Drtiči po boji přetlačili Bobry

sobota 19.12.2009 | V. Urubek, J. Hochman, R. Krůza

Domácí sice nastoupili bez několika hráčů, ale na výkonu to nebylo znát. Drtiči se v závěru první třetiny dostali do dvoubrankového vedení. Když v 23. minutě zavěsil Salajka, vypadalo to s hosty špatně. Ale Bobři se nevzdali a dokázali utkání zdramatizovat. V závěru ale Hodonín nepouštěl hosty do blízkosti Holeše a zaplněný ZS TEZA si tak mohl vychutnávat vítězství nad prvním týmem tabulky.

25.kolo, sobota 19.12.2009
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  4:3  (2:0, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Jurásek z trestného střílení, 20. Kubica (Salajka), 23. Salajka (Špok), 32. Hollý (Haring) - 24. Vnenk (Lhotský), 31. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 39. Bokroš (Sochorek, Šebesta). Rozhodčí: Pokorný - Pospíšil, Doležálek. Vyloučení: 8:7, navíc Hruškovský (VAL) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1835. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Šimeček, Pokorný, Kadela, Slajka, Flamík - Peš, Jurásek, Vrba - Haring, Hollý, Vaškovič - Špok, Korotvička, Kubica
HC Bobři Val. Meziříčí: Mocek (Krumpoch) - Blažek, Dvořák O., Hruškovský, Vnenk, Růčka, Vašut - Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dědek, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga Miroslav, Varga Martin, Lhotský, Palík, Tatarčík

Stejně jako při minulém střetnutí těchto dvou celků měli zpočátku lehce navrch Bobři a Holeš musel řešit nepříjemné situace. Hra měla hned od začátku spád. V páté minutě předvedl Holeš pěkný zákrok proti akci Lhotského. Poté se osmělili také domácí. Kadelovu prudkou střelu zkoušel dorážet Vaškovič, ale Mocek si puk pohlídal. Další zákrok si Mocel připsal po střele Šimečka. První trest rozhodčí udělili až v 16. minutě, na trestnou lavici zamířil hostující Vašut. Ale po minutě jej následoval domácí útočník Hollý. Při stavu hráčů čtyři na čtyři velmi nebezpečně vystřelil Špok, ale puk za brankovou čárou neskončil. V 18. minutě ujížděl do brejku domácí útočník, Hruškovskému, který ho držel, ještě ujel, ale další obránce jej sestřelil. Rozhodčí nařídil trestné střílení a Hruškovský si jel odpykat dvouminutový trest. Exekuce trestného střílení se ujal Zdeněk Jurásek a přesnou střelou do šibenice nedal Mockovi šanci - 1:0. Drtiči navíc ještě využili přesilovku. Kubica vystřelil a obránce hostů si srazil puk do branky - 2:0. Za tohoto stavu první třetina také skončila.

Dvougólové vedení domácím prospělo a navíc hned v úvodu druhého dějství přidali třetí branku. Po akci Kubici se Špokem dělovkou poslal puk pod břevno Salajka - 3:0. Na toto již hosté zareagovali a snížili. Lhotského přihrávku přetavil v gól Vnenk - 3:1. Bobrům vstřelená branka vlila novou energii do žil a Holeš se musel mít neustále na pozoru. Snaze hostů pomohlo také vyloučení Martina Hollého. Ale přesilovka hostům příliš nevyšla, naopak měl Mocek co dělat s průnikem dvojice Korotvička - Vrba. V polovině zápasu hosté snížili na rozdíl jediné branky. Branku vstřelil Bokroš - 3:2. Ale Drtiči dokázali rychle odpovědět. První střelu Martina Hollého Mocek pouze vyrazil, Hollý si puk dojel, objel branku a zasunul kotouč k tyčce - 4:2. V 37. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout hostující Hruškovský. Ale práci měl Holeš, který výborně vykryl únik Šebesty. Chvíli před koncem hosté vstřelili třetí gól, autorem byl Bokroš - 4:3. Tímto stavem druhá třetina skončila.

V 43. minutě se v menší potyčce ocitli Pokorný s Dvořákem, oba byli potrestáni dvouminutovými tresty. Následné minuty patřily hostům, Holeš ale držel svůj tým nad vodou. V 48. minutě hráli domácí přesilovku a Salajkovu střelu s námahou zneškodnil Mocek. V závěru domácí dostali možnost dvojnásobné přesilovky, ale ta nevydržela dlouho, na trestnou šli Hollý a Korotvička. Výhoda dvojnásobné přesilovky se tedy poté naskytla hostům, ale tuto obrovskou šanci na vyrovnání nevyužili. Drtiči si již závěr utkání zkušeně pohlídali a nepouštěli Bobry do šancí. Drtiči zvítězili nad Valašským Meziříčím 4:3.