Trápení pokračuje i nadále, Drtiči prohráli i v Břeclavi

úterý 28.9.2010 | Jan Hochman

Hodonínští hokejisté se propadají v tabulce níž a níž. Na vítězství čekají již tři zápasy a z venkovního utkání letos nepřivezli ještě ani jeden jediný bodík. Dnes nestačili na nejbližšího rivala z Břeclavi, kterému na jeho ledě podlehli 3:1. Jedinou branku hostí vstřelil Martin Špok.

7.kolo, úterý 28.9.2010
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  3:1  (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Hrůza (Vozdecký), 55. Novák E. (Sedláček), 58. Novák E. (Zapletal) - 39. Špok (Korotvička, Hoza). Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský. Vyloučení: 7:5, navíc Čikl (BRE) 10 minut, Peš (HOD) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1385. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC LVI Břeclav: Chvátal (Žurek) - Dora, Vozdecký, Škápik, Zapletal, Novák J., Svoboda, Konečný J. - Hrůza, Sedláček, Fiedler - Klimovič, Čikl, Kuriál - Novák E. Paško, Barták - Bartoš O., Bartoš C., Grmela.
SHK Hodonín: Tuček (Rajčák) - Pokorný, Miklík, Rapant J., Salajka, Komárek, Beňa - Peš, Jurásek, Kuba - Hoza, Tomášek, Špok - Vaškovič, Korotvička, Rehuš - Průdek, Penák.

Úvod derby utkání mezi Břeclaví a Hodonínem přinesl vyrovnaný hokej s dobrou diváckou kulisou, o kterou se starali fanoušci obou mužstev. O něco málo více ze hry měli v první dvacetiminutovce hostující hráči, ale všechny možnosti Drtičů domácí brankář Chvátal pochytal. Stejně tak si se střelci Lvů poradil i Tuček a když domácí nevyužili v 18. minutě ani první přesilovku dnešního uktání, byl stav po první třetině nerozhodný - 0:0.

Ve druhé třetině Drtiči opět zabředli do nemastných-neslaných výkonů posledních dnů. Výsledkem byl zasloužený trest v podobě první branky Břeclavi. V devětadvacáté minutě se po Sedláčkově přihrávce prosadil Štěpán Hrůza. Hodonínu se ale podařilo ještě do konce druhé sirény srovnat krok, na konci rychlé akce v devětatřicáté minutě byl Martin Špok. Konec druhé části nabídl hostům pět vteřin přesilovky pěti proti třem, která bude po dobu 103 vteřin pokračovat i v závěrečné třetině a Drtiči tak mají výbornou šanci na otočení průběhu.

Místo využité přesilovky přišla jen územní převaha a tlak, což se ale do konečného skóre bohužel nepočítá. To, co se nepodařilo Drtičům, to se v samotném závěru povedlo domácím hráčům, a to hned dvakrát. A v obou případech byl střelcem Erik Novák, který tak vystřelil Lvům další tři body do tabulky a Drtiče srazil ještě více na kolena. Břeclav vyhrála první letošní derby 3:1.

19.8. | Hodonín - Břeclav | 4:2
2.9. | Břeclav - Hodonín | 7:2
28.9. | Břeclav - Hodonín | 3:1
27.11. | Hodonín - Břeclav | 5:2
26.1. | Břeclav - Hodonín | 1:4
12.2. | Hodonín - Břeclav | 9:0