Drtiči v odvetě prohráli se Zubry 6:2, stav série je srovnán

úterý 23.3.2010 | Jan Hochman

Druhý semifinálový duel se Hodonínu příliš nevyvedl. Nejen že na ledě Přerova prohrál 6:2, ale nejspíše přišel i o první obrannou dvojici Flamík - Salajka. Od úvodu utkání hosté tahali za kratší provaz a když se přidaly i chyby ve vlastních přesilovkách, ve kterých Zubři vstřelili dvě branky, bylo o výsledku bohužel rozhodnuto. Oba čestné úspěchy Drtičů vstřelil Jozef Haring.

SF2, úterý 23.3.2010
HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín  6:2  (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Ditrich (Kolář, Sedlák), 15. Pala (Faltýnek), 25. Menšík (Goiš, Faltýnek), 38. Sedlák, 43. Menšík (Goiš, Venkrbec), 59. Kolář (Pala) - 34. Haring (Korotvička, Vaškovič), 51. Haring (Korotvička). Rozhodčí: Krenželok - Vengřín, Záviský . Vyloučení: 5:9, navíc Halouska (PRE) 10 minut, Flamík (HOD) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2502. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.
HC ZUBR Přerov: Tihlář (Ginter) - Pala, Faltýnek, Halouska, Pavlas, Hoferek, Osina, J. Ferenc - Kolář, Sedlák, Ditrich - Coufal, Hanák, Kotásek - Menšík, Venkrbec, Goiš - Martinák, Kohút, Sprušil - Málek.
SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Salajka, Flamík, Koktan, Pokorný, Klimeš, Komárek, Kaláb, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Kubica, Hollý, Špok - Vaškovič, Korotvička, Haring - Kuba, Sajdl, Havlík.

Druhý semifinálový zápas mezi Přerovem a Hodonínem odstartovala rychlá šance Juráska, Tihlář ale puk za záda nepustil. Po osmatřiceti vteřinách přišlo první vyloučení hostů, za podražení šel pykat Kubica. První početní výhoda ale domácímu celku vůbec nevyšla a Kubica se po dvou minutách poklidné hry vrátil na led. Polovina čtvrté minuty přinesla možnost Drtičů, když Vaškovič hledal Havlíka, ale zkušený Pavlas puk vypíchl. Po chvilce pálil Kubica. Na druhé straně pak Ferenc dohrál hodně důrazně souboj s Havlíkem, sudí Krenželok ale netrestal. Trestali však Zubři. Na začátku sedmé minuty zamotala první útočná formace domácích obranu Drtičů a Marek Ditrich ukončil Tučkovu neprůstřelnost, která trvala 145 minut a 5 vteřin. Hned po buly se ve velkké možnosti ocitl Kotásek, ale Tuček se tentokrát přelstít nenechal. Po dvou propagačních nahozeních na Tihláře mohl srovnat Špok. Ten ale přerovskou klec o pár centimetrů přestřelil.

S koncem jedenácté minuty přišla tvrdá bomba Pavlase a teč Kotáska, která těsně minula Tučkovu klec. Drtiči se i nadále snažili o odpověď, dvakrát pálil Korotvička, ale v obou případech zasáhla Tihlářova lapačka. V patnácté minutě skončilo utkání pro hodonínského obránce Flamíka, který kolenem zasáhl Kotáska a sudí jej poslal předčasně do sprch. Pětiminutovou přesilovku začali domácí skvěle a již po devíti vteřinách ji díky tvrdé ráně, jejíž autorem byl Radomír Pala, využili a ujali se dvoubrankového vedení. Drtiči se ale nevzdávali a i v oslabení se snažili o snížení. Tihlář ale i s pomocí svých obránců všechny situace vyřešil. Sedm vteřin před vypršením Flamíkova trestu byli hosté opět posláni na trestnou, Hollému bylo odpískáno nedovolené bránění, ale ani sedm vteřin výhody o dva hráče, ani následných 54 vteřin, které zbývaly do konce první třetiny již žádný vzruch nepřinesly.

Začátek prostřední části přinesl pokračující přesilovku domácích a v ní střelu Paly, kterou Tuček pokryl, po minutě hry se vyloučený Hollý vrátil na ledovou plochu. V čase 22:22 byl vyloučen domácí Halouska na 2+10 minut a i hosté se dočkali své první přesilové hry. V té se snažil o překonání Tihláře Kubica, ale uhodilo nečekaně na druhé straně. Chybnou rozehrávku Drtičů vystihl Faltýnek a přes Goiše doputoval puk až na hůl Lukáše Menšíka, který čtyři vteřiny před koncem vlastního oslabení našel mezírku u Tučkovi tyčky. Chvíli po obdržené brance se museli Drtiči bránit v oslabení po faulu Salajky, který byl paradoxně z ledu odnášen na nosítkách s nepěkně poraněným obličejem a zápas pro něj, stejně jako pro kolegu Flamíka, skončil. Zubři v přesilovce si v přesilovce ale žádnou velkou příležitost nevypracovali. Už ve hře pěti proti pěti chtěl od modré tvrdě pálit Pavlas. Při svém pokusu zlomil hůl, rychlý protiútok hostí zneškodnil pozorný Tihlář.

