Drtiči vyloupili jestřábí hnízdo a vezou si domů tři body

neděle 13.12.2009 | Jan Hochman

Do utkání na Hané nastoupili Drtiči s novou posilou z extraligové Slávie Zdeňkem Kubicou, který se hned uvedl dvěma brankami. Dvakrát se trefil i lídr kanadského bodování SHK Lubomír Vaškovič a další trefy přidali Tomáš Vrba a Zdeněk Jurásek. Michal Holeš pustil za svá záda jen dvě střely a hodonínští Drtiči si připisují do tabulky další tři důležité body za jasnou výhru 6:2.

23.kolo, neděle 13.12.2009
LHK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín  2:6  (1:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Kolibár (Novosad), 38. Brynecký - 7. Vrba (Peš, Jurásek), 15. Kubica (Korotvička, Salajka), 16. Jurásek (Peš, Salajka), 23. Kubica, 35. Vaškovič (Hollý, Jurásek), 45. Peš (Vrba). Rozhodčí: Dědek - Dučák, Matěj. Vyloučení: 3:4, navíc Holeš (HOD) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 670. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Spurný, Jedlička, Bauer, Kolibár, Doseděl, Kučírek, Paška - Duba, Stejskal, Novosad, Žajgla Kavulič, Brymecký, Piluša Rak, Zábranský, Berčák, Bašnár, Trojan, Hlouch
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Šimeček, Pokorný, Rapant J., Flamík, Salajka, Krajčík - Jurásek, Peš, Vrba - Hollý, Haring, Vaškovič - Hoza, Korotvička, Kubica

Utkání mezi Jestřáby a Drtiči přineslo na úvod dvě možnosti domácích a také dvě zakázaná uvolnění hostí a Drtiči vyslali první střelu na brankáře Sedláře až ve třetí minutě. Mělo to ale předznamenat následující dění první třetiny. Ještě na konci třetí minuty vystřelil Vrba, branku sice netrefil, ale tlak hostí sílil. Netrvalo to dlouho a přinesl i své ovoce. V polovině sedmé minuty využil zmatky v obraně domácích Tomáš Vrba, který po přihrávce Peše vstřelil úvodní branku utkání - 0:1. Drtičů bylo po vstřelené brance plné hřiště a Jestřábi se nemohli dostat na dostřel Holešovy klece.

Až v deváté minutě se Prostějovu podařilo probojovat se do šance. Puk se motal v brankovišti a až jeden z obránců Hodonína jej uklidil do bezpečí. V polovině první třetiny přišlo první vyloučení. Domácí tým měl výhodu přesilové hry po faulu Flamíka. Tu hosté ubránili, ale záhy šli opět do čtyř, když se proti pravidlům provinil nový muž hodonínské sestavy Zdeněk Kubica a druhou početní výhodu už domácí na konci třinácté minuty zužitkovali. Novosad našel přesnou přihrávkou Jana Kolibára a jeho střela prošla až za brankovou čáru - 1:1. Baník ale přišel s nejlepší možnou odpovědí.

Po dvaadevadesáti vteřinách od vyrovnávací branky vrátila Drtičům vedení nová akvizice z pražské Slávie - Zdeněk Kubica - který střelou švihem překonal Sedláře - 1:2. Drtiči byli při chuti. Uplynula ani ne minuta a hned z následné akce přidali hosté další trefu. Zdeněk Jurásek zužitkoval přesný pas od Peše a poslal Drtiče do dvojbrankového vedení - 1:3. Po zbytek první třetiny byli aktvinější hosté z Hodonína a Sedlář v brance Jestřábů musel ještě nekolikrát zakročit, ale skóre se již neměnilo. První dějství tak vyhráli hosté 3:1.

