Na úvod sezony vysoké vítězství nad Přerovem

sobota 11.9.2010 | V. Urubek, J. Hochman

V úvodním zápase letošní sezony přivítali Drtiči na svém ledě přerovské Zubry, kteří již měli jedno kolo za sebou. Větší rozehranost ale na hostech znát nebyla a Drtiči byli po většinu času aktivnějším celkem. Hosté dokázali ze stavu 3:0 udělat 3:2, ale drama Hodonín nepřipustil a dalšími brankami rozhodl o vysokém vítězství. Hodonínští hokejisté tak do sezony vstoupili důležitým vítězstvím nad soupeřem v boji o nejvyšší příčky.

2.kolo, sobota 11.9.2010
SHK Hodonín - HC ZUBR Přerov  6:2  (1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Špok (Salajka, Tomášek), 28. Korotvička (Jurásek, Vaškovič), 35. Jurásek (Peš, Kuba), 48. Kuba (Peš, Jurásek), 57. Vaškovič (Beňa, Komárek), 57. Peš (Kuba, Miklík) - 39. Osina (Pala, Ditrich), 46. Pala (Sprušil, Ditrich). Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 8:11. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1203. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.
SHK Hodonín: Tuček (Šurý) - Pokorný, Miklík, Rapant J., Salajka, Komárek, Beňa - Peš, Jurásek, Kuba - Hoza, Tomášek, Špok - Vaškovič, Korotvička, Rehuš - Zelinka, Průdek, Penák.
HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Matějíček, Sklenář, Holík, Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Kočara, Palička, Sršeň, Menšík, Kohůt, Kundrátek.

Do utkání nastoupily oba týmy v předpokládaných sestavách a se svými jedničkami v brankovištích. Přerovský Tihlář se od prvních vteřin nenudil, to Tuček si poprvé sáhl na puk až po 210 vteřinách. V polovině páté minuty se poprvé vymrštila pravice sudího Skoupého ke stropu a Drtiči hráli po faulu Vlčka první přesilovku. V ní našel Vaškovič spoza brány Korotvičku, ale jeho pokus Tihlář výborně lapil a o chvíli později dobře najíždějícímu Pešovi puk utekl. Dvě minuty nato mohli jít domácí do vedení, ale Tomáškově střele stála v cestě do sítě tyč Tihlářovy klece. V polovině prvního dějství dostali Drtiči druhou možnost početní výhody, ale do slibnější šance se v ní nedostali.

Po návratu vyloučeného Kohůta se hra vyrovnala a ke slovu se začali dostávat konečně i hosté. Pomohlo jim i vyloučení Rehuše, po kterém se také oni dostali k první přesilovce. Zubři se usadili na téměř celý její průběh před Tučkem, Hanák a Kotásek tvrdě pálili, ale golmana Drtičů nepřekonali. V polovině osmnácté minuty se už ale slušně zaplněné tribuny dočkaly. Salajka nahodil puk za branku Tihláře. Přerovský gólman vyjel za branku, ale jeho úmysly předvídal Tomášek, který ukořistil Tihlářem odpálený kotouč, přihrál před branku Martinu Špokovi a ten z první zavěsil puk pod břevno. V poslední minutě první třetiny měl ještě Tuček práci na své brankové čáře, ale puk za ni projít nenechal.

Statistika první třetiny: střely na branku - 16:10, vyloučení - 3:3, využití - 0:0, v oslabení - 0:0.

Po skončení první třetiny se ještě jednou vylučovalo, za drženíí obdržel Tomášek dvě minuty a Zubři tak od úvodního buly prostřední dějství hráli v početní výhodě. Tu ale moc nezvládli a pořádně se ani nedostali na dostřel Tučka. Chvíli po návratu vyloučeného Drtiče na led se dral do zakončení Korotvička, ale puk, který domácímu útočníkovi utekl, schoval pod svou lapačku Tihlář. V pětadvacáté minutě poprvé významněji vzplály emoce. Komárek inkasoval úder do kolene a s bolestivou grimasou zůstal ležet u trestných lavic. Sudí ale nechal pokračovat ve hře a do píšťalky pískl až po dobrých dvaceti vteřinách. Po pár vynechaných střídáních se naštěstí řízný bek vrátil na led.

