Drtiči vysoko zvítězili nad Přerovem, Tuček v premiéře vychytal nulu

středa 13.1.2010 | V. Urubek, R. Krůza, J. Hochman

Kdo čekal, že Přerov, vedoucí tým tabulky, pojede do Hodonína pro body, ten se krutě zmýlil. Drtiči předvedli jeden z nejlepších výkonů sezony a Přerov rozstříleli výsledkem 6:0. Neméně potěšující zprávou je, že gólman Petr Tuček si při premiéře v hodonínském brankovišti připsal první nulu.

29.kolo, středa 13.1.2010
SHK Hodonín - HC ZUBR Přerov  6:0  (3:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Vaškovič (Pokorný), 7. Pokorný (Haring, Korotvička). 16. Peš (Vrba), 28. Holuša (Hollý, Špok), 32. Korotvička (Vaškovič), 39. Hollý (Vaškovič). Rozhodčí: Mech - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 7:7, navíc Kočara (PRE) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1766. Střely na branku: 32:16. Průběh utkání: 6:0.
SHK Hodonín: Tuček (Svoboda D.) - Flamík, Salajka - Pokorný, Rapant J. - Komárek, Flašar - Šudoma - Peš, Jurásek, Vrba - Haring, Korotvička, Vaškovič - Špok, Hollý, Holuša - Kuba
HC ZUBR Přerov: Tihlář (39. Ginter) - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček - Kolář, Ditrich, Sprušil - Hanák, Kočara, Kotásek - Coufal, Kohút, Goiš - Martinák, Sedlák, Menšík

Domácí vstoupili do zápasu velice aktivně a již ve čtvrté minutě šli do vedení. Vaškovič nahozením téměř zpoza brankové čáry překvapil Tihláře, který si srazil puk za brankovou čáru - 1:0. Netrvalo dlouho a Drtiči vedli již o dvě branky. Přesilovou hru zužitkoval Pokorný, když dorazil do sítě střelu Komárka - 2:0. Opaření hosté poté pustili do samostatného úniku Špoka, ale tentokrát se Tihlář překonat nenechal. O chvíli později se osmělili také hosté, ale Goišova teč byla nepřesná. Ve 14. minutě byli vyloučeni na hostující straně Goiš a na domácí straně Komárek. Na konci hry 4 na 4 se domácí radovali z gólu. Vrba nejprve přišel o puk, ale vybojoval jej zpátky, zadovkou našel Peše a ten vymetl šibenici - 3:0. Následovala přesilovka domácích, ale ti se nikam nehnali a pozorně bránili. První třetinu hodonínští vyhráli 3:0.

I v úvodu druhého dějství Hodonín spoléhal na výbornou obranu, Zubři se téměř k ničemu nedostali. Z míry je nevyvedlo ani vyloučení Flamíka, Přerov Tučka prakticky nezaměstnal. Gólově se urodilo na druhé straně. Odražený kotouč po střele Hollého zametl do sítě Holuša - 4:0. Hosté byli v těchto chvílích na ručník, zanedlouho svítilo na tabuli skóre již 5:0 - to se puku ujal Jan Korotvička a přesnou střelou poslal puk pod břevno. V závěrečných minutách přibývalo nervozity a tvrdých zákroků. A toho domácí využili. Do rozhozené přerovské obrany vlétl Martin Hollý a rychlou střelou k tyči pošesté překonal Tihláře - 6:0. To už bylo na přerovskou jedničku moc a do branky šel mladý Radim Ginter. Druhá třetina skončila za stavu 6:0.

Ve třetí třetině se již nehrálo v takovém tempu, jako v prvních dvou dějstvích. Drtiči se soustředili na pozornou obranu a hosté již věděli, že dnes si z Hodonína body neodvezou. Utkání skončilo vítězstvím Hodonína 6:0.