Drtiči předvedli ve Frýdku neskutečný obrat!

sobota 16.10.2010 | Jan Hochman

Ve druhém utkání po sobě Drtiči otáčeli nepříznivý stav. Tentokrát prohrávali na ledě Frýdku-Místku ještě ve 40. minutě 3:0, ale ke stíhací jízdě zavelel v poslední minutě 2. třetiny Komárek, na rozdíl jedné branky snižoval v závěrečné části Vaškovič a vyrovnání měl na svědomí 2 vteřiny před koncem řádné hrací doby Korotvička. O výhře hostí rozhodl v prodloužení využitou přesilovkou a svým druhým gólem v utkání Vaškovič. Drtiči vydřeli ve Slezsku dvoubodové vítězství 4:3.

11.kolo, sobota 16.10.2010
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  3:4p  (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Rozum (Štubňa), 7. Štubňa (Rozum, Kolařík), 32. O.Sluštík (J.Sluštík) - 40. Komárek (Korotvička), 49. Vaškovič (Peš, Korotvička), 60. Korotvička (Flamík), 63. Vaškovič (Komárek). Rozhodčí: Smeták - Mrákava, Koliba. Vyloučení: 4:4, navíc Jurásek (HOD) 10 minut, Beňa (HOD) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 294. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
HC Frýdek-Místek: Vašíček (Polonyi) - Krutil, Kocurek, Gajda, Kudláček, Matzke, Raszka, Rozum, Kolařík, O.Sluštík, Částečka, Matysz, J.Sluštík, Štubňa, Kotásek, Štochl, Bartoš, Kopáč.
SHK Hodonín: Tuček (34. Šurý) - Pokorný, Komárek, Beňa, Salajka, Flamík, Miklík, Rapant J. - Peš, Jurásek, Špok - Vaškovič, Korotvička, Rehuš - Hoza, Tomášek, Kuba - Průdek, Zelinka.

Hodonínští hokejisté nezačali na dalekém severu vůbec dobře a stejně jako v posledním domácím utkání už po sedmi minutách prohrávali o dvě branky. Ve třetí minutě otevřel skóre domácí Petr Rozum, po přihrávce Štubni. V sedmé minutě si oba role vyměnili, a v přesilovce Michal Štubňa propálil Tučka podruhé. Opakovala se tak nedávná historie z středečního duelu s brněnskou Technikou.

Narozdíl od domácího duelu s vysokoškoláky ale místo velkého nástupu do druhé třetiny přišla v pětiminutové početní výhodě po faulu hodonínského Beni třetí branka v síti hostů. Na konci rodinné akce byl po Janově přihrávce Ondřej Sluštík. Po této brance sáhl trenér Číhal k výměně brankářů - Tučka nahradil Šurý. V samém konci druhého dějství přišlo konečně snížení. Lukáš Komárek využil Korotvičkovu přihrávku a od modré čáry zavelel k velkému obratu.

Do poslední části stáhl trenér Číhal hru jen na dvě pětky, aby byli jeho svěřenci stále v tempu, což po devíti minutách přineslo kýžené snížení z hole Lubomíra Vaškoviče. Drtiči se snažili o srovnání, dvě minuty před koncem sáhli i ke hře bez brankáře, ve které je od dalšího inkasovaného gólu zachránila tyčka. Když už domácí fanoušci pomalu slavili vítězství, zachytil Flamík vyhození domácích a vypálil na Vašíčka. Do dráhy puku však zasáhl Jan Korotvička, který změnil směr a dvě vteřiny před koncem šedesáté minuty bylo vyrovnáno.

Za stavu 3:3 tak následovalo pětiminutové prodloužení. Po osmaosmdesáti vteřinách byl za sekání vyloučen domácí hráč Krutil a hostům se otevřela výborná šance na rozhodnutí zápasu. To také po půlminutě přesilové hy přišlo. Komárek přihrál Lubomíru Vaškovičovi, který ujel po levé straně hřiště a propálil brankáře domácích. Infarktový zápas tak měl šťastný konec pro hodonínské Drtiče, kteří po výhře poskočili už na šestou příčku druholigové tabulky.

Svatopluk Číhal (trenér SHK Hodonín):
Se štěstím jsme zápas uhráli na dva body. Sice jsme měli v závěru tlak a převahu, ale třetí gól byl hlavně o štěstí. Výsledek beru jako ztrátu jednoho bodu. Vypadalo to dost špatně. Opět jsme začali vlažně, nezachytili jsme začátek a dostali laciné branky. Proti jinému mužstvu by takový výkon určitě nestačil. Zase jsme dostali laciné branky. Za stavu 0:3 už nebylo co řešit, tak šel do brány Šurý, který chytal velmi dobře. Prodloužení už bylo v naší režii. Trenér není nikdy stoprocentně spokojený. Některé výsledky jsou rozpačité, i výkony by mohly být lepší.

16.10. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p
18.12. | Hodonín - Frýdek-Místek | 3:5
19.1. | Hodonín - Frýdek-Místek | 7:0
5.2. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p