Rozjetí Drtiči skolili sedmi brankami přerovské Zubry!

středa 24.2.2010 | Jan Hochman

Hodonínští hokejisté skvěle odehráli zápas o druhé místo v tabulce. Proti Přerovu nastoupili bez distancovaného Salajky a také bez Holuši, který už není na soupisce SHK. Na hře týmu to však nebylo vůbec znát. Rozhodující náskok si Drtiči vytvořili už do poloviny první třetiny a ve skvělé hře pokračovali až do závěrečné sirény. Hattrickem, již druhým v letošním ročníku, se blýskl Martin Hollý, dvě trefy zaznamenal i Boris Flamík a Drtiči nakonec doslova přejeli Přerov 7:2

40.kolo, středa 24.2.2010
HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín  2:7  (1:4, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. Goiš (Coufal), 41. Pala (Faltýnek) - 7. Kubica (Korotvička, Podešva), 8. Hollý, 10. Flamík, 16. Komárek (Špok), 46. Flamík (Korotvička, Hoza), 53. Hollý (Flamík, Peš), 55. Hollý (Peš, Komárek). Rozhodčí: Škach - Smilek, Wesley . Vyloučení: 9:11, navíc Sedlák (PRE) 10 minut, Goiš (PRE) OK, Špok (HOD) 10 minut. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:7.
HC ZUBR Přerov: Tihlář (55. Okáč) - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska - Ditrich, Sedlák, Kolář - Hanák, Kočara, Martinák - Goiš, Coufal, Kohút - Menšík, Sprušil, Kundrátek.
SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Šimeček, Flamík, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Rapant J. - Vaškovič, Jurásek, Haring - Kubica, Hoza, Korotvička - Špok, Hollý, Kuba - Vrba, Sajdl, Peš.

Start do zápasu o druhé místo tabulky vyšel Drtičům na výbornou. Po úvodních šancích Haringa se stav ještě neměnil, ale na začátku sedmé minuty už byl stav 0:0 minulostí. Drtiči zatlačili svého soupeře do jeho obranného pásma a Zdeněk Kubica prostřelil Tihláře střelou mezi betony, čímž zaznamenal jubilejní dvoustý gól Drtičů v sezoně - 0:1. Ještě ani nedozněly oslavné chorály hostujících fanoušků a po další minutě hry se stav měnil opět. Martin Hollý se sám zmocnil puku a přesnou ranou k tyči poslal Drtiče do dvoubrankového vedení - 0:2. Skvělý úvod zápasu ale touto brankou neměl skončit. Čtyři vteřiny před polovinou první části vystihl špatnou rozehrávku Zubrů Boris Flamík, který střelou pod horní tyč zvyšoval už na - 0:3. Domácí se do šancí dostali až za tohoto hrozivého stavu a to díky přesilovce po faulu Pokorného. V početní výhodě zahrozili Kočara a Hanák. Proti střele prvně jmenovaného zasáhl Tuček, dorážka Kočary šla mimo hodonínskou klec. Po návratu vyloučeného kapitána SHK se naskytla přesilovka i hostům. Faul Halousky potrestal po minutě a půl sniper Drtičů od modré čáry Lukáš Komárek, který vymetl pavučinky v Tihlářově svatyni - 0:4. Hosté jasně ovládli první část hry a nic na tom nezměnila ani snižující trefa Jiřího Goiše, který čtyři minuty před první přestávkou vsítil první trefu domácích - 1:4.

Hned po nástupu do druhé třetiny mohl vedení hostí zvýšit dnes velmi aktivní Boris Flamík, ale nastřelil jen konstrukci domácí brány. Poté lavice Drtičů špatně střídala, za což byla také potrestána dvouminutovým vyloučením. Zubři ale v přesilové hře vůbec neohrozili Tučkovu bránu a naopak Jakub Rapant, jenž se vracel z trestné lavice mohl pokořit Tihláře popáté. Přerovský brankář ale vytáhl důležitý zákrok. Následně dostali výhodu početní výhody hosté, ve které pálil Komárek, ale víc šancí se neurodilo. Tato pasáž hry byla rozkouskována častými vyloučeními na obou stranách, což potvrzuje trest Korotvičky z 29. a Kočary z 31. minuty. Žádné velké příležitosti si ale v nabídnutých výhodách ani Zubři, ani Drtiči nepřipravili. Ve 34. minutě zůstal po jednom ze střetů na ledové ploše otřesený útočník Hodonína Kubica a na střídačku mu museli pomoci spoluhráči. V té samé minutě přišlo další z mnoha vyloučení, když byl zákrok Podešvy posouzen jako nedovolené bránění. Obraz přesilových her druhé části se ale nezměnil ani tentokrát. Druhou dvacetiminutovku pak uzavřelo stylové vyloučení na obou stranách. Za domácí šel na dvě minuty Coufal, za hosty Špok, jenž dostal návdavkem ještě deset minut osobního trestu a prostřední dějství tak skončilo bezbrankovou remízou.

Poslední část hry odstartovala snižující branka domácích. Radomír Pala vyslal puk od modré tak rychle, že pavouci z horního růžku Tučkovy brány nestihli dát ani jednu ze svých osmi nohou na ramena - 2:4. Zubři se i nadále snažili a tlačili se do útoku, z čehož rezultovalo další vyloučení. Petr Peš vyfasoval 2+2 minuty za hru vysokou holí. Zubři ale hráli v přesilovce jen polovinu času, síly na ledě vyrovnal faul Coufala. Po tomto zákroku byl led přerovské arény zasypán odpadky a na led musela dokonce vyjet i rolba. Po chvilce, kterou zapříčinila neplánovaná přestávka na úklid kluziště se mohlo pokračovat. Ve hře čtyři na čtyři se lépe cítili hosté z Hodonína, což demonstroval Boris Flamík svou druhou brankou v utkání a vrátil tak Drtičům čtvrt hodiny před koncem tříbrankový náskok - 2:5. Dvě minuty po páté brance obdržel dvě plus deset minut přerovský Sedlák. V přesilovce ale stojí za řeč snad jen to, že na kluzišti bylo opět pár odpadků po rozporuplném rozhodnutí sudího Škacha. A další vyloučení na sebe opět nenechala dlouho čekat. Nejprve šel za katr Klimeš, po další minutě usedl na lavici hanby Kočara. Při hře ve čtyřech nadělala starosti hodonínskému brankáři střela Faltýnka, která byla ještě tečována některým z bránících hráčů. V následné zkrácené přesilovce hostí udeřili Drtiči pošesté, to když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Martin Hollý a zvýšil náskok svého mužstva už na - 2:6. Přerovští už v tomto okamžiku tušili, že je pro ně zápas ztracen, a že přepustí své místo v tabulce právě Drtičům. Brankovému přídělu v síti domácích ale ještě nebyl konec. Další vyloučení domácích potrestal po přihrávce Peše Martin Hollý, který tak svým třetím gólem v zápase dal šest minut před koncem výsledku konečnou podobu - 2:7. Díky nečekané prohře vedoucího Valašského Meziříčí, které podlehlo v prodloužení poslednímu Frýdku jsou Drtiči na prvním místě tabulky, díky lepšímu skóre.

7.10. | Hodonín - Přerov | 3:1
25.11. | Přerov - Hodonín | 5:0
13.1. | Hodonín - Přerov | 6:0
24.2. | Přerov - Hodonín | 2:7
21.3. | Hodonín - Přerov | 4:0
23.3. | Přerov - Hodonín | 6:2
25.3. | Hodonín - Přerov | 4:3sn
27.3. | Přerov - Hodonín | 3:6