Drtiči v této sezoně proti Technice i nadále stoprocentní

středa 3.2.2010 | Václav Urubek

Technika přijela do Hodonína s opatrnou taktikou. Tento záměr jim v první třetině vycházel. Hodonínští měli problémy s překonáním blanenské defenzívy a hlavně pak gólmana Jirkůva. Ve druhé třetině se však smůla protrhla a puk se hned třikrát třepetal v síti Techniky. Stejnou porci gólů si Hodonín připravil také na poslední dějství. Dobrým výkonem se v brance prezentoval Lukáš Šrámek, o čisté konto jej však připravil Rajnoha.

35.kolo, středa 3.2.2010
SHK Hodonín - HC Technika Brno  6:1  (0:0, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 28. Komárek (Vaškovič, Haring), 32. Klimeš (Komárek), 33. Jurásek (Vrba, Peš), 47. Haring (Vaškovič), 50. Vrba (Peš, Jurásek), 54. Kuba (Vrba, Hollý) - 44. Rajnoha M. (Benýšek) . Rozhodčí: Klimecký - Smilek, Wesley. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1535. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
SHK Hodonín: Šrámek (Tuček) - Šimeček, Slajka, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Rapatn J., Šudoma - Peš, Jurásek, Vrba - Haring, Korotvička, Vaškovič - Špok, Hollý, Kuba - Kučera, Průdek, Hoza.
HC Technika Brno: Jirkův (Vrba) - Vozdecký, Rajnoha M., Pazdera, Šindelář, Pálka, Zítka, Fischer, Benýšek, Brzobohatý, Hrůza, Tesař, Kroupa, Odehnal, Veselý, Rajnoha K., Popolánský, Tobiáš.

Do zápasu vstoupili hosté trochu nesoustředěně, hned v první minutě inkasovali trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Drtičům ale přesilová hra vůbec nevyšla. Podobně se vedlo hostům při vyloučení Salajky. Naopak do vedení mohli jít v oslabení Drtiči, ale střela Komárka skončila pouze na břevně. V sedmé minutě byl v dobré pozici Peš, ale zpracování puku mu trvalo o chvíli déle a o puk přišel. O chvíli později se domácí dostali do přečíslení, Korotvička přesně našel Juráska, ale jeho zakončení pokryl Jirkův. Hodonínští hokejisté byli i nadále aktivnějším celkem, ale naráželi na soustředěnou obranu hostů v čele s dobře chytajícím Jirkůvem. Ve třinácté minutě si faulem pomohl hostující Fischer. V první třetině se ale Hodonínu přesilovky nedařily, Jirkův téměř nemusel zasahovat. Protože ani další střely se neujaly, skončilo první dějství bez branek.

I do druhé třetiny vstoupili hodonínští jako aktivnější z týmů. Ve 25. minutě vybídl Jurásek u tyčky spoluhráče ke skórování, ale Jirkův se zázračně natáhl a zabránil puku v cestě do sítě. Chvíli nato putoval na trestnou lavici domácí Vrba. Chvíli před návratem hodonínského útočníka na led byl vyloučen hostující Pálka a o pět vteřin později jej následoval Vozdecký, z čehož rezultovala dlouhá dvojnásobná přesilovka pro Hodonín. Když už se zdálo, že tuto velkou výhodu Drtiči nevyužijí, Komárek vypálil od modré čáry a puk prošel Jirkůvovi pod rukou - 1:0. Tento gól hodonínským hodně psychicky pomohl a navíc jim přálo i štěstí. Ve 32. minutě nahazoval Klimeš puk na brankáře, jeden z hostujících beků ale změnil dráhu letu puku, který doplachtil až do sítě bezmocného Jirkůva - 2:0. A to nebylo vše. O minutu později se domácí dostali ve dvou sami před Jirkůva, Zdeněk Jurásek si vyměnil kotouč s Petrem Pešem a pod tělem Jirkůva puk propasíroval za čáru - 3:0. Po této smršti byl odpor dosud dobře bránícího soupeře zlomen. Tlak domácích sice trochu otupilo vyloučení Pokorného, ale ani v přesilovce hosté příliš Šrámka nezaměstnali. Po druhé třetině Drtiči vedli 3:0.

Ve třetí třetině již domácí drželi puk na svých holích a nikam se nehnali. A hosté snížili. Prosadil se Michal Rajnoha - 3:1. Tento gól Drtiče znovu vybudil k větší aktivitě. Po vyloučení Podešvy se čekalo, že Technika se pokusí snížit na rozdíl jediné branky. Opak byl ale pravdou. Vaškovič nejprve dlouho držel puk za brankou hostů, pak neočekávaně našel Haringa před brankou a ten střelou z první překonal překvapeného Jirkůva - 4:1. Tím bylo prakticky o vítězi rozhodnuto. A pátá branka v síti Blanska na sebe nenechala dlouho čekat. Peš s Vrbou vybojovali u mantinelu puk, Vrba s ním vybruslil do mezikruží a odtud zavěsil puk pod břevno - 5:1. Hosté již zcela rezignovali na veškeré snahy o zdramatizování zápasu. V 54. minutě uzavřel na konečných 6:1 svým gólem Michal Kuba.

Lukáš Šrámek (brankář Hodonín)
Ze začátku jsem byl nervózní, ale v průběhu druhé třetiny to ze mě spadlo, věděl jsem, že tam něco spadne, protože kluci měli spoustu šancí. Dnes Technika dobře bránila, padali do střel. U nás to fungovalo dobře a víc nás prověří těžší zápasy. Dnes to bylo poprvé, co jsem chytal jako domácí před tolika lidma. I obrana je tady úplně o něčem jiném, kluci nedělají chyby při zakládání útoku, padají do střel což je super a já jim můžu dnes jen poděkovat.

16.9. | Technika Brno - Hodonín | 3:9
4.11. | Hodonín - Technika Brno | 8:2
16.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
3.2. | Hodonín - Technika Brno | 6:1