O dvě minuty později jeli Peš a Kuba sami proti jedinému obránci Přerova a Ferenc si musel proti zakončujícímu Kubovi pomoci faulem. Výhoda se po 43 vteřinách zdvojnásobila, protože Matějíček při snaze osvobodit své můžstvo vyhodil puk na domácí střídačku, za což nemohlo následovat nic jiného, než další trest. Po necelé minutě přesilovky o dva muže, kterou celou strávili Drtiči před Tihlářem, přišla krásná kombinace, na jejímž konci byl Jan Korotvička a SHK vedlo už o dvě branky. Po polovině utkání začali v sektoru hostí někteří jedinci dávat najevo svou sílu a intelekt. Někteří se vydali vstříc domácím fanouškům a zastavit je musela až pořadatelská služba, jiní se snažili naházet zmačkané papíry z transparentů na ledovou plochu.

To nakoplo domácí fanoušky k tomu, aby hnalo své mužstvo ještě více kupředu a Drtiči také odpověděli na provokace hostujících fans nejlepším možným způsobem - další využitou přesilovkou. Ještě před tím, než sudí vyloučil hostujícího Sedláka na 2+2 minuty, trefil v ponechané výhodě tyč Salajka. Zkušený útočník seděl na lavici hanby 70 vteřin, když byl na konci další krásné kombinace Zdeněk Jurásek, který zvyšoval už na rozdíl tří branek. Přesilovka však ale pokračovala a Drtiči pokračovali v tlaku. Ten skončil až s vyloučením Korotvičky. Zubři se usadili v obranném pásmu Drtičů a po několika přihrávkách doputoval puk až na hůl Jiřího Osiny, který střelou mezi betony překonal Tučka. V závěru prostřední části byl ještě vyloučen hostující obránce Vlček.

Statistika druhé třetiny: střely na branku - 10:7, vyloučení - 2:5, využití - 2:1, v oslabení - 0:0.

Minutu po začátku poslední třetiny se vylučovalo opět, tentokrát na straně domácích. Odpočinout si šel Peš a hrálo se tak čtyři na čtyři ale ani v následné krátké přesilovce Zubrů se nic vážnějšího neudálo. Ve 44. minutě byl za zbytečný faul uprostřed kluziště vyloučen Jurásek a Zubři hráli opět proti čtyřem hodonínským. A tentokrát už vyloučení domácích dokázali Zubři potrestat. Puk doputoval od Sprušil přes Ditricha až na modrou čáru, kde byl ostrostřelec Radomír Pala, který pumelicí propálil vše, co mu stálo v cestě. Rázem to bylo jen o jeden gól a hosté ucítili šanci na body. Po Palově trefě z 46. minuty bylo zubrů v následujících vteřinách plné hřiště a Tuček se měl co ohánět. Naštěstí přišla ze strany Drtičů brzká odpověď .

Jurásek našel křižným pasem najíždějícího Peše, teň přiťukl Michalu Kubovi a mladý forvard střelou z první překonal Tihláře počtvrté. Psala se 48. minuta. Po minutě a půl mohl svou první trefu zaznamenat i Vaškovič, který ačkoliv neměl rychlost, tak se zvládnul obtočil okolo bránícího hráče a stihl i vyslat bekhendovou střelu, s tou si ale Tihlář poradil. Čtvrtá trefa Drtičů tlak Zubrů hodně oslabila a když byl čtyři minuty před koncem utkání vyloučen Matějíček a domácí tým využil po pouhých 18 vteřinách zásluhou Lubomíra Vaškoviče svou již třetí přesilovku v utkání, byl odpor Zubrů definitivně zlomen. Navíc, když se 49 vteřin po Vaškovičově gólu trefil i Petr Peš, který tak uzavřel účet prvního utkání Drtičů v nové sezoně na 6:2.

Statistika třetí třetiny: střely na branku - 12:15, vyloučení - 3:3, využití - 1:1, v oslabení - 0:0.