Vyrovnané utkání rozhodl až v samostatných nájezdech „Dodo“ Haring

středa 6.1.2010 | Jan Hochman

Střelci obou týmů se činili jen v první polovině zápasu. Na úvodní vedení domácích odpověděli hodonínští Holuša a Korotvička, na to další poslední trefou ze hry ve 34. minutě kapitán hostí Pokorný. Jelikož ani prodloužení nerozhodlo musely na řadu přijít samostatné nájezdy, ve kterých Drtičům vystřelil bod navíc Jozef Haring.

44.kolo, středa 6.1.2010
HC Uničov - SHK Hodonín  3:4sn  (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Handl (Pavlas), 24. Sršeň (Frieb), 27. Drábrek (Pavlas) - 16. Holuša (Flašar, Komárek), 18. Korotvička (Holuša, Komárek), 34. Pokorný (Flamík, Vaškovič), rozhodující nájezd Haring. Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Matěj. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 245. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.
HC Uničov: Peksa (Koloušek) - Pavlas, Molota, Diviš, Drábek, Handl, Hrčka, Holík, Sedlář, Komínek, Přikryl, Heča, Hodulák, Šnejdar, Sršeň, Frieb, Řezáč, Jambor, Hromádka, Čada, Jeřábek.
SHK Hodonín: Šurý (Tuček) - Flamík, Šudoma - Pokorný, Rapant J. - Komárek, Flašar - Kuba, Jurásek, Peš - Haring, Hollý, Vaškovič - Špok, Korotvička, Holuša - Průdek, Kučera.

Drtiči vyrazili k utkání s Uničovem v pozici, kterou dlouhý rok a půl nepoznali - neodjížděl s nimi dnes již bývalý Drtič Michal Holeš, naopak se na cestu do Uničova vydal junior Michal Šurý, jenž poprvé dostal příležitost chytat od začátku utkání. Jako druhý golman byl dnes na střídačce připraven nový muž hodonínské sestavy Petr Tuček.

Díky strohému online přenosu uničovského klubu Vám nejsme schopni přinést podrobnější reportáž a musíme Vás odbýt stručným komentářem. Jak je již předesláno, do branky Drtičů se postavil devatenáctiletý Michal Šurý a ten si podle online přenosu v páté minutě připsal první zákrok. Že se ale do té doby střelci nečinili se dá jen těžko předpokládat. O minutu později už ale musel lovit kotouč ze své brány, když jej po Pavlasově přihrávce překonal Pavel Handl - 1:0. Drtiči, ač oslabeni o obránce Podešvu, Šimečka a Salajku a útočníky Vrbu a Hozu, dokázali do konce první třetiny vývoj otočit. V šestnácté minutě se nejdříve, a poprvé v oranžovo-modrém dresu, prosadil Michal Holuša a srovnal stav na - 1:1. Za necelé dvě minuty otočil kormidlem zápasu Jan Korotvička, po přihrávce agilního Holuši - 1:2. Tímto výsledkem také úvodní část hry skončila.

První polovina druhé třetiny patřila, tak jako tomu bylo v první periodě, domácím, kteří ve 24. minutě nejdříve srovnali díky trefě Tomáše Sršně - 2:2, a v sedmadvacáté minutě vrátil domácím vedení, v přesilovce za „faulování“ Špokem, Jakub Drábek - 3:2. Následovala dlouhá, téměř dvouminutová výhoda domácích o dva hráče, kterou ale uničovští pohrdli. Naopak Drtiči svou početní výhodu využili v opětovné srovnání skóre, když čtyři minuty po polovině zápasu skončila v domácí kleci rána Petra Pokorného - 3:3.

O třetí třetině můžeme napsat snad jen tolik, že se třikrát vylučovalo. Nejprve hráli v početní výhodě hosté po faulu Drábka. Následně dostali domácí podruhé v zápase dar od sudího Klimeckého v podobě dvojnásobné početní výhody, která trvala 52 vteřin, ale ani jednomu týmů se nepodařilo rozhodnout před vypršením šedesáté minuty. V prodloužení se Drtičům naskytla báječná možnost rozhodnout, když byl přesně 120 vteřin před vypršením času vyhrazenému nadstavenému času vyloučen uničovský Heča a Drtiči hráli přesilovku 4 na 3, ale ani tahle přesilovka o vítězi nerozhodla a následovaly tak nájezdy.

Rozhodující nájezd má na svědomí hodonínský hráč s číslem 37 na zádech a trefa Jozefa Haringa tak rozhodla o tom, že v Uničově zůstává jeden bodík a dva si Drtiči odváží domů do Hodonína.