Drtiči zlomili Břeclav třemi brankami v poslední desetiminutovce

sobota 27.11.2010 | Redakce

Jižanské derby nezklamalo. Téměř osmnáct stovek fanoušků vidělo sedm branek a svižný hokej. Drtiči vedli po brankách Komárka a Peše 2:0, hosté však deset minut před koncem srovnali. Domácí ale na srovnávající Bolfíkovo trestné střílení brzy odpověděli a do konce střetnutí přidali ještě tři góly, o které se postrali Pokorný, Kuba a Špok. Tři body tak zůstávají u řeky Moravy.

22.kolo, sobota 27.11.2010
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  5:2  (0:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Komárek (Jurásek), 37. Peš (Flamík, Komárek), 51. Pokorný (Rehuš, Tomášek), 54. Kuba (Peš), 56. Špok (Flamík, Hoza) - 39. Paško (Barták, Zapletal), 50. Bolfík z trestného střílení. Rozhodčí: Škrobák - Hejda, Velinský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1762. Střely na branku: 45:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
SHK Hodonín: Šurý (Rajčák) - Flamík, Komárek, Pokorný, Beňa, Miklík, Salajka, Podešva - Peš, Jurásek, Hoza - Tomášek, Rehuš, Kuba - Průdek, Korotvička, Špok - Zelinka, Vrba L..
HC LVI Břeclav: Chvátal (Žurek) - Dora, Rajnoha, Svoboda, Zapletal, Škápik, Nedvěd, Novák, Hrůza, Paško, Čikl, Klimovič, Grmela, Barták, Fiedler, Novák, Bolfík, Kurial, Zháňal.

První minuty utkání byly z obou stran hodně opatrné a ani jeden z celků se nechtěl hnát bezhlavě dopředu. V sedmé minutě byl vyloučen za hru vysokou holí domácí Špok a Břeclavi se tak naskytla možnost první přesilovky utkání. Domácí se ale v pohodě bránili a Šurý musel řešit jen jednu ošemetnější situaci. Po nevyužité přesilovce hostí se hra odehrávala převážně mezi oběma modrými čarami, až ve čtrnácté minutě se před Chvátalem zjevili v několika šancích domácí útočníci, ale hostující branka odolala.

Stejně tak i po střele Komárka o dvě minuty později. Hosté se čím dál tím více nedobrovolně stahovali před svou branku. Drtiči Lvy chvilkami i v plném počtu přehrávali jako v přesilovce, ale Chvátalovo kouzlo ne a ne odčarovat. Tečku za první třetinou udělalo oboustranné vyloučení, hostující Dora byl vyloučen za hrubost a jelikož si atak kapitána Lvů Kuba nenechal líbit, byl hlavním arbitrem vykázán na trestnou lavici také.

Druhá třetina tak začala se čtyřmi hráči v poli na obou stranách. Hra ve čtyřech vyhovovala více Drtičům. Lukáš Komárek nejprve trefil clonícího útočníka, ale z opakované střely trefil přesně horní růžek Chvátalovy branky. Na začátku dvaadvacáté minuty byl vyloučen hostující Zapletal a i Drtiči si tak mohli zahrát v početní výhodě. Tu ale domácí hráči prohospodařili a na jejím konci byl naopak potrestán Korotvička za úder holí do obličeje jednoho z hostujících obránců. Břeclav svou druhou výhodu odehrála rozhodně lépe, než tu první, ale na víc, než na jedno větší ohrožení Šurého se nezmohla.

Reparát mohli Lvi složit poté, co bylo na ledě až příliš moc oranžovo-modrých dresů a sudí Škrobák poslal domácí opět do čtyř. Ale i ve třetí přesilovce byli hosté bezzubí. Jen co se vyloučený hráč Drtičů vrátil na led, byli domácí opět posláni do čtyř, po faulu Peše. A opět se opakovala stará obehraná písnička. Lvi nebyli schopni cokoliv vymyslet a domácí i čtvrté oslabení v pohodě zvládli. Tři po sobě nevyužité přesilovky mrzely hosty ještě víc ve třicátésedmé minutě.

