Drtiči si proti neškodnému Uherskému Hradišti s chutí zastříleli

čtvrtek 28.10.2010 | Jan Hochman

Sváteční den se na hodonínském zimním stadionu opravdu vyvedl. Domácí hráči nenechali od první vteřiny nikoho na pochybách, kdo že se po uplynutí poslední vteřiny bude radovat ze zisku tří bodů a deklasovali v derby Hradiště vysoko 8:2. Branky SHK vstřelili Peš, Komárek, Pokorný, Tomášek, Rehuš, Kuba, Penák a na konečných 8:2 upravoval Vaškovič.

14.kolo, čtvrtek 28.10.2010
SHK Hodonín - HC Uherské Hradiště  8:2  (4:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Peš, 4. Komárek (Korotvička), 17. Pokorný (Komárek), 18. Tomášek (Vaškovič, Salajka), 26. Rehuš (Flamík, Vaškovič), 34. Kuba (Miklík), 54. Penák (Pokorný), 58. Vaškovič (Flamík, Salajka) - 3. Schuster (Knebl, Sakrajda), 46. Karpíšek. Rozhodčí: Volf - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 4:7, navíc Matula (UHH) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1465. Střely na branku: 51:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 8:2.
SHK Hodonín: Šurý (Rajčák) - Pokorný, Komárek, Flamík, Salajka, Podešva, Miklík - Peš, Korotvička, Špok - Vaškovič, Tomášek, Rehuš - Hoza, Průdek, Kuba - Penák, Zelinka.
HC Uherské Hradiště: Jedlička (18. Oharek) - Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Andrýsek, Sakrajda, Kartůsek, Mikeš, Kundera, Karpíšek, Schuster, Kotačka, Červenka, Němec, Mešťánek.

Hodonínskou svatyni strážil od úvodního buly Michal Šurý, pro kterého mělo dnešní utkání díky tomu, že byl až do letošní sezony hráčem právě Hradiště, zvláštní nádech. Svou obnovenou premiéru si odbyl i obránce Ondřej Podešva, který po měsíci a půl opět naskočil za Drtiče. Skóre zápasu otevřel na konci druhé minuty Petr Peš, ale domácí fanoušci se dlouho neradovali, protože po půl minutě už bylo srovnáno. Trefil se Marek Schuster. Nerozhodný stav ale netrval příliš dlouho a převaha Hodonína se začala projevovat i brankově. Ve čtvrté minutě vrátil SHK vedení Lukáš Komárek. I v dalších minutách první třetiny dominovali jasné oranžovo-modří hráči, ale gólová odezva přišla až v závěru prvního dějství. V sedmnácté minutě se po fantastické samostatné akci prosadil kapitán SHK Petr Pokorný, jenž v přesilovce potrestal vyloučení Sakrajdy. A o dalších devatenáct vteřin později se téměř patnáct stovek přihlížejících diváků mohlo radovat opět, když se mezi kruhy napřáhl Peter Tomášek. Po tomto gólu vystřídal v brance hostí Jedličku Oharek. O převaze SHK svědčí i poměr střel první třetiny, který vyzněl jednoznačně 17:6 pro Drtiče.

Ve druhé dvacetiminutovce se brankostroj Hodonína trochu zasekl, ale herní převaha Drtičů neustávala a jedna akce před Oharkem střídala druhou. V šestadvacáté minutě Flamík už mohl střílet do téměř prázdné brány Hradiště, ale nesobecky přihrál Branislavu Rehušovi, který konečně protrhl střeleckou smůlu. Silový útočník původem z nedaleké Senice se do dnešního zápasu trápil. Ačkoliv na soupeřovy brankáře vyslal celkem 26 střel, ani jedna se neujala. Doufejme tedy, že Braňa nadobro smůla, která se mu doposud lepila na čepel, opustila. Hosté byli neškodní, stejně jako v první třetině byla střelecká převaha naprosto na straně Hodonína (střely ve druhé části - 19 ku 3). A jedna z nich se ujala i ve 34. minutě. Michal Kuba dorazil střelu Miklíka a zvýšil vedení SHK na 6:1. Tímto výsledkem také druhé dějství skončilo.

Do poslední části poslala trenérská dvojice Číhal-Šifl do hry i do té doby pouze na střídačce sedící duo Penák - Zelinka. Drtiči se už nikam nehnali a v pohodě kontrolovali průběh utkání. V pětačtyřicáté minutě byl vyloučen hostující Pšeja a Drtiči svého soupeře na téměř celou první minutu nepustili k puku, pak ale Petr Karpíšek z ničeho nic ujel do brejku a překonal Šurého v brance Hodonína podruhé. Domácí to ale nikterak do kolen nesrazilo a nadále si hlídali bezpečný náskok. Ten v posledních šesti minutách ještě zvýraznil Peter Penák a na konečných 8:2 uzavíral 162 vteřin před závěrečnou sirénou Ľubomír Vaškovič. Drtiči si v derby s Hradištěm i bez distancovaných Juráska a Beni snadno poradili a po vysoké a zasloužené výhře 8:2 jim aktuálně patří sedmé místo tabulky.

Autor: Pavel Hodes

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín):
Po zápase v Šumperku, který jsme přes dobrý začátek nedovedli do vítězného konce, jsme čekali, co to s klukama udělá. Trochu jsme se derby obávali, ale dali jsme se dohromady. Hradiště ze začátku sice trochu kousalo, ale nám se podařilo dát brzo branky a myslím si, že jsme po celou dobu zápasu byli pány na hřišti.

Petr Sakrajda (trenér HC Uherské Hradiště):
Dostali jsme tři rychlé góly a to Hodonín nastartovalo. Jedličku jsem chtěl vystřídat hned po třetí brance. Zápas se mu příliš nepovedl. Dva góly bych mu vytkl. Hodonín byl ve všech činnostech lepší. Na zápas jsme se těšili. V Hodoníně jsme chtěli uhrát dobrý výsledek, nakonec jsme si uřízli ostudu. Takovou kulisu vám závidím. K nám dojde na hokej tři sta diváků a na zimáku je ticho jako v kostele. U nás chodí věrní příznivci na fotbal.

1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3