Drtiči pokračují ve vítězné sérii, Frýdek zdolali 5:3

pondělí 18.1.2010 | Jan Hochman

Proti poslednímu se hraje těžko, o tom se dnes přesvědčili i hodonínští hokejisté. Srdnatý výkon beznadějně posledního týmu naší skupiny vydržel až do úvodu poslední části. Pak už ale domácí Drtičům nestačili a na tři branky v rozmezí dvanácti minut už nenašli větší odpověď než jen snižující branku na 5:3. Drtiči tak i nadále drží letošní neporazitelnost a přiblížili se vedoucí trojici na dostřel.

28.kolo, pondělí 18.1.2010
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  3:5  (1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 19. Kopáč (Slavík, Slovák), 25. Slovák (Kopáč), 55. Křestaň (Pavlas) - 3. Holuša (Hollý, Komárek), 38. Komárek (Pokorný, Peš), 41. Jurásek (Peš, Hollý), 43. Podešva (Hollý, Komárek), 53. Peš (Vrba, Salajka). Vyloučení: 8:7, navíc Hollý (HOD) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 249. Střely na branku: 29:53. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5.
HC Frýdek-Místek: Vašíček (Šrámek) - Vajda, Kudláček, Bůček, Slavík, Maruna, Babic, Krutil, Parma, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník, Gebauer, Gottwald, Kopáč, Merta, Křesťan, Štochl, Maliník, Slovák.
SHK Hodonín: Tuček (Šurý) - Flamík, Salajka, Pokorný, Rapant J., Komárek, Flašar, Šimeček, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Haring, Korotvička, Vaškovič - Špok, Hollý, Holuša.

Dohrávku 28. kola odstartovali opět, tak jako v minulém kole ve Vsetíně, brzkou brankou hosté z Hodonína. Po necelých třech minutách hry se prosadil v posledních zápasech hodně důrazný a viditelný Michal Holuša - 0:1. První třetina ale skončila nerozhodně. Postaral se o to v devatenácté minutě Jaroslav Kopáč, jenž překonal Tučka v bráně SHK - 1:1.

V úvodu druhé třetiny se domácí díky přesné střele Petra Slováka dostali dokonce do vedení - 2:1 a dlouhé minuty pak hosté marně dobývali domácí branku. Radim Vašíček, golman, který za měsíc oslaví své 23 narozeniny, byl dlouho hlavní překážkou pro střelce Drtičů. Vyzrál na něj až dva a půl minuty před koncem druhé části sniper od modré Lukáš Komárek a před druhou přestávkou srovnal stav na - 2:2.

Nástup do poslední třetiny se hostům vyvedl na výbornou. Už po jedenadvaceti vteřinách hry vrátil Hodonínu vedení svým 15 gólem v sezoně Zdeněk Jurásek - 2:3. Dvě desítky fanoušků ze Slovácka ještě pořádně nestačili doslavit vedoucí trefu a mohli se radovat opět. Návrat po vleklém zranění jako hrom prožil Ondřej Podešva, který dal Drtičům již dvoubrankové vedení - 2:4. Vašíček v bráně Frýdku čaroval i nadále, ale na střelu Petra Peše sedm minut před koncem byl krátký a forvard prvního útoku, jenž v sobotu ve Vsetíně přišel o dva zuby, zvyšoval už na - 2:5. Domácím hráčům se ještě 5 minut před závěrečnou sirénou podařilo kosmeticky upravit výsledek brankou Martina Křesťana - 3:5, ale tahle trefa už nezměnila nic na tom, že tři body putují do „Drtičova“.