Flamík ve středním pásmu získal kotouč, zavezl jej kolem pravého mantinelu do pásma, odkud našel přesně hůl Petra Peše, který poslal Drtiče do dvojbrankového vedení. O dvě minuty později se skóre měnilo opět. Barták přebruslil Peše a bekhendem vystřelil. Šurý puk sice betonem vyrazil, ale odražený kotouč poslal bývalý hráč Drtičů přesně na hůl Ivana Paška, který už měl jednoduchou úlohu a minutu a půl před druhou přestávkou Břeclav snížila na 2:1. V poslední minutě druhého dějství byl ještě vyloučen hostující Barták a do poslední třetiny tak Drtiči šli s jedním mužem v poli navíc.

Po necelé minutě hry ve třetí třetině vypálil Hoza, ale Chvátal vyrazil do ochranné sítě a tím taky výčet akcí domácích v přesilovce končí. Drtiči se nikam nehnali a nechali hosty, aby začali také trochu tvořit. Ti ale měli problém přejít do útočného pásma a dostat se na dostřel Šurého. Až v padesáté minutě se našla skulinka v obraně Drtičů a Korotvička musel zastavit ujíždějícího Bolfíka jen za cenu podražení, po kterém sudí zkřížil ruce nad hlavou a nařídil trestné střílení.

V tom se proti sobě postavili spoluhráči z hodonínské juniorky Michal Šurý a břeclavský útočník Lukáš Bolfík, který svůj nájezd přetavil ve vyrovnávající branku a deset minut před koncem třetí třetiny se tak vlastně začínalo od začátku. Minutu po srovnávající břeclavské brance byli hosté po faulu Zháňala posláni do čtyř. To Drtiče nakoplo a po 35 vteřinách svému soupeři ukázali, jak že se má hrát přesilovka. Rehuš našel křižnou přihrávkou kapitána Drtičů Petra Pokorného, který z velkého úhlu trefil bezchybně a poslal své mužstvo opět do vedení.

Po této brance z domácích borců spadla nervozita a naopak hra hostí se sesypala jako domeček z karet. Všude byli pozdě, žádný puk nešel tam, kam jíti měl a Drtiči si chvílemi na hřišti dělali doslova, co chtěli. Ve třiapadesáté minutě pálil tvrdě a chytře zpoza Peše, který mu dělal místo, Jurásek a Chvátal zasáhl levým ramenem jen s velkým štěstím. To se od brankáře Lvů, který byl po celý zápas největší překážkou pro domácí útočníky, odvrátilo šest minut před koncem třetí třetiny.

Střelu Peše ještě Chvátal zlikvidoval, na pohotovou bekhendovou dorážku Michala Kuby k pravé tyči už byl ale krátký a Drtiči šli opět do dvoubrankového vedení. Drtiči už v těchto chvílích hráli naprosto uvolněně a bavili sebe i domácí příznivce. A těm jejich hokejové srdce zaplesalo v dnešním derby ještě jednou. Čtyři minuty před koncem zápasu totiž viděli nejkrásnější akci utkání. Hoza, pro kterého bylo přesunutí do prvního útoku jako polití živou vodou, přihrál zpoza brány Flamíkovi, který se ale neunáhlil a nesobecky přihrál přesně na hůl před brankou osamoceného Martina Špoka, který úžasnou akci zakončoval střelou do opuštěné brány bezmocného Chvátala.

Po další šanci Drtičů si hostující lavička ještě vybrala svůj oddechový čas, ale do záverečné sirény už hosté nedokázali ani zkorigovat pro ně nepříznivý výsledek. Osmé jihomoravské derby tak pro sebe po zásluze ukořistili domácí hráči, kteří se díky výhře posunuli na sedmou příčku. Poraženým hostům z Břeclavi patří po dnešním kole (které se bude ještě zítra dohrávat duelem Šumperk - Technika) místo desáté.

19.8. | Hodonín - Břeclav | 4:2
2.9. | Břeclav - Hodonín | 7:2
28.9. | Břeclav - Hodonín | 3:1
27.11. | Hodonín - Břeclav | 5:2
26.1. | Břeclav - Hodonín | 1:4
12.2. | Hodonín - Břeclav | 9:0