Drtiči porazili Uničov 6:3, výsledek je k domácím ještě milosrdný

Drtiči porazili Uničov 6:3, výsledek je k domácím  ještě milosrdný
čtvrtek 10.12.2009 | Jan Hochman

První třetina zápasu Uničov - Hodonín mohla skončit 5:0 pro hosty a nikdo by se nedivil. Kupu šancí první části proměnili Haring s Pešem a domácí tak šli do druhé části odhodláni poprat se o výsledek. Když ale v polovině zápasu přidali další branky Drtičů Salajka a Jurásek, zdálo se být rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani snížení domácích. Pátou trefu přidal opět Haring, šestou Hrtús a Drtiči odjížděli z Uničova s výhrou 6:3

22.kolo, středa 9.12.2009
HC Uničov - SHK Hodonín  3:6  (0:2, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Handl (Drábek), 27. Handl (Diviš, Drábek), 48. Drábek z trestného střílení - 13. Vaškovič (Pokorný, Hollý), 16. Peš (Komárek) 30. Salajka (Hrtús), 32. Jurásek (Peš, Salajka), 37. Haring (Vaškovič, Pokorný), 47. Hrtús (Flamík). Rozhodčí: Alka - Held, Trunečka. Vyloučení: 5:9, navíc Pavlas (UNI) 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 210. Buly: 31:44. Střely na branku: 26:46. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.
HC Uničov: Peksa (41. Koloušek) - Pavlas, Molota, Diviš, Drábek, Malý, Jambor, Holík, Hodulák, Řezáč, Heča, Skácel, Přikryl, Handl, Pur, Komínek, Sršeň
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Šimeček, Pokorný, Flamík, Salajka, Krajčík, Rapant J. - Peš, Vrba, Jurásek - Haring, Hollý, Vaškovič - Hoza, Hrtús, Kuba

První střelu utkání obstaral domácí Přikryl, ale byla spíše z těch propagačních. Na druhé straně poslal pozdrav Peksovi Hoza. První zajímavější moment přišel ve třetí minutě, když Vrba nahrával Flamíkovi, který se vrátil do sestavy po delší přestávce zaviněné zlomeninou čelisti. Robustní zadák vyslal pumelici na Peksu, který ale schoval puk v lapačce. Chvíli po této situaci přišlo první vyloučení zápasu. Petr Peš šel na trestnou za sekání. Domácí hráli přesilovku aktivně a Komínek s Drábkem se dostali do dobrých pozicí. V prvním případě zasáhl golman Holeš, ve druhém překazil snahu domácího hráče dobrým obranným zákrokem Krajčík.

Už ve hře pěti proti pěti zachytil Komárek vyhození obránce Uničova, ale ve slibné šanci trefil jen spoluhráče Vrbu. Stále ještě v šesté minutě vyslal Vaškovič na steč Hollého. Ten svou snahu do brankového zakončení nedotáhl. Mohlo ale uhodit na druhé straně, když se zcela sám před Holešem zjevil Holík, hodonínský brankář ale zasáhl bezchybně. V osmé minutě mohli hosté slavit první branku, to by ale musel Jurásek jednu ze svých tří šancí, v rozmezí asi patnácti vteřin, proměnit. Ještě v tom samém střídání spálil 100% možnost Vrba. O minutu nato byl v permanenci domácí brankář znovu, když likvidoval dva pokusy Vaškoviče, domácí obrana se ubránila jen za cenu faulu a i hosté tak měli poprvé v zápase výhodu přesilové hry.

V té se v dalších tutových šancích ocitli Šimeček a Peš, ale prázdnou Peksovu bránu netrefil ani jeden. Přesilovka Drtičů byla po 70 vteřinách ještě umocněna druhým trestem pro uničovského hráče. Ve dvojnásobné přesilovce zamkli Drtiči domácí celek do obranného pásma, ale puk za zády Peksy ne a ne skončit. Až v pokračující výhodě o jednoho muže se konečně asi padesátka hostujících fanoušků dočkala. V čase 12.32 nastřelil Vaškovič puk směrem na domácí klec, dráhu touše ale těsně před golmanem změnil tečující Jozef Haring - 0:1 (sudí však připsali branku Lubomíru Vaškovičovi). Hosté i nadále pokračovali v aktivní hře a Vaškovič prověřil další střelou domácího strážce svatyně Peksu.

Uničov se snažil o srovnání a nebyl od něj daleko. V patnácté minutě ujel nejdříve Přikryl, poté se před Holešem zjevil osamocen i Holík, ale na brankáře Drtičů si nepřišel ani jeden. A i dnes platilo otřepané nedáš-dostaneš. V šestnácté minutě zachytil Komárek vyhození domácí obrany a jeho střelu dorazil za Peksova záda Petr Peš - 0:2. Do konce třetiny se ještě do šancí dostal domácí Pur a hostující Hrtús, který dorážel střelu Salajky. První třetina tak skončila 0:2. Buly: 5:14. Střely: 6:19. Vyloučení: 2:1.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou pěti proti třem, po faulech Flamíka a Hrtúse. V té se Uničov probojoval do dvou šancí, v následné výhodě o jednoho muže do dalších dvou, ale Holík, Pavlas a opět Holík na Holešovi ztroskotali. Po návratu vyloučených hodonínských hráčů se Drtiči vrátili do starých kolejí a Uničov občas nevěděl, kde mu hlava stojí. V šestadvacáté minutě vypálil od modré Flamík, o minutu později nahrával Jurásek Pešovi, který se natlačil až před brankáře Peksu, ale tentokrát na něj nevyzrál. V následném útoku se Peš proměnil v nahrávače, když zavezl puk do pásma, kde jej přenechal Vrbovi a ten tvrdou střelou vyprášil vyrážečku golmana domácích. Celá akce pak skončila vyloučením hostujícího Krajčíka.

