Hodonín poprvé bodoval na hřišti soupeře, Uničov porazil 5:2

neděle 10.10.2010 | Jan Hochman

Hodonínským Drtičům se konečně podařilo prolomit smůlu na venkovních hřištích. V devátém kole zajížděli na led posledního Uničova a po úvodní vyrovnané třetině vzali v prostřední části otěže zápasu pevně do svých rukou, když ji vyhráli 3:1. O branky se postarali Kuba, Vaškovič, Komárek a dvakrát se trefil Jurásek. Drtiči vezou z Hané výhru 5:2 a posunuli se na osmé místo tabulky.

9.kolo, neděle 10.10.2010
HC Uničov - SHK Hodonín  2:5  (1:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Diviš, 34. Frieb (Pour) - 16. Jurásek (Špok, Komárek), 26. Kuba (Hoza), 26. Jurásek (Pokorný), 31. Vaškovič (Špok, Komárek), 60. Komárek. Rozhodčí: Klimecký - Held, Trunečka. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 218. Střely na branku: 19:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Uničov: Koloušek (Vybíral) - Kunce, Pour, Přikryl, Rak, Zúbek, Hodulák, Staněk, Diviš, Frieb, Handl, Trojan, Hromádka, Jurča, Komínek, Dvorčák, Anděl, Snejdar, Řezáč, Brveník, Vicherek.
SHK Hodonín: Tuček (Rajčák) - Pokorný, Komárek, Beňa, Salajka, Flamík, Miklík - Průdek, Jurásek, Špok - Vaškovič, Korotvička, Rehuš - Hoza, Tomášek, Kuba.

Po týdnu volna se opět rozjel kolotoč druhé hokejové ligy. Drtiče čekala v devátém kole první fáze základní části cesta na led Uničova. Drtičům chyběli tři hráči - Peš, Zelinka, Penák - a proto nastoupili hodonínští hokejisté jen se třemi útočnými formacemi.

Úvodní třetina přinesla dvě branky. Osmou trefu v osmém utkání zaznamenal nejzkušenější hráč hodonínské soupisky Zdeněk Jurásek, který poslal v šestnácté minutě Drtiče v početní výhodě do vedení. Po minutě a třinácti vteřinách ale bylo srovnáno, když se s pomocí tyče trefil Martin Diviš. Víc branek úvodní třetina nepřinesla a oba týmy tak šly do kabin za stavu 1:1.

Na úvod druhé třetiny byl za podražení vyloučen hostující Kuba. Přesilovka domácích skončila po minutě a 43 vteřinách, kdy fauloval Staněk. Vyloučený host Michal Kuba se po sedmnácti vteřinách vrátil na led a jedenáct vteřin pobytu na hřišti mu stačilo na to, aby opět poslal Drtiče do vedení. Byla to druhá branka hostí a opět to bylo v početní výhodě. Skupinka hostujících fanoušků ještě pořádně nestihla oslavit druhou branku svého týmu a síť za domácím golmanem Kolouškem se rozvlnila opět po přesné trefě Zdeňka Juráska potřetí.

Druhou a třetí trefu hostí dělilo pouhých osmnáct vteřin. V polovině střetnutí zvyšoval na tříbrankový rozdíl ukázkovou střelou pod víko Lubomír Vaškovič. Po minutě hry byl vyloučen hostující Rehuš, kterého po další minutě následoval i domácí Handl. Ve hře ve čtyřech na obou stranách se z žádné šance neurodilo, ale po návratu Rehuše se ve vlastním oslabení domácí hráči prosadili podruhé. Pour našel Aleše Frieba a ten samostatnou akci zakončil bezchybně. Po druhé třetině tedy svítilo na světelné tabuli skóre 2:4 pro Drtiče.

V poslední třetině se už hosté velice nikam nehnali a hlídali si své dvoubrankové vedení. Na obou stranách bylo několik vyloučení, ale ani jeden z týmů početní výhodu nevyužil. Na konci devětapadesáté minuty si domácí trenér Sršeň vzal oddechový čas, po kterém poslal na hřiště šestici hráčů v poli, zatímco brankář Koloušek zůstal na střídačce. Hra vabank ale byla po dvaceti vteřinách potrestána. Lukáš Komárek střelou do prázdné branky pečetil na konečných 5:2 pro Drtiče, kteří tak zaznamenali první výhru na půdě soupeře. Utkání nedohrál útočník Hodonína Lubomír Vaškovič, jenž byl zasažen do čela, které mu „zdobí“ čtyři stehy.

Arnošt Šifl (asistent SHK Hodonín):
Místo toho, abychom zvýšili, tak se soupeř dostane do brejku a vyrovná. I druhý gól byl zbytečný. Nevyužili jsme spoustu vyložených šancí. Zápas mohl být už dávno rozhodnutý. Je to v hlavách hráčů. Je to pro nás velice důležité vítězství. Jsou to první body z venku. S euforií musíme opatrně. Neproměnili jsme hromadu šanci, měli jsme pětapadesát střel, a pak jsme se strachovali o výsledek až do konce zápasu. Lukášovi to dnes sedlo, připsal si tři kanadské body, ale to mohly mít tři čtvrtiny mančaftu.