Drtiči přetlačili Zubry, v sobotu mohou sérii ukončit

čtvrtek 25.3.2010 | Václav Urubek, Robert Krůza

Oba týmy doposud dokázaly využít výhodu domácího prostředí. A toto pravidlo platí dál. I když na rozdíl od minulého utkání se tentokrát Drtiči na vítězství pořádně nadřeli. Přitom začali skvěle, v 8. minutě vedli 2:0. Jenže hosté se nevzdali a za stavu 3:3 přišlo prodloužení. V něm gól nepadl a na řadu přišly nájezdy. V nich vstřelil rozhodující branku Zdeněk Jurásek a přiblížil Drtiče k postupu.

SF3, čtvrtek 25.3.2010
SHK Hodonín - HC ZUBR Přerov  4:3sn  (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Haring (Vaškovič), 8. Jurásek (Peš), 29. Haring (Vaškovič, Komárek), rozhodující nájezd Jurásek - 16. Venkrbec (Ditrich), 27. Sedlák, 55. Goiš. Rozhodčí: Mech - Humpolíček, Musil. Vyloučení: 9:13, navíc Hollý (HOD) 10 minut, Halouska a Pavlas (oba PRE) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2033. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Lesák, Flamík, Koktan, Pokorný, Klimeš, Komárek, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Kuba, Hollý, Špok - Vaškovič, Korotvička, Haring - Kubica, Hoza, Havlík - Sajdl.
HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, J. Ferenc, Pavlas, Osina, Halouska, Hoferek - Kolář, Sedlák, Ditrich, Coufal, Hanák, Sprušil, Menšík, Venkrbec, Goiš, Martinák, Kohút, Málek, Kundrátek.

Hodonínští hokejisté vstoupili do zápasu velice aktivně a hned od počátku zaměstnávali Tihláře v přerovské brance. A odměnou jim byla vedoucí branka. Oku lahodící akci předvedli Vaškovič s Haringem, druhý jmenovaný zakončil do prázdné branky - 1:0. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a oba brankáři museli být neustále ve střehu. V 6. minutě mohl navýšit vedení Drtičů Hollý, ale jeho pokus ze skrumáže Tihlář pokryl. O minutu a půl později ale znovu kapituloval, přesnou střelou jej překonal Zdeněk Jurásek - 2:0. Tyto minuty patřily jednoznačně hodonínskému týmu a Tihlář měl neustále práci. Ve 12. minutě šel za hosty na trestnou lavici Goiš, za domácí Haring. A za tohoto počtu hráčů na ledě měli Zubři obrovskou šanci. Do samostatného úniku se dostal Marek Ditrich, jeho blafák do forhendu Tuček i s trochou štěstí zneškodnil. O chvíli později ale hosté snížili na rozdíl jediné branky. V přečíslení gólově zakončil Venkrbec - 2:1. Zubry vstřelená branka povzbudila a i nadále útočili na hodonínskou branku. První třetina skončila za stavu 2:1.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Tuček ani Tihlář si na nedostatek práce stěžovat nemohli. Ve 27. minutě putovali na trestnou lavici hostující Pavlas, za domácí Korotvička. A Přerov vstřelil vyrovnávací branku. Zdeněk Sedlák se po chybě domácího beka snadno dostal k puku a propálil Tučka - 2:2. Gól Zubrům velmi pomohl a v těchto chvílích byli aktivnějším celkem. Ale Drtiči rychle vrátili vedení na svou stranu. Vaškovič přihrávkou před prázdnou branku vybídl ke skórování Haringa, kterému stačilo nastavit hokejku - 3:2. Po 30. minutě utkání přišla série vyloučení na domácí straně, Zubři si zahráli i dvojnásobnou přesilovku. Domácí obrana v čele s Tučkem ale vydržela. Druhá třetina tak skončila za stavu 3:2.

Ze třetí třetiny bohužel nejsme vinou technických problémů s onlajn přenosem schopni přinést podrobné informace. Hosté vyrovnali na 3:3, za tohoto stavu utkání dospělo do prodloužení.

Značnou část prodloužení Drtiči odehráli v početní výhodě, ale tu nedokázali využít. Za stavu 3:3 přišly na řadu samostatné nájezdy.

V nich rozhodující branku vstřelil Zdeněk Jurásek a zajistil tak Drtičům vítězství.

Zdeněk Jurásek (útočník Hodonín)
Sice jsme vedli 2:0, ale Přerov to ustál, dal kontaktní gól na 2:1, začal hrát ze zadu na brejky a vyšlo mu to. Led byl ke konci ve špatném stavu a nedá se toho moc vymyslet. Když jsem jel nájezd, tak jsem si jen řekl kam mu to dám a dal jsem to tam (smích). Myslím si, že Přerov dnes taky ztratil hodně sil a my když budeme u nich hrát disciplinovaně a nenecháme se vylučovat, tak si myslím že to tam už ukončíme.

Marek Ditrich (útočník Přerov)
Tady musí člověk držet nerozhodný stav strašně dlouho a my jsme dostali gól hodně brzy, Hodonín na nás vletěl, lidi je hnali, vždycky je to tady těžké. My jsme navázali na to co jsme hráli doma a byl to naprosto vyrovnaný souboj. No a nájezdy jsou loterie, tam se nedá nic vymyslet. V tom prodloužení jsme měli krvavé oči a bylo to způsobeno tím, že se pár faulů pustilo a pár ne a toto mužstvo hodně sráží, cítí křivdu a potom z toho pramení tyto věci. Mladí hráči si toto v takových zápasech nesmí dovolit. Myslím si, že se sem ještě vrátíme, když navážeme na dnešní výkon a na to co jsme hráli doma.

7.10. | Hodonín - Přerov | 3:1
25.11. | Přerov - Hodonín | 5:0
13.1. | Hodonín - Přerov | 6:0
24.2. | Přerov - Hodonín | 2:7
21.3. | Hodonín - Přerov | 4:0
23.3. | Přerov - Hodonín | 6:2
25.3. | Hodonín - Přerov | 4:3sn
27.3. | Přerov - Hodonín | 3:6