V oslabení hráli Drtiči pozorně a Vrba dokonce vyškolil veterána Pavlase, když jej přebruslil a dokázal i zakončit a ještě si vynutil faul Holíka. Ve hře čtyři na čtyři se Drtiči prosadili potřetí. Michal Hrtús zavezl puk do třetiny, přihrál na modrou čáru Jozefu Salajkovi a ten po zemi propálil Peksu - 0:3. Po návratu vyloučeného Krajčíka měli hosté přesilovku, která se na 19 vteřin proměnila dokonce v kratičkou výhodu o dva muže. Tu svěřenci trenérů Galka a Janáse nevyužili, ale Drtiči ve třiatřicáté minutě pokračovali ve výhodě o jednoho muže, kterou už dokázali zužitkovat ve čtvrtou branku. Nejdříve nebezpečně pálil Komárek, potom z pravého kruhu Peš, jehož střelu šikovně před golmanem tečoval Zdeněk Jurásek a puk se došoural mezi nohama Peksy za brankovou čáru - 0:4.

V třicáté čtvrté minutě dostali domácí po faulu Salajky výhodu trestného střílení. K tomu se rozjel Komínek, ale Holeš se překonat nenechal. O minutu později už ale kapituloval. Pavel Handl dostal přihrávku mezi kruhy a překonal hodonínského brankáře střelou pod břevno - 1:4. O dvě minuty později, v sedmatřicáté minutě, vrátil hostím čtyřbrankové vedení Jozef Haring, kterého našel spoza brány Vaškovič. „Dodo“ si zkušeně položil brankáře Uničova a zametl puk za jeho záda - 1:5. Uničov ale bleskově odpověděl. Po dvaceti vteřinách využil chybu hostující obrany svou druhou brankou v zápase Pavel Handl a překonal ležícího Holeše podruhé - 2:5. Do konce třetiny ještě pěkně motali domácí obranu členové Juráskova útoku, posléze ujel domácí obraně i Vaškovič, ale do druhé sirény se již stav nezměnil. Druhá část hry skončila vítězstvím hostů 2:3. Buly: 14:14. Střely: 11:13. Vyloučení: 2:3.

Poslední dvacetiminutovka se za stavu 2:5 pro hosty z Hodonína spíše jen dohrávala. Plynulost hry utrpěla i častými vyloučeními. Domácí trenér Sršeň na ni poslal do brankoviště náhradního golmana Kolouška, a i když jeho kolega Peska spoustě branek v síti Uničova zabránil, sledoval třetí dějství jen ze střídačky. Po deseti vteřinách od úvodního buly se do šance tlačil Vrba, kterého pěkně našel Jurásek, ale hodonínskému ostrostřelci dnes nebylo přáno. Poté se hra odehrávala spíše ve středním pásmu.

Až v páté minutě se zase začalo něco dít. Nejdříve vyzkoušel Holešovu pozornost střelou z levého kruhu Skácel, poté se „předvedl“ nejzkušenější muž na ledě Petr Pavlas, jenž holí do břicha píchnul Krajčíka a vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Drtiči ale s nabídnutou pětiminutovou přesilovkou naložili tak napůl. Přesně v čase 47:00 překonal náhradníka v uničovské kleci Michal Hrtús, kterému po krásném prosmýknutí okolo dvou bránících hráčů přihrával navrátilec Flamík - 2:6.

Poté už se ale Drtiči v přesilovce spíše trápili. Varování v podobě úniku Přikryla dopadlo ještě dobře. Psala se osmačtyřicátá minuta a po dalším propadnutí Drtičů na útočné modré byl nucen Jozef Salajka podruhé zatáhnout za záchrannou brzdu a Uničov dostal možnost složit reparát v předmětu zvaném - trestné střílení. Toho se zhostil Jakub Drábek a i když mu asi zakončení nevyšlo přesně podle jeho představ, projel puk až za Holeše - 3:6.

V posledních deseti minutách se spíše vylučovalo (celkem 5 trestů), nežli hrálo a oběma mužstvům už bylo jasno, kdo že odejde z dnešního klání jako vítěz. Za zmínku stojí snad už jen v padesáté třetí minutě závar před Holešovou brankou, když se rukama-nohama snažili brankáře SHK překonat Heča a Diviš. Další minuty se hosté bránili v oslabení, ale bezmocní hráči Uničova se již nezmohli ani na zkorigování výsledku. Poslední třetina skončila nerozhodně 1:1. Buly: 12:16. Střely: 9:14. Vyloučení: 2:6.