Nové trenérské duo má za sebou skvělou premiéru, Orlová poražena 7:1

sobota 5.12.2009 | V. Urubek, J. Hochman

Drtiči začali velmi aktivně a již v 6. minutě vedli 2:0. Zápas se velmi vydařil domácímu útočníkovi Martinu Hollému, který vstřelil 3 branky a navíc na jednu přihrál. Novým trenérům Galkovi s Janásem premiéra na hodonínské lavičce vyšla na výbornou.

21.kolo, sobota 5.12.2009
SHK Hodonín - HC Orlová  7:1  (2:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Šimeček (Komárek, Peš), 6. Hollý (Haring), 21. Jurásek (Peš, Vrba), 23. Vaškovič (Hollý), 42. Hollý(Vaškovič), 50. Hollý (Vaškovič), 59. Vrba (Šimeček, Jurásek) - 29. Škatula (Studený). Rozhodčí: Wolf - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 8:9, navíc Holeš (HOD) 10 minut, Sudený (ORL) 10 minut + TH, Galgonek (ORL) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1425. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Šimeček, Pokorný, Bulička, Salajka, Flašar, Krajčík, Rapant J. - Peš, Jurásek, Vrba - Haring, Hollý, Vaškovič - Hoza, Špok, Kuba - Hrtús
HC Orlová: Šafránek (24. Kolář) - Mintěl, Ovšák, Prokop, Hegegy, Vydra, Goláb - Grygar, Kraft, Dušek, Škatula, Rozum, Stránský, Studený, Samiec, Galgonek, Kotásek

Hodonínští hokejisté vstoupili do utkání velmi aktivně a odměnou jim bylo vyloučení Vydry. To Drtiči gólově potrestali. Radek Šimeček dostal v přesilovce puk a z kruhu propálil Šafránka - 1:0. Hra pokračovala ve vysokém a tempu a iciciativa byla na domácích holích. Zanedlouho také přišla druhá domácí gólová radost. Martin Hollý se trefil přesně po přihrávce od Haringa - 2:0. Hosty tento úvod, kdy už v šesté minutě prohrávali o dvě branky, zaskočil. Domácí tlačili, Komárek trefil pěknou střelou břevno. V 11. minutě putoval na trestnou lavici domácí Jakub Rapant a hosté málem snížili, ale puk poskakující na domácí brankové čáře včas odpálil obránce. V 16. minutě předvedl pěkný zákrok Michal Holeš proti akci Vydry. O chvíli později dostal puk před branku volný Jurásek, ale jeho střela z první do sítě neprošla. Drtiči první třetinu vyhráli 2:0.

Hosté určitě chtěli v úvodu druhého dějství zlepšit svůj výkon. Ale to se nepovedlo, naopak rychle inkasovali třetí branku. Peš našel přesně Juráska, který sám před Šafránkem usměrnil kotouč do sítě - 3:0. O chvíli později jel na trestnou lavici domácí Salajka. Ale hosté místo aby snížili, inkasovali další branku. Domácí v obranném pásmu získali kotouč, hosté zaspali a bylo z toho přečíslení, které Lubomír Vaškovič vyřešil gólovou dělovkou - 4:0. O minutu později hosté vystřídali gólmany, Šafránka nahradil Kolář. V následujících minutách se hra trochu uklidnila. Ve 27. minutě měl Kolář co dělat proti individuální akci Michala Hozy. O chvíli později hosté snížili. Škatula prokličkoval mezi obránci a střelou mezi betony překonal Holeše - 4:1. Domácí ale neznervózněli a nadále určovali ráz utkání. V závěru třetiny hosté inkasovali dva dvouminutové tresty za sebou a domácí měli k dispizici přesilovku pět na tři. Tu sice ve druhé třetině nevyužili, ale minuta této výhody se přenesla do třetí třetiny. Druhá třetina skončila za stavu 4:1.

Dvojnásobnou přesilovku sice Drtiči nevyužili, ale výhodu jednoho muže navíc už ano. Martin Hollý překonal Koláře - 5:1. V 44. minutě dostal dvouminutový trest za vražení Galgonek. O chvíli později jej napodobil jeho spoluhráč, ale tentokrát se nevylučovalo. V 50. minutě Drtiči vstřelili další gól. Rozjetý Martin Hollý převzal puk ve středním pásmu, oklamal obránce a svým třetím gólem uzavřel svůj hattrick - 6:1. V závěru hosté trochu ztráceli nervy, Studenému byl uložen trest ve hře, další osobní trest inkasoval Galgonek. A Drtiči přesilovku využili. Střelu Šimečka gólově tečoval Tomáš Vrba - 7:1. Drtiči zvítězili vysoko 7:1.