Po špatné druhé třetině přišla neuvěřitelná stíhací jízda Drtičů

sobota 30.10.2010 | Jan Hochman

Na Valašsku byly dnes v podvečer k vidění tři naprosto odlišné třetiny. Po první byl stav nerozhodný 1:1, ve druhé části ale hosté naprosto propadli a po čtyřech inkasovaných brankách už jen málo kdo na ZS ve Valmezu pochyboval o tom, že tři body zůstanou doma. Drtiči se ale nevzdali a dokázali srovnat na 5:5. V loterii nájezdů byli šťastnější Bobři, kteří tak brali dva body, Drtiči si vezou na jih bodík jeden.

15.kolo, sobota 30.10.2010
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  6:5sn  (1:1, 4:0, 0:4 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Bacul (Matějný), 28. Vašut (Matějný), 33. Balga (Kostelňák, Bokroš), 36. Kostelňák (Bokroš, Balga), 39. Bacul (Matějný, Růčka), rozhodující nájezd Matějný - 13. Peš (Komárek), 43. Komárek (Peš, Pokorný), 44. Hoza (Penák, Průdek), 55. Špok (Peš, Korotvička), 58. Špok (Flamík, Vaškovič). Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 34:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:5, 6:5.
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Vlachýnský) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga Mir., Varga D., Vašut.
SHK Hodonín: Šurý (36. Rajčák) - Pokorný, Komárek, Salajka, Beňa, Podešva, Flamík, Miklík - Peš, Korotvička, Špok - Vaškovič, Tomášek, Rehuš - Hoza, Průdek, Penák.

První třetina přitom vůbec nenaznačovala, že by se měly opakovat podobné brankové hody jako v loňském třetím finálovém duelu. Nakonec se ale diváci dočkali téměř shodného výsledku jako na letošní Velikonoční pondělí.

Hostům stále chyběl potrestaný lídr klubové produktivity Jurásek. Trenér Číhal se musel navíc obejít i bez dříče Kuby, který je ve stavu zraněných. Naopak se do sestavy po jednozápasové pauze vrátil Adam Beňa a branku hájil od úvodního buly Šurý. Na druhé straně zaujal místo mezi třemi tyčemi Krumpoch.

Více ze hry měli na začátku utkání hosté, ale jak říká stará známá pravda - na krásu se hokej nehraje. Úvodní tlak domácí přečkali a naopak šli zásluhou ostrostřelce Lukáše Bacula v desáté minutě do vedení. O vyrovnání se po třech minutách postaral Petr Peš, který využil chybu domácího strážce svatyně. To však bylo pro první třetinu všechno a oba celky tak šly poprvé do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Na druhou dvacetiminutovku nebudou hosté vzpomínat vůbec rádi. Nejprve poslal Bobry v osmadvacáté minutě do vedení Přemysl Vašut, o pět minut později potrestal Rehušovo vyloučení třetí brankou v síti SHK Róbert Balga. To však nebylo ani zdaleka všechno. V šestatřicáté minutě zvyšoval na 4:1 pro domácí David Kostelňák, jehož gól vyhnal Šurého z branky Drtičů. Na jeho místo nastoupil Rajčák, kterému ale neprůstřelnost vydržela jen tři minuty. Pátou branku Bobrů vstřelil opět autor úvodní trefy zápasu Lukáš Bacul a v předposlední minutě druhé části upravil na 5:1 pro Valmez. Po druhé siréně tak domácí celkem jednoznačně vedli a čekalo se, že poslední třetina se bude už jen z povinnosti dohrávat.

Hodonínští hráči ale ukázali, že to jsou bojovníci k pohledání a ani na první pohled prohraný zápas v poslední třetině jen tak neodbruslili a zakousli se do svého soupeře. Důležitou branku, která ve 43. minutě znamenala snížení na 5:2, vstřelil v samém závěru přesilovky po vyloučení domácího zadáka Vašuta Lukáš Komárek. O dvě minuty později snižoval na rozdíl už jen dvou branek svou první trefou v sezoně Michal Hoza a domácí hráči se z ničeho nic museli obávat o výsledek. Když šest minut před koncem svítil na tabuli stále stav 5:3 pro domácí, vypadalo to, že stíhací jízdu Drtiči nakonec nedojedou. Proti tomu byl ale v pětapadesáté a poté i v osmapadesáté minutě Martin Špok, který zmrazil domácí publikum a naopak rozpoutal karneval radosti v táboru hostí. Do vypršení šedesáté minuty už se na žádné straně neurodilo a utkání tedy dospělo do prodloužení.

Pětiminutové nastavení o vítězi nerozhodlo, tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jako první se k nájezdu postavil hodonínský Špok, ale na Krumpocha recept nenašel. To domácí Bokroš byl úspěšnější. Za Drtiče srovnal krok Vaškovič, ale ve druhé sérii proměnil nájezd i Jan Matějný. A jelikož třetí hodonínský exekutor trestného střílení Korotvička nedal, bylo o držiteli druhého bodu navíc rozhodnuto.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín):
Nástup do utkání se nám povedl. Chtěli jsme hrát podobně jako v Šumperku, protože Valmez doma zatím patří mezi nejlepší mužstva. O přestávce jsme kluky v kabině upozorňovali na to, že takovéto zápasy se musí hrát s daleko větším důrazem a bojovností a taky větší odhodlání ke střelbě. Zápas byl až do oné osmadvacáté minuty, kdy jsme dostali nešťastný gól de-facto z ničeho, vyrovnaný. Pak se bohužel začala karta obracet. Měli jsme 10 nebo 11 hluchých minut, ve kterých jsme obdrželi čtyři docela laciné branky. Po druhé přestávce jsme kluky v kabině řádně pokropili. Naštěstí se nám podařilo dát dva rychlé góly, což nás dostalo zase do zápasu.

30.10. | Val. Meziříčí - Hodonín | 6:5sn
8.1. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:3sn
22.1. | Hodonín - Val. Meziříčí | 11:4
9.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2