Drtiči omlazený Uničov zostudili 12 góly

středa 27.1.2010 | Václav Urubek

Uničovští hokejisté přijeli do Hodonína s omlazeným kádrem. Uničovské vedení se totiž rozhodlo šetřit a opory byly nahrazeny juniory. V zápase proti Hodonínu to bylo znát od první minuty. V 9. minutě Drtiči vedli již 4:0 a jedinou otázkou zůstávalo konečné skóre. Hostující gólman Peksa nakonec inkasoval 12 branek.

33.kolo, středa 27.1.2010
SHK Hodonín - HC Uničov  12:3  (5:0, 1:3, 6:0)
Branky a nahrávky: 1. Korotvička (Vaškovič, Haring), 4. Flamík (Vrba, Jurásek), 6. Flamík (Jurásek, Vrba), 9. Vaškovič (Korotvička, Haring), 16. Haring (Komárek, Vaškovič), 25. Špok (Haring), 42. Kuba (Špok), 47. Kučera (Vrba, Průdek), 51. Korotvička (Vaškovič, Haring), 52. Vrba (Kučera), 57. Vrba, 59. Vaškovič (Korotvička, Salajka) - 25. Sedlář, 30. Sedlář (Frieb A.), 35. Drábek (Sedlář, Diviš). Rozhodčí: Čech - Humpolíček, Musil. Vyloučení: 6:9, navíc Heča (UNI) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 1388. Střely na branku: 50:22. Průběh utkání: 6:0, 6:3, 12:3.
SHK Hodonín: Tuček (21. Šurý) - Flamík, Pokorný (C), Komárek, Podešva, Salajka, Flašar, Šimeček - Peš, Jurásek (A), Vrba - Haring, Korotvička, Vaškovič - Špok, Hollý, Holuša - Kuba, Průdek, Kučera.
HC Uničov: Peksa (Koloušek) - Fryč, Diviš (C), Drábek, Handl, Heča (A), Přikryl, Frieb A., Jambor, Frieb D., Šnejdar, Sedlář, Jeřábek, Novotný, Baláž, Provaz.

Hodonín vstoupil do utkání přímo fantasticky. Už po devíti minutách vedli domácí o čtyři góly. Ale popořadě. Hned po 44 vteřinách hry našel Vaškovič před brankou Korotvičku, který pohotovou střelou otevřel skóre - 1:0. O chvíli později domácí vyšachovali obranu hostů a akci zakončil Flamík - 2:0. V 6. minutě potrestal vyloučení Drábka znovu Boris Flamík - 3:0. A úvodních 10 minut snů v podání Drtičů završil svým gólem Lubomír Vaškovič 4:0. Zápas byl tak po 10 minutách v podstatě rozhodnut a bylo jen otázkou, s jakým přídělem odevzdaní hosté z Hodonína odjedou. Ve 12. minutě odešel na trestnou lavici hostující Šnejdar, ale skóre se tentokrát neměnilo. Další gól vstřelili Drtiči až po uplynutí dalších dvou minut, Komárkovu tvrdou střelu dorazil do sítě Haring - 5:0. Tímto stavem první třetina také skončila.

Druhá třetina mohla začít šestým pukem v síti Uničova, ale přečíslení Korotvička nevyužil. O chvíli později již byli domácí útočníci úspěšnější. Ve vlastním oslabení ujel Martin Špok a blafákem pohodlně překonal Peksu - 6:0. Až za tohoto stavu se osmělili také hosté. Vladimír Sedlář přesnou střelou z mezikruží vstřelil první branku Uničova - 6:1. Ve 28. minutě odjel na trestnou lavici Salajka a hosté trestali. Ve skrumáži před Šurým se zorientoval znovu Sedlář a poslal puk do sítě - 6:2. Ve 33. minutě mohl navýšit vedení Hodonína Kučera, ale Peksa ho vychytal. V 35. minutě hosté vstřelili další branku, navíc v oslabení, střelou mezi nohy Šurého se prosadil Drábek - 6:3. Toto byl poslední gól uničovského mužstva v zápase. V 38. minutě rozhodčí nařídil trestné střílení ve prospěch Hodonína. Exekuce se ujal Michal Kuba, ale neproměnil a druhá třetina tak skončila za stavu 6:3.

Třetí třetina nabídla podobné ofenzivní představení v podání domácích, jako ta úvodní. Hned v 42. minutě se svým důrazem prosadil Michal Kuba - 7:3. Hned vzápětí trefil horní tyčku Uničova Vrba. Práci měl ale také Michal Šurý, vyznamenal se proti brejku hostů po zaváhání domácí obrany. A o minutu později se domácí diváci radovali z další branky, bekhendovou střelou se prosadil Kučera - 8:3. Do konce zápasu padly ještě 4 branky, všechny do sítě Peksy. Trefili se postupně Korotvička, dvakrát Vrba a podruhé v utkání také Vaškovič a dali tak výsledku definitivní podobu. Drtiči porazili Uničov vysoko 12:3