Drtiči vyloupili Nový Jičín a připisují si další tři body

středa 17.2.2010 | Jan Hochman

Ani nová hymna novojíčínských hokejistů nezastavila Drtiče v cestě za dalšími druholigovými body. V první třetině se trefili Hoza a Špok, ve druhé části přidali své trefy Klimeš, Vaškovič a Haring. Až za stavu 0:5 se dostali ke slovu i domácí, ale na Uhlárovu branku již nikdo z jeho spoluhráčů nenavázal. Tečku za zápasem udělala druhá trefa Haringa, jenž pečetil na konečných 6:1 pro Hodonín.

38.kolo, středa 17.2.2010
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  1:6  (0:2, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Uhlár (Sluštík, Macháček) - 9. Hoza (Pokorný), 19. Špok, 26. Klimeš (Hollý, Komárek), 27. Vaškovič (Haring, Salajka), 35. Haring (Jurásek, Salajka), 48. Haring (Hollý, Špok). Rozhodčí: Kusý - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:9, navíc Petružálek (NJI) 5+OK, Kuba (HOD) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: nezadáno. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
HK Nový Jičín: Slovák (Baldík) - Petružálek, Skaloš, Andrýsek, Hruška Pa., Gulda, Pelikán - Bacul, Macháček, Sluštík - Zedník, Pavlačka, Toman R. – Uhlár, Toman M., Tomášek.
SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Šimeček, Salajka, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek - Vaškovič, Jurásek, Haring - Kubica, Hoza, Holuša - Špok, Hollý, Kuba - Sajdl.

Hokejový klub z Nového Jičína bohužel neposkytuje podrobný online přenos, takže bude dnešní reportáž hodně strohá a bez podrobností, oproti tomu, co bývá zvykem.

Drtiči do utkání nastoupili s Petrem Tučkem v bráně a ten od samého začátku opět prokazoval své kvality. Zatímco na něm ztroskotali všichni domácí střelci, hosté se prosadili ještě před polovinou první části. Michal Hoza se po zranění vrátil v dobré formě a svou pohodu demonstroval v deváté minutě svou již druhou brankou ve čtyřech zápasech, ve kterých po problémech s kolenem nastoupil - 0:1. Osmašedesát vteřin před první přestávkou zvyšoval už na dvoubrankový rozdíl Martin Špok - 0:2. Drtiči tak mohli odcházet do kabin spokojeni.

Po pěti minutách druhé třetiny přišel zlomový moment celého utkání. Domácí hráči poskytli Drtičům více než minutu dlouhou přesilovku o dva muže, kterou SHK zásluhou branky Tomáše Klimeše zužitkovalo a šlo do tříbrankového trháku - 0:3. Pokračovala však ještě klasická výhoda Drtičů o jednoho muže, ve které vstřelil svůj již šestadvacátý gól v letošní sezoně vedoucí muž produktivity Hodonína Ľubomír Vaškovič - 0:4, a domácí inkasovali za 41 vteřin rozhodující KO. Když pak v pětatřicáté minutě vyškolil z trestné lavice se vracející Jozef Haring domácího strážce svatině popáté, bylo o vítězi utkání víceméně rozhodnuto - 0:5. Minutu a půl před koncem druhé třetiny sice vstřelili domácí hráči branku, jejímž autorem byl Adam Uhlár - 1:5, ale na víc se do konce druhé dvacetiminutovky nezmohli.

V poslední třetině si hodonínští hokejisté výsledek pohlídali a konečnou tečku udělal svým druhým gólem v zápase Jozef Haring - 1:6, jenž svou brankou dal výsledku dvě a půl minuty před koncem konečnou podobu. Drtiči vrátili Novému Jičínu porážku z domácího ledu a upevnili si své třetí místo v tabulce.

30.9. | Hodonín - Nový Jičín | 2:3p
28.10. | Hodonín - Nový Jičín | 3:0
17.11. | Nový Jičín - Hodonín | 5:1
17.2. | Nový Jičín - Hodonín | 1:6