Hodonínští hokejisté pokračovali v aktivním hokeji i ve druhé části a hned z kraje třetiny prověřil pozornost brankáře Prostějova Jurásek. Na druhé straně zahrozili Brynecký a Spurný, ale Holeš byl pozorný. Na konci třiadvacáté minuty vyrobil hrubku zkušený Hlouch a vyzval tak Zdeňka Kubicu k tomu, aby vstřelil svou druhou branku v zápase. Mladý útočník nabídnutou příležitostí nepohrdl a prostřelil Sedláře - 1:4. Drtiči pak dostali možnost přesilovky po faulu Pašky.

Hodonínská pětka zavřela oslabené domácí v obranném pásmu, vytvořila si i několik příležitostí ke skórování, ale kmenový hráč prvoligové Olomouce Sedlář držel prostějovské nad vodou. Už za vyrovnaného počtu hráčů se do střelecké pozice tlačil aktivní Peš, ale po střetu s Kolibárem skončili na ledě oba dva a s sebou smetli i golmana Prostějova. V osmadvacáté minutě vyrobil před vlastní brankou Piluša další chybu a Hoza měl před sebou jen brankáře Sedláře, který jej ale vychytal a nedovolil Drtičům vstřelit pátou branku.

O třicet vteřin později si Holeš rozšířil sbírku desetiminutových trestů v této sezoně již na šest. V polovině utkání přišel další tlak Drtičů, ze kterého vzešla nejdříve střela Komárka, poté faul Duby a následná přesilovka Hodonína, ve které se měli domácí v čele se skvělým Sedlářem co ohánět, aby opět neinkasovali. Co se hráčům SHK nepovedlo v přesilovce, to se jim povedlo minutu nato. Lubomír Vaškovič svou typickou střelou z pravého kruhu propálil brankáře Jestřábů popáté - 1:5. Jestřábům už začínalo za tohoto stavu téci do hnízda a snažili se o snížení a vykřesání šance na zvrat utkání. Toho se hanáci dočkali na začátku osmatřicáté minuty, když si Daniel Brynecký obhodil obránce a vymetl pavučinku v Holešově brance - 2:5. Jestřábi se snažili i nadále, ale Holeš Dubu vychytal a druhou část vyhráli opět hosté - tentokrát 2:1.

Do závěrečného dějství tak vstupovali Drtiči s bezpečným náskokem tří branek. Ten mohl už po jedenácti vteřinách ještě navýšit Vaškovič, ale puk za záda Sedláře nedostal. Následně na druhé straně před prázdnou brankou promáchl Paškovu přihrávku Novosad. Po něm zkoušel pozornost brankáře hostí i střelec první branky Jestřábů Brynecký, ale na Holeše si nepřišel. V závěru pětačtyřicáté minuty naopak uděřilo na druhé straně. Petr Peš sice nepřekonal prvním pokusem soupeřova brankáře, napodruhé ale bekhendem zavěsil puk pod horní tyč - 2:6.

V osmačtyřicáté minutě pálil tvrdě Komárek, půl minuty nato se puk ocitl za brankovou čárou Hodonína, ale branka Kučírka neplatila, jelikož hra již byla chvíli přerušena. Po dalších třiceti vteřinách pálil těsně mimo hodonínskou branku Paška. V polovině poslední části dostali Jestřábi šanci na korigování výsledku, když byl vyloučen Hollý, ale v přesilovce byli hráči Prostějova bezzubí a ani jednou pořádně neohrozili Holeše.

V posledních minutách se jen dohrávalo.A nutno podotknout, že se celý zápas hrál celkem svižně. Celé utkání trvalo jen něco málo přes dvě hodiny. Hosté se nikam hnát nemuseli, domácí byli smířeni s porážkou a podle slov komentátora utkání pro server onlajny.cz - nebylo na ledě na co koukat a domácí by se nejraději viděli v šatně. Tečku za zápasem udělala nevyužitá přesilovka Drtičů za faul Kavuliče, což ale nic nezměnilo na tom, že si Drtiči vezou domů tři body za výhru 6:2.