Drtiči v souboji s posledním týmem nezaváhali

sobota 20.2.2010 | Václav Urubek, Jan Hochman

Drtiči vstřelili v první třetině dvě branky, ale hosté vždy srovnali krok. Hodonín ale trápení se slabším soupeřem nepřipustil a dalšími šesti brankami rozhodl o vysokém vítězství. Zápas vyšel domácímu útočníkovi Michalu Kubovi, který vsítil dvě branky a na jednu přihrál. Drtiči tak zaznamenali devátou domácí výhru v řadě.

39.kolo, sobota 20.2.2010
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  8:3  (2:2, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Komárek (Kuba), 8. Kuba (Rapant J., Hollý), 25. Jurásek (Haring), 26. Kuba (Komárek, Hollý), 26. Peš (Holuša, Sajdl), 31. Korotvička (Salajka), 45. Vaškovič (Haring, Jurásek), 57. Sajdl (Peš, Holuša) - 8. Kolařík (Mocek) 20. Kopáč, 55. Kolařík. Rozhodčí: Dědek - Held, Trunečka. Vyloučení: 10:11, navíc Klimeš (HOD) 10 minut, Salajka (HOD) TH, Sluštík (FRM) TH. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1426. Střely na branku: 45:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:3, 8:3.
SHK Hodonín: Šrámek (Šurý) - Šimeček, Salajka, Pokorný (C), Podešva, Klimeš, Komárek, Flamík, Rapant J. - Vaškovič, Jurásek (A), Haring - Kubica, Hoza (A), Korotvička - Špok, Hollý, Kuba - Holušam Sajdl, Peš.
HC Frýdek-Místek: Vašíček (Polonyi) - Vajda, Krutil, Babic, Slavík, Kudláček, Gebauer, Sluštík, Kopáč, Kolařík, Maruna, Mocek, Langer, Slípek, Dubčák.

Hodonín vstoupil do zápasu proti poslednímu týmu tabulky očekávaným náporem, který již po necelých třech minutách hry přinesl ovoce. Svou střelou se prosadil Lukáš Komárek - 1:0. Tlak domácích přerušilo až vyloučení Flamíka. Přesilovku hosté využili k vyrovnání. Mocek vyslal do samostatného nájezdu Kolaříka, který si se Šrámkem poradil - 1:1. Radost hostům ale dlouho nevydržela, o několik sekund později dorazil Rapantovu střelu za záda Vašíčka Michal Kuba - 2:1. I nadále měli Drtiči více ze hry. Ale bez práce nebyl ani Šrámek, starosti měl při vyloučení Šimečka. V 17. minutě domácí dosáhli gólu, ale nebyl uznán z důvodu hry vysokou holí. V poslední minutě prvního dějství Frýdek-Místek srovnal, prosadil se Jaroslav Kopáč. První třetina tak skončila nerozhodně 2:2.

Do druhé třetiny domácí šli s jasnou snahou co nejdříve se dostat opět do vedení. Dostali k dispozici i přesilovku, když byl Vajda potrestán za zdržování hry. Jediným ohrožením branky Vašíčka byla ale střela Korotvičky z mezikruží. O chvíli později už byl ale puk ve Vašíčkově svatyni. Haring potáhl puk kolem mantinelu, našel Juráska, který z první prostřelil hostujícího gólmana - 3:2. Hned o minutu později Kuba usměrnil přihrávku Komárka do sítě - 4:2. A to nebylo všechno, o dalších několik sekund později se svým důrazem před brankou prosadil Petr Peš - 5:2. Ve 28. minutě byl potrestán Haring za hákování. Blíže ke skórování byli ale domácí, z dobré pozice pálil Špok. Chvíli po návratu Haringa na led rozhodčí vyloučil současně Krutila a Peše. Ve hře 4 na 4 se gólově prosadili Drtiči. Hoza vyslal do úniku Jana Korotvičku, který krásným blafákem nedal Vašíčkovi šanci - 6:2. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Slavík a o chvíli později jej následoval spoluhráč Krutil. Hodonínští ale s dvojnásobnou přesilovkou nenaložili příliš dobře. Ve 38. minutě zaváhal Šrámek při rozehrávce puku, jen zázrakem poté neskončil puk v jeho síti. Druhá třetina skončila za stavu 6:2.

Ve třetí třetině Drtiči hráli i nadále aktivně. V poslední části hry přišly ke slovu i emoce, první šarvátku předvedli Peš s Krutilem, oba inkasovali trest 2+2 minuty za hrubost. V 45. minutě Hodonín navýšil skóre, blafákem se před Vašíčkem prosadil Lubomír Vaškovič - 7:2. Ve 49. minutě přišla další šarvátka, oba aktéři, Salajka a Sluštík, dostali trest ve hře. V 55. minutě vstřelil třetí branku Frýdku-Místku Kolařík - 7:3. Na konečných 8:3 poté uzavřel Jakub Sajdl.

Michal Piskoř (trenér Frýdku-Místku):
Přijeli jsme s devíti hráči mladšími dvaceti let. Takové zápasy jsou pro ně velkými zkušenostmi. Motivace nám nedělá problém. Kluci dělají na svojí kariéře. Hrají pro zábavu. Přijdou třeba z noční a jedou na zápas. Proti klukům z juniorky si někteří soupeři dokazují, že jsou velcí hokejisti. Musím se tomu smát.

3.10. | Frýdek-Místek - Hodonín | 1:7
21.11. | Hodonín - Frýdek-Místek | 3:1
18.1. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:5
20.2. | Hodonín - Frýdek-Místek | 8:3