Další hřebíček mohli domácí přidat těsně po polovině zápasu, Goiše ale v poslední chvíli neposlechl neposedný kotouč. Po minutě motal hlavy hostující obraně Coufal, ale celou akci přerušil hvizd sudích. Ve třiatřicáté minutě pálil ze čtyř metrů Kubica, ale přestřelil. V následném střídání se ale hosté konečně dočkali. Jozef Haring byl u brány Zubrů dostatečně důrazný a protlačil puk až za brankovou čáru. Hosty vstřelená branka nakopla a Tihlář musel být v permanenci. Své kvality pak prokázal proti střele Špoka, kterou skryl ve své lapačce. V sedmatřicáté minutě hráli hosté po faulu Faltýnka druhou přesilovku, ale ty se jim dnes vůbec nedařily. Stejně jako v první početní výhodě špatně rozehráli a Zdeněk Sedlák střelou mezi Tučkovy betony rozradostnil početné domácí publikum počtvrté. Devět vteřin před koncem druhé části byl vyloučen hostující Jurásek a hosté tak nastupovali do posledního dějství oslabeni o jednoho muže.

Téměř celé dvě minuty trvající přesilovou hru tak měli na úvod posledního dějství k dispozici domácí hráči, v jejímž průběhu se Zubři dostali jen do jedné šance. S Pavlasovou střelou si Tuček poradil, ale už když byl vyloučený Jurásek zpět na ledě, inkasovali hosté pátou branku. Lukáš Menšík pláchl po křídle, nadvakrát překonal Tučka a zaznamenal svou druhou branku v utkání. V pětačtyřicáté minutě byl vyloučen další hostující hráč, Korotvička si šel na dvě minuty odpočinout za hákování. V přesilovce pálil dnes velmi aktivní Pala, Tuček vůbec nic neviděl a projektil proletěl těsně kolem hodonínské brány. Po minutě ruka sudího Krenželoka opět vyletěla ke stropu Maxi-tip arény. Vyloučeni byli za sekání domácí Sedlák a hostující Peš. Pokračovalo se ve hře 5 na 4 ve prospěch domácího klubu. Ač v oslabení, měli hosté možnost na snížení po střele Hollého, tu ale opět zneškodnil betonem Tihlář. Už za plného počtu hráčů byl v permanenci Tuček, který likvidoval Goišův pokus.

Na začátku druhé desetiminutovky třetí třetiny byl za vražení na hrazení vyloučen přerovský útočník Sedlák a hostům se tentokrát povedlo přesilovku využít bleskově. Po přihrávce Korotvičky pálil Jozef Haring a přes klubko hráčů prostřelil Tihláře a i on zaznamenal druhou branku v dnešním zápase. Drtiči svůj boj nevzdávali a v další šanci se objevil Špok, jeho střela mířila opět, jako již poněkolikáté dnes z holí Drtičů, těsně vedle domácí svatyně. Na konci třiapadesáté minuty dostal 2+2 minuty Sedlák. Po chvilce početní výhody pálil Klimeš, Vrba tečoval opět těsně vedle. Ale přesilovka hostí skončila po minutě a půl, kdy byl vyloučen Kubica. A z původní přesilovky hostí bylo po další minutě oslabení 4 na 3 po faulu Koktana. Rozhádaná a vyloučeními rozkouskovaná pasáž žádnou příležitost nepřinesla a v polovině osmapadesáté minuty se hrálo po delší době opět v pěti na obou stranách. Ne však dlouho. Pan rozhodčí Krenželok ještě jednou vylučouval a bylo to opět - již podeváté - na straně hostí. Sajdlovo vyloučení Zubři využili po osmi vteřinách a Jan Kolář překonal Tučka pošesté a dal výsledku konečnou podobu. Drtiči podlehli ve druhém semifinále Zubrům 6:2.

7.10. | Hodonín - Přerov | 3:1
25.11. | Přerov - Hodonín | 5:0
13.1. | Hodonín - Přerov | 6:0
24.2. | Přerov - Hodonín | 2:7
21.3. | Hodonín - Přerov | 4:0
23.3. | Přerov - Hodonín | 6:2
25.3. | Hodonín - Přerov | 4:3sn
27.3. | Přerov - Hodonín | 3:6