nahradil Michal Šurý.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s viditelným odhodláním, ale Slovák v brance Prostějova byl vždy tam, kde být měl. Stoprocentní šance měli ale naopak opět domácí. Nejprve Duba a chvíli po něm i Šimo si však vylámali zuby na Šurém. V polovině zápasu se začalo mírně přiostřovat a trestná lavice byla na obou stranách v plné permanenci. Domácí měli dokonce výhodu téměř devadesáti vteřin dvojnásobné přesilovky a i když ji téměř celou strávili v útočném pásmu, další gól nepřidali. Ve 33. minutě pálil tvrdě hostující kapitán Pokorný, ale Slovák proti jeho pokusu vytasil ukázkový semafor a podobně zlikvidoval i šance Hozy a v samotném závěru druhé části i Rehuše, jenž si to na brankáře Jestřábů upaloval ve vlastním oslabení.

Úvod poslední části nabídl hostům velkou šanci na korigování výsledku, když byl na 5 minut plus do konce zápasu vyloučen Jestřáb Šimo, leč Drtičům dnes nebylo přáno vstřelit branku. Stejným trestem byl v osmačtyřicáté minutě „odměněn“ i hodonínský Průdek, ale ani domácí svou pětiminutovou početní výhodu nepřetavili v další přesnou trefu. Co se ale Prostějovu nepodařilo v přesilovce, to se jim povedlo po dvou minutách hry v pěti na obou stranách. Duba přihrál mezi kruhy na Petra Žajglu, který trefil přesně a definitivně uklidnil své spoluhráče. V poslední minutě se nakonec hostě přece jen dočkali. Vyloučení Davida Šebka potrestal půl minuty před závěrečnou sirénou Michal Hoza, ale jelikož hosté vstřelili pouze jednu branku, slavili po závěrečné siréně výhru zaslouženě domácí hráči.

Svatopluk Číhal (trenér SHK Hodonín): Myslím, že výsledek je zasloužený. My do zápasu nastoupili hodně laxně, jakoby už bylo po vánočních svátcích. Hned z první nahazované střely jsme dostali branku, což náš přístup jen podtrhlo. Na druhou stranu domácí hráli s takovým nasazením, které nám chybělo, takže jsme celý zápas tahali za kratší konec. Prostějovští šli prostě vítězství víc naproti a odhodlaněji.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Konečně se nám v tomto utkání podařil vstup do zápasu, vyšly nám v první třetině dvě přesilovky, což si myslím, že rozhodlo. Dali jsme v první třetině tři branky a pak už to víceméně jen udržovali. Je škoda tří, nebo čtyř vyložených šancí ve druhé třetině, které zůstaly nevyužity. Takové příležitosti by se proměňovat měly. Ovšem to je ta naše nemoc, upracované branky dáme, ale vyložené šance téměř do prázdné